Jump to content

1.2 TCe i 1.2 DIG-t opoziv


Cipal

Recommended Posts

Imam megane 3 karavan 1.5 dci, prezadovojan s njim. 

Planirao kupiti Megane 4, benzinac 1.2 tce. 

Dok sam gledao oglase naletim na oglas i kaže da je mjenjan motor na 28. 000 km!!!??

Malo googlao i naletim na ovo

https://autorepublika.com/2019/05/26/le-figaro-nekoliko-stotina-hiljada-renaultovih-motora-je-ocajne-izrade/

Da li ste čuli za to i ljudi sa 1.2 tce motoriima, da li ste imali problem? 

Link to comment
Share on other sites

Znam za Rumuna (jedan drugi forum) koji je na Dasteru doživio ovo iz članka. 

Link to comment
Share on other sites

Moj je jos uvijek ziv... Prelaskom na castrol ulje nisam dolio ni kapi vec 2400 km :banana:

Ali ipak furam litru u gepeku...

Lanac drzi...

Sve preporuke

Edited by mocho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mocho hvala na odgovoru, ali ovo me skroz ohladilo... 

Ne bi želio kupiti skoro novo auto (taman izašlo iz garancije) pa da potrošim još toliko na servise... 

Link to comment
Share on other sites

Poznat problem. Radjen update motornog kompjutera, izmenjeno nesto oko otvorenosti klapne, na taj nacin smanjena potrosnja ulja, ali su dobili kontraefekat podizanja nivoa istog (verovatno razredjivanje benzinom).

Nisam se puno interesovao, nije mi taj motor na "radaru".

Link to comment
Share on other sites

Moj je jos uvijek ziv... Prelaskom na castrol ulje nisam dolio ni kapi vec 2400 km :banana:
Ali ipak furam litru u gepeku...
Lanac drzi...
Sve preporuke
Kaj je castrol tolko bolji od elfa?
Zvuci nevjerojatno.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.