Jump to content

Megane III Pozicije?


MoschuS

Recommended Posts

Bok ekipa! Imam jedno glupo pitanje, siguran sam da tu netko zna :D

Dakle, Meg III Grandtour, kraj 2015te, Limited oprema (ex. Micekov auto). Da li taj auto ima klasicne w5w pozicije ili ne??

Na zadnjem tehnickom nas lik pozove na stranu i kaze da mora slikati auto, ne rade nam pozicije i problem. Gledamo i ja i zena i stvarno zaruljica je unutra ali ne svijetli niti u jednom polozaju ruckice ali mi je nekako cudno jer se opce ne sjecam da su ikada svijetlile. Rekoh OK, budem promijenio zaruljice , znamo lika pa su nas pustili. Promijenim ja drugi dan zaruljice i dalje ne svijetli, psmtr onda je osigurac. Ti osiguraci su zakopani negdje ispod haube, trazim po netu sheme, pitao sam i tu na forumu i na kraju odustao jer nisam nasao a poslije i zaboravio.

Danas otfurali auto na redovni i kazem liku da mi usput promijeni i taj glupi osigurac da me ne zezaju na iducem tehnickom kad lik zove nakon par sati i kaze da nas Meg ni nema pozicije jer ima dnevno led svijetlo!? Da su farovi isti i u njih stavljaju i zaruljice ali da instalacija opce nema na tim modelima.

Moje pitanje je tko je lud? Ovaj na tehnickom ili majstor? Buduci da se ni ja ne sjecam da su te zaruljice ikada svijetlile (mozda samo nisam obratio paznju) nekako vise vjerujem majstoru ali vjerojatno netko tu moze potvrditi.

Link to comment
Share on other sites

Hoce to kad uvozis auto iz luksemburga, belgije, nizozemske, danske itd. Svaka drzava ima neke svoje propise. Tak ja imam zarulje u dnevnim svjetlima al instalacije nema.

Al nebi smjeli u hr zezati s tim pozicijama ak je auto napravljen bez njih. To su zapravo parkirna svjetla. Jel ti svjetle zadnje? Kad upalis normalna svjetla..

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ivan.martinko said:

Hoce to kad uvozis auto iz luksemburga, belgije, nizozemske, danske itd. Svaka drzava ima neke svoje propise. Tak ja imam zarulje u dnevnim svjetlima al instalacije nema.

Al nebi smjeli u hr zezati s tim pozicijama ak je auto napravljen bez njih. To su zapravo parkirna svjetla. Jel ti svjetle zadnje? Kad upalis normalna svjetla..

 

 

Nemas instalaciju? Pa jel tvoj uvoz? Obicno generation nema instalaciju, a tvoj nije generation..

Link to comment
Share on other sites

Nije uvoz al nema zica makar su zarulje unutra..
Vozim se s pozicijama[emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Pozicija služi i kao gabaritno svijetlo kad žarulja kratkog pregori.

 

[mention=8]MoschuS[/mention] ako se dnevno svijetlo dima kad upališ kratko onda nemaš pozicije posebno.

Onda ti je dnevno ujedno i pozicijsko

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Nije uvoz al nema zica makar su zarulje unutra..
Vozim se s pozicijamaemoji16.png

Ček jel se zajebavaš il stvarno?

Umjesto kratkih kojih nemaš se voziš s pozicijama?

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Ak je 2015g to je facelift, tu su dobili led one DRLove dole u braniku , i to bi trebalo zamjenjivati pozicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hrvojexyz said:

Ak je 2015g to je facelift, tu su dobili led one DRLove dole u braniku , i to bi trebalo zamjenjivati pozicije.

Baš htjedoh napisati da nisu mozda na braniku ledice pozicija koje gore cijelo vrijeme i ne možeš ih ugasit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ček jel se zajebavaš il stvarno?
Umjesto kratkih kojih nemaš se voziš s pozicijama?
Koji to auto nema kratka svjetla? Velim da se u ljetnom rezimu kad nikakva svjetla nisu obavezna, vozim s pozicijama, jer ne mogu ugasiti svjetla (skandinavski mod) a sa kratkima mi se po danu ne vozi, osim ak pada kisa i na auticesti..
Postoje u faru zarulje za dnevna ali instalacija nije spojena, dalo bi se i to spojiti ali neda mi se zezat s tim..
Link to comment
Share on other sites

Da, redizajn je i ima dole tanke ledice koje konstantno gore. 

Nasao sam i fotku ;)

 

FB_IMG_1589315409703.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bok!

Ja imam ovu ediciju sa DRL-om odmah ispod glavnih svjetala i također imam ugrađene pozicijske žaruljice u farove.

I mene je tako pitao na prvom ili drugom tehničkom pregledu. Ušao je u auto i provjeravao paljenje svjetala i došao do sljedećeg zaključka. Te pozicijske žaruljice su upiknute ali nisu spojene, tj. meni DRL rade na 2 različite razine svjetlosti. Kad su upaljena pozicijska svjetla na prekidaču, svijetle jednom snagom (mislim da onda jače), a kad je prekidač u auto modu onda drugom snagom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci da su dnevna i pozicije u jednom, kad okrenes na poziciju upale se zadnja i smanje intenzitet prednjih dnevnih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dkolar said:

Bok!

Ja imam ovu ediciju sa DRL-om odmah ispod glavnih svjetala i također imam ugrađene pozicijske žaruljice u farove.

I mene je tako pitao na prvom ili drugom tehničkom pregledu. Ušao je u auto i provjeravao paljenje svjetala i došao do sljedećeg zaključka. Te pozicijske žaruljice su upiknute ali nisu spojene, tj. meni DRL rade na 2 različite razine svjetlosti. Kad su upaljena pozicijska svjetla na prekidaču, svijetle jednom snagom (mislim da onda jače), a kad je prekidač u auto modu onda drugom snagom.

 

 

Ok, znaci ovi na tehnickom nisu upoznati s tim :)

Ovo za promjenu intenziteta ledica cu bas provjeriti!

Link to comment
Share on other sites

Mošuse, kućo stara

Tebi su ove LEDice pozicije, tj. DRL. Ne kužim di je ovaj vidio problem? To kaj imaš i pozicije vjerujem da je zbog toga kaj im je jednostavnije u tvornici u sve bubati nego posebno raditi bez pozicija, ako me kužiš

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Amireeee! :D

Ma lik na tehnickom ocigledno ne zna, rekao nam je i majstor (Dolencic u Gajnicama, on nam je u susjedstvu) da nema tako puno tih redizajn Megana i onda se svi cude kada prvi put vide. A u tvornici valjda nemaju posebne farove bez klasicnih pozicija pa trpaju svima ove iste. Pretpostavljam da Meg IV to nema, nego u startu imaju far bez pozicije?

Uglavnom hvala svima, znao sam da cu tu dobiti pravi odgovor! ;) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.