Jump to content

iritirajući zvuk, kao pištanje


stanko11

Recommended Posts

Kao što naslov kaže (nažalost moje osjetljivo uho što čuje svašta), čujem povremeno iritirajući zvuk iz ovog dijela što je označeno na slici, zvuk je elektronički, piskutav, te ga povremeno čujem kada se auto ugrije u vožnji, a najviše se čuje kada ugasim auto cca 3-5 sekundi nakon toga, da bi isti prestao, kada bi relej se čuo i isključio napajanje struje. Pošto na ovom dijelu ima tri lektronička sklipa, što sam označio na slici, molio bi vas ako je tko imao kakvih iskustava s time i ukaže o čemu se tu radi. Zvao sam servis, te su rekli da je to normalno kod njih ali nisu rekli koji dio to uzrokuje

Radi se o Renault Megane Grandtour, 2015, godina, 120tkm, 1.5 dci, 110ks

 

 

megane 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

I moj povremeno zuji i klika par sekundi nakon što se ugasi. Ne zamaraj se, sve je ok.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Normalno je, pisti i klika nakon gašenja.. odem od njega i kgj, nek' pišti mami...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma sve ok zvuka, samo me najviše zanima, koji dio uzrokuje to, za slučaj "Ne daj Bože", jer bolje biti spreman, nego kasnije plakati 😁

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lowlife said:

Klapna brzog gasenja na usisu se vraca u otvoren polozaj i kalibrira.

Hvala na odgovoru, e sada da li se isto može čuti i prilikom rada u leru (za svaki slučaj pitam)?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sada imam malo duze auto kod sebe,te me pomalo zivcira taj visoki rezonirajuci zvuk kojeg sada cujemi kada auto radi,te imam osjecaj da dolazi s donje strane, odnosno kod spoja auspuha i motora, tako da me zanima sto bi to moglo biti i zasto povremeno rezonira,ako tko ima ovakva iskustva.

PS: zvuk se gasi kada dode do gasenja releja i prekida strujnog kruga na autu. Uz to da li Megane 1.5 dci ima elektronsku klapnu na auspuhu, pa bi ona mogla stvarati takav zvuk prilikom svog rada i namjestanja za ispusne plinove. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Samo pitanje, što dobivaš sa spoznajom o tome koji dio radi zvukove?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jer nazalost to me izrazito nervira i imam strah da ce auto stati kada ce mi najviše trebati,a ako saznam o čemu se radi, mogu to promijeniti ili se umiriti, sa spoznajom da nije nesto strasno.

 

Dovoljno dobar razlog.

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, razumijem brigu ali..
Za početak snimi zvuk, ali dobro, da se čuje kako treba.. po mogućnosti iz više kutova..

Moj megIV također proizvodi visoko frekventni zvuk koji ja cujem kad stojim vani kraj njega ako se koncentriram.. većina ljudi ga ne čuje.. da li to znači da će nešto krepat.. ne bih rekao.. a ako želi nek' i krepa, nije smak svijeta.. ima drugih načina prijevoza za nuždu..

Ako te toliko frka, najispravnije ces postupiti ako posjetis ovlašteni servis i pitas direktno..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako imas start stop sigurno imas tu klapnu na auspuhu. Ciscenje bas i ne pomaze dugorocno. Na autu je puno pokretnih djelova pa najbolje da snimis pa na youtube

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.