Jump to content

Megane III 1.5DCI Grandtour gasi se nakon paljenja


renaultcro

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Ovako... Kad su hladniji dani imam problema s paljenjem. Znači vrlo brzo nakon što se upali počinje se gušiti i na kraju se ugasi.

Promijenili smo 2 grijača koji nisu radili i filter goriva, ali nije pomoglo.

Još jedna stvar koju sam primjetio je da kada vozim ponekad zna na pola sekunde trznuti, kao da u tom trenutku nije imao gorivo i to se događa skoro svaki put kad vozim.

Nedavno mi se dok sam išao na put prvih pola sata osjećalo trzanje dok sam dodavao gas. Nakon tih pola sata je to prošlo, ali očito nešto ne valja.

Sad, je li to pumpa, dizne ili nešto drugo ne znam. Ako je netko imao istu ili sličnu situaciju neka podijeli svoje iskustvo...

 

Stavio sam i video da možete pogledati kako to izgleda.

 

 

Auto je Megane III 1.5 DCI grandtour 2012.g.

Link to comment
Share on other sites

Pročitaj temu pod nazivom "megan 3 dizne". Identičan zvuk klepetanja i kod mene bio sad nedavno samo što se meni nije gasio i sigurno ti je dizna otišla.

Držim fige da nije što sam napisao i da je nešto bezazleno, ali ako ti netko može dofurati neku bolju dijagnostiku bit ćeš puno pametniji...

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

A jesi ikako mjenjao filter goriva. Meni kaze frend da to se ne mjenja i da ja bacam novce, njegov evo vec drzi 100.000km i nije autu nista. Ne misli ga mjenjat dok se ne zacepi.. cc

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lowlife said:

A jesi ikako mjenjao filter goriva. Meni kaze frend da to se ne mjenja i da ja bacam novce, njegov evo vec drzi 100.000km i nije autu nista. Ne misli ga mjenjat dok se ne zacepi.. cc

Na 1.5 dci filter goriva ide na 60000km ako se ne varam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lowlife said:

A jesi ikako mjenjao filter goriva. Meni kaze frend da to se ne mjenja i da ja bacam novce, njegov evo vec drzi 100.000km i nije autu nista. Ne misli ga mjenjat dok se ne zacepi.. cc

pa ne treba ni ulje mijenjati dok auto ide

Link to comment
Share on other sites

On 25. 03. 2020. at 14:09, dizna said:

Pročitaj temu pod nazivom "megan 3 dizne". Identičan zvuk klepetanja i kod mene bio sad nedavno samo što se meni nije gasio i sigurno ti je dizna otišla.

Držim fige da nije što sam napisao i da je nešto bezazleno, ali ako ti netko može dofurati neku bolju dijagnostiku bit ćeš puno pametniji...

Hvala, provjerit ću čim prođe ova situacija.

 

On 25. 03. 2020. at 17:49, Lowlife said:

A jesi ikako mjenjao filter goriva. Meni kaze frend da to se ne mjenja i da ja bacam novce, njegov evo vec drzi 100.000km i nije autu nista. Ne misli ga mjenjat dok se ne zacepi.. cc

Da, promijenio sam i to, ali nije pomoglo nažalost.

 

Ako je do dizne onda nije takav veliki problem. Samo da nije neka veća komplikacija...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.