Jump to content

Megane 3 - cijev turbine


kresodale

Recommended Posts

Pozdrav,

imam u okolici firme ili kuće neku veselu kunu ili drugu beštiju koja se zavukla pod motor i malo pogrickala cijev koja ide sa turbine.. Auto je megane 3, 1.5 dci sa 81kw iz 2015.

Ima li itko od forumaša možda tu cijev rabljenu, a da je dobra ili možda neki savjet gdje se može kupiti samo ta cijev koja je progrickana? Zvao sam 2 trgovine sa autodijelovima i mogu nabaviti jedino komplet cijev za 2000+ kn. I koliki je problem voziti se tako tjedan ili 2? Trenutno auto radi najnormalnije.

IMG-20200528-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, ja sam to veselje imao prošle godine na Cliju. Osim cijevi je gricnuo i izolaciju na haubi. I ja sam tražio i završilo je na kraju u ovlaštenom servisu.

Link to comment
Share on other sites

Nazovi mozda koji autootpad nebi trebalo biti skupo. Ako pusta dpf ce se zapuniti posto auto vjerojatno izbacuje crni dim zbog krive smjese.

Link to comment
Share on other sites

Nema crnog dima niti malo.. Baš na izmjeni ulja, kada sam i primjetio te ugrize sam gurno prst u auspuh. 😂😂 Čist kao suza, nema traga čađi... Doduše, auto ima 90 000kn, a novi dpf su stavili pod garancijom na 60 000km.. Imate kakav prijedlog za auto otpad?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj po njuskalo ne nuzno autootpad. Ima hrpa takvih auti sta ih prodaju po djelovima sa manjim ostecenjima.

A pase ti taj dio vjerojatno sa clia, scenica kangoo-a.. i hrpe ostalih

 

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je mala rupa okrpi to i izdržat će dok ne nađeš drugu. Dobro odmasti brake cleanerom i omotaj s par slojeva samovulkanizirajuće trake. Preko toga namotaj onu sivu platnenu traku (duct tape), ali izreži je na manju širinu, oko 15mm da je možeš bolje složiti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tako sam nešto i planirao napraviti.. Upravo sam zvao firmu Pasarić. Oni proizvode te cijevi i košta 330 kn. Ako ne nađem nigdje po otpadima vjerojatno ću uzeti od njih.. Evo i linka na cijev: https://www.pasaric.hr/shop/hr/proizvod/renault-clio-iv-scenic-ii-megane-nissan-qashqai-juke-1-5-dci-crijevo-usisa-zraka-144601kb3a/

 

Hvala puno na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

sve pohvale za pasarica... dok sam bil u rh sam im bio stalni kupac, ne za aute al za sve ostalo... rade i po narudzbi

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@kresodale jesi izeo na kraju kod Pasarića crijevo za 330 kn, kako si zadovoljan kvalitetom i dal služi svrsi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@dizna Pozdrav,

 

jesam, uzeo sam crijevo od njih. Crijevo je troduplo deblje nego original i sve radi kako treba. Preporučam ih. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kresodale said:

@dizna Pozdrav,

 

jesam, uzeo sam crijevo od njih. Crijevo je troduplo deblje nego original i sve radi kako treba. Preporučam ih. :)

 

20200604_195328.jpg

Meni je počelo malo slinit na spoju kao što se vidi na slici pa ću vidjet kako će se razvijat dalje i hoće li se pogoršati... ugl vrlo dobra info za to crijevo jer original dode 2000 kn a ovo 330...

 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran da ti slini na spoju gumene cijevi i plastike ili je gumica na spoju s turbinom otišla?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.