Jump to content

TPSM senzor, Megane 3, 2015 godina


kresodale

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

molim Vas za malu pomoć. Uzeo sam Megana Grandtour u BOSE opremi iz 2015 godine (slike stavim sljedeći tjedan) i došao je na ljetnim 17" gumama.

Naravno da ima TPSM senzore u felgama.. Ja bi htio uzeti drugi set kotača da mi bude za zimu u 16", ali koliko sam pročitao tu na forumu potrebni su i ti senzori. U HR se kreću oko 350kn po komadu, a našao sam ove na Ali-u pa me zanima da li je itko naručivao takve ili slične sa tih stranica i da li obavljaju posao?

link na senzore: https://www.aliexpress.com/item/4000340306022.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38195ff2QzJppe&algo_pvid=c6438903-79bc-4ab6-8120-bc369b477aa1&algo_expid=c6438903-79bc-4ab6-8120-bc369b477aa1-2&btsid=5511c457-4e1b-44da-abba-2a920725a4c0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_55

 

Svaka pomoć je dobrodošla... 

 

Poz svima

Link to comment
Share on other sites

Pa da.. izgleda identično... Mislim da ću ih naručiti sljedeći tjedan pa kada stignu, stignu... ako još netko ima kakav savjet, slobodno neka napiše.. :)

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kresodale said:

Pa da.. izgleda identično... Mislim da ću ih naručiti sljedeći tjedan pa kada stignu, stignu... ako još netko ima kakav savjet, slobodno neka napiše.. :)

 

odlično, piši molim te kako si prošao da znamo i mi ostali naručiti ak se pokaže ok...:wavey:

Link to comment
Share on other sites

Pa uglavnom su bili komentari da ti senzori ne drže dobro zrak jer kao ispuštaju s vremenom... Hajd javi kako ih elektronika prepoznaje, a za ovaj mehanički dio ispuštanja... Za tu cijenu mogu jednom mjesecno i dopumpati ako treba. Ionako dopumpajem ove original renolove svako 4-5 mjeseci ;)

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

malo silikona i nebu puštali.. :) 

šalim se naravno... Naručiti ću ih sljedeći tjedan pa kad dođu ih poslikam i objavim... Dok oni dođu zime više neće ni biti tako da će vjerojatno sve čekati sljedeću zimsku sezonu. Moram naći i neke felge 16" za zimski set.

Ako tko ima kakve alu u ok stanju, slobodno neka ponudi. :) 

Link to comment
Share on other sites

Problem s dodatnim senzorima će biti što megane III (koliko ja znam) može imati programirana samo 4 senzora pa će onda prilikom svake izmjene guma biti potrebno reprogramirati kompjuter s drugim senzorima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, racerxos said:

Problem s dodatnim senzorima će biti što megane III (koliko ja znam) može imati programirana samo 4 senzora pa će onda prilikom svake izmjene guma biti potrebno reprogramirati kompjuter s drugim senzorima.

Negdje sam pročitao da se na modelu kakvog imam ja iz 2015 može upariti 8 senzora.. Uglavnom, nazvati ću ovlašteni pa javim.

Edited by kresodale
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kresodale said:

Negdje sam pročitao da se na modelu kakvog imam ja iz 2015 može upariti 8 senzora.. Uglavnom, nazvati ću ovlašteni pa javim.

Oni će ti reći da rade samo oni koje kupiš kod njih za 400kn po komadu.

Link to comment
Share on other sites

Bitan je info 4 ili 8.... To bi mu mogli kazati

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On ‎4‎.‎2‎.‎2020‎. at 14:02, kresodale said:

Negdje sam pročitao da se na modelu kakvog imam ja iz 2015 može upariti 8 senzora.. Uglavnom, nazvati ću ovlašteni pa javim.

ajde pa javi baš i mene zanima, ja zasad pola godine vozim sa senzorima pola bez...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Što ako automobil u originalu nema TPMS? Može li se naknadno staviti senzore i aktivirati TPMS? Logično je da mora postojati i neki receiver koji će signale senzora primati, postoji li taj uređaj po defaultu ili se i on mora dodati?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno da ga nema. Ja se s tim ne bi zamarao, ako već nije po defaultu tu.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 31. 01. 2020. at 12:33, kresodale said:

Pozdrav ekipa,

molim Vas za malu pomoć. Uzeo sam Megana Grandtour u BOSE opremi iz 2015 godine (slike stavim sljedeći tjedan) i došao je na ljetnim 17" gumama.

Naravno da ima TPSM senzore u felgama.. Ja bi htio uzeti drugi set kotača da mi bude za zimu u 16", ali koliko sam pročitao tu na forumu potrebni su i ti senzori. U HR se kreću oko 350kn po komadu, a našao sam ove na Ali-u pa me zanima da li je itko naručivao takve ili slične sa tih stranica i da li obavljaju posao?

link na senzore: https://www.aliexpress.com/item/4000340306022.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38195ff2QzJppe&algo_pvid=c6438903-79bc-4ab6-8120-bc369b477aa1&algo_expid=c6438903-79bc-4ab6-8120-bc369b477aa1-2&btsid=5511c457-4e1b-44da-abba-2a920725a4c0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_55

 

Svaka pomoć je dobrodošla... 

 

Poz svima

evo naručio ih i ja...pa šta bude, za tu lovu...

uglavnom, kad sam kupio auto prednji su bili zgašeni i nema ih, a zadnji su uredno upaljeni i rade...

eh sad kad ih složim sva četiri na kotače, gdje mi je najjednostavnije to popaliti i upariti? radi li to svaki vulkanizer ili?

 

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, twingokile said:

evo naručio ih i ja...pa šta bude, za tu lovu...

uglavnom, kad sam kupio auto prednji su bili zgašeni i nema ih, a zadnji su uredno upaljeni i rade...

eh sad kad ih složim sva četiri na kotače, gdje mi je najjednostavnije to popaliti i upariti? radi li to svaki vulkanizer ili?

 

Ne vjerujem da ćeš ih uskoro dobiti jer su svi avioni iz kine stopirani zbog corone... Koliko sam vidio, Molidon nudi registraciju senzora za nekih 30ak kn po senzoru. Samo je pitanje da li hoće odraditi registraciju bilo kojeg senzora ili samo onih koji su kupljeni kod njih..

Link to comment
Share on other sites

da to sam i ja čitao, no u zadnjih par dana sam dobio par paketića iz kine, a bio sam uvjeren da je sve zaustavljeno :laugh:

ok, ovo u molidonu je ok, ako za te novce oni i stave ventil na kotač, ali ako ja moram vulkanizeru platiti skidanje gume, stavljanje senzora/ventila te vraćanje gume, i onda još molidonu 30 kn samo da upare, to je previše...

 

moram baš vidjeti u vulkalu ili vulku da li oni to rade...

Edited by twingokile
Link to comment
Share on other sites

Meni su 11.2. došli paketi koji su naručeni 21.1. i 31.1. tako da mislim da baš i nije točno to da nema nikakvih veza.. slanje paketa se i dalje odvija.. također znam pouzdano da su iz kine dosli i ljudi u Europu i Hrvatsku prije par dana i nitko ih nista nije pitao.. tako da mislim da je ta Corona samo paravan za zaradu farmaceutske industrije.. uz naravno kolateralne žrtve, što ljudske što ostalih industrija.. kao i uvijek..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ma ne znam što misliti.. Meni je došlo 10ak paketa iz Kine, ali grijači za ecigaru su naručeni 18.01 i uopće nisu poslani... Napisali su da je predviđeno slanje tek za 20 dana... 

Edited by kresodale
Link to comment
Share on other sites

On 13. 02. 2020. at 12:54, kresodale said:

ma ne znam što misliti.. Meni je došlo 10ak paketa iz Kine, ali grijači za ecigaru su naručeni 18.01 i uopće nisu poslani... Napisali su da je predviđeno slanje tek za 20 dana... 

10 veljače su obustavili avionski promet. Mada i meni su neki paketi stigli, a neki stoje neposlani... vjerojatno nije sve obustavljeno. Ovi koji su stigli su  išli preko Taiwana...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pitanje ljudi, da li mogu prebaciti senzore guma sa celicnih felgi na alu felge, a da rade bez problema, jer sam nasao alu felge za auto ali bez senzora? 

Link to comment
Share on other sites

Moji su bili zapekli na felgu i svi vulkanizeri u kojih sam bio u splitu, nisu htjeli niti pokušat ih skinit. Tako sam mora kupit drugi set.

Link to comment
Share on other sites

On 04. 02. 2020. at 14:02, kresodale said:

Negdje sam pročitao da se na modelu kakvog imam ja iz 2015 može upariti 8 senzora.. Uglavnom, nazvati ću ovlašteni pa javim.

Ja imam Megane iz 2015 i imam upareno 8 senzora. Kotače i rotiram, te on uredno sve skuži gdje je koji senzor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.