Jump to content

Megane 3 panorama


brzi16v

Recommended Posts

Dobra ideja. 
Koliko se sjecam da je @MilosB na svojoj dvojci nešto radio oko tih klizača 

Link to comment
Share on other sites

Da čim ima malo lufta to klapara. Bolje naručiti na eBay-u ima toga dosta ili još bolje u ovlaštenom onda je sigurno prava veličina.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo na ebayu, stotinjak kuna bilo, nisam jos ugradio , radi mi al nekad mu treba "pomoci". Za tu lovu nebih kemijao s ovim drugim rjesenjima.

Link to comment
Share on other sites

Čime najbolje podmazati panoramski krov?

Link to comment
Share on other sites

1. Nečim na bazi teflona (PTFE).
Postoji i teflon sprej. Suho podmazivanje, nema ulja i masti pa ne zadržava prašinu.

2. silikon sprej

3. na bazi voska ali on se topi kad priprži i odlazi sa mjesta gdje je potreban

Link to comment
Share on other sites

Znači silikon sprej najlogičnije jer je lako nabavljiv. Moram ovih dana malo očistiti i podmazati mehanizam.

Link to comment
Share on other sites

Silikon bi mogao biti po meni dosta kratkog vijeka na tom mjestu. Možda griješim. Mata?

Svakako broj 1 od ovoga.

Pala mi i bijela litijeva mast napamet. Možda i tako nešto.
Znam ove glavne minuse u odnosu na teflon, al da spomenem. :)

Link to comment
Share on other sites

PFPE/PTFE mast. Ne znam koliko ti količinski treba za to podmazati jer je vrlo skupa, ali bolje od toga ne postoji.

Na ebayu potraži "fluor grease", ja sam nabavio iz Nizozemske.

Moja iskustva s tom mašću nisu vezana uz panoramski krov, ali sve drugo gdje sam je koristio mi se pokazala neusporedivo boljom od ovih "klasičnih" masti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to rijesio tako da sam izvadio van iz plasticnog kucista ove trokutaste gume i na nje stavio ( omotao ) sloj gume od bicikla i vratio tj ugurao sve nazad u plasticno kuciste, automatski sam dobio debljinu i više nego potrebnu, evo vec godinu i pol radi savršeno, nema treskanja..

20200331_104028.thumb.jpg.4e9918e50e837689fc252bb46681be5d.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Silikon bi mogao biti po meni dosta kratkog vijeka na tom mjestu. Možda griješim. Mata?

Svakako broj 1 od ovoga.

Pala mi i bijela litijeva mast napamet. Možda i tako nešto.
Znam ove glavne minuse u odnosu na teflon, al da spomenem. default_smilie2.gif

Silikon sprej se svakako relativno lako ispere od vode. Ali ako nije na direktnom uticaju vode bit će dobro.
Sve na bazi masti skuplja prašinu i radi blato.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30. 03. 2020. at 14:01, brzi16v said:

Isprobao tko?

 

i sam autor videa je posle komentarisao da je lose. pocne jako vibrirati. samo klizanje je dobro jer bude kotrljanje, ali je problem da nema sta da drzi napeto u oba ruba klizaca (gornji donji) a ako lezaj zulja po obe povrsine onda opet nema svrhu. 

sad ti klizaci nisu tolko skupi na jebaju tako da mislim da nema jednostavnijeg rjesenja nego zamjenit novima... 

edit. kad je snimljen video i kad sam se ja njakao s raznim alternativama jedan klizac taj je kostao kolko kosta sada cijeli set od njih 8 (2 iza, 2 napred s svake strane)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeftinija verzija teflonskog ulja ili masti vam je ulja ili masti vam je za lance od motora ili bicikla, samo pazite da pise na njemu da je sa teflonom....

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.