Jump to content

Megane 1.5dci 81kw problem


Jope

Recommended Posts

Pozdrav.

Sad maloprije se vozim po gradu i odjednom se pojavi cudan zvuk priliko dodavanja gasa.

Kada ga drzim na laganom gasu nista se ne cuje, cim ga "stisnem",lupa ubi boze.

Zvuk negdje iz motora lupka,u leru tj na mjestu kada nabijam gas se skoro necuje.

Bio sam brzinski kod mehanicara i rekao najvjerovatnije dizne,da ih idem testirati.

Ima kakvih savjeta? Hvala

Edited by Jope
Link to comment
Share on other sites

Mislim da znam o čemu pričaš, čudno zvuči nešto taka taka.. savjet - manje stiskat naglo dok je hladan motor. Dugo, dugo to nisam čuo i zaboravio sam na to... pravilo je jednostavno.. ulje i filter svakih 15 tkm i uvijek lagano  dok se motor ne ugrije.. Kad kažem lagano ne mislim toliko na okretaje koliko na lagano ubrzanje. Iz mog iskustva, sad po zimi kod prvog jutarnjeg paljenja, nije loše pustit ga pol minute/minutu na leru taman da počne grijat kabinu.. (to radim zbog djece, ali sam primijetio da se motor ne žali).

Trenutno na 98.500 km i radimo ko urica, baš ono ne primjećujem nikakve razlike u bilo čemu od prvih km.. Palio ga prije dva dan u Slavoniji na -8 nakon 48 h stajanja. Upalio na prvi zub i nema drame..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da možda nije leteći ležaj, bilo je po forumima problema sa njima na 1.5 dci?

To bi moglo biti ak' se baš čuje iz motora.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam maloprije kod bošiste.

Nista nije provjeraovao,ali njemu po zvuku dizna.

Nemoze me primiti tj dana.

1850kn+pdv/kom :X (moraju se mjenjat sve 4 dizne,jer je to neki novi sistem)

Vracam se od bošiste doma i auto prestane lupat,nelupa nista. Bio doma,otisao se opet voziti,opet nista ne lupa. 

P.S. Ulje i filter mjenjam svakih 10000km

Edited by Jope
Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno dizne, mom starom na Scenicu (2015., 1.5 dci, oko 150 000km) slični simptomi kao kod tebe. Sve češće i sve duže će ti se javljati zvukovi. Cijena je isto tu negdje koliko je i on platio i njemu se mjenjali sve 4. Cifra je da se smrzneš...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.