Jump to content

Diskovi i pločice, Scenic 3


partytime

Recommended Posts

Pozdrav ekipi,

Došlo je vrijeme da mijenjam diskove i pločice na autu pa sam želio vidjeti ako netko znati koji su tvornički setovi diskov i plocica? Auto ima 160k kilometara,  ja sam napravio 120k kilometara u zadnje 3 godine i prezadovoljan sam sa njima.

Imao sam prije Scenic 2 i kad sam mijenjao komplet diskova i plocica ni za 3k kilometara su se diskovi iskrivili pa sam sve opet morao mijenjati. Ne sjećam se koji su bili pa bi ovaj out najviše zelio staviti tvornicke marke.

Hvala na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Svaki ce se iskriviti ako stavis sve novo, zalezis se 120 km/h i naglo kocis.

Diskove treba polako i njezno izravnavati s plocicama kroz 500 km laganijeg kocenja i bit ce ravni dugo.

Ja sam nedavno stavio TRW set i odlicno radi, ne skripi itd..

Imas jos razvikani ATE, manje razvikani textar, ferodo, brembo, itd.

Ove jeftine dijelove ne stavljaj.

Original su ti vjerojatno bili ferodo, ali nikad neznas sto je u novoj OEM kutiji.

Andjelko Lageros iz Velike gorice drzi sve to a i OEM, pa biras.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, partytime said:

Pozdrav ekipi,

Došlo je vrijeme da mijenjam diskove i pločice na autu pa sam želio vidjeti ako netko znati koji su tvornički setovi diskov i plocica? Auto ima 160k kilometara,  ja sam napravio 120k kilometara u zadnje 3 godine i prezadovoljan sam sa njima.

Imao sam prije Scenic 2 i kad sam mijenjao komplet diskova i plocica ni za 3k kilometara su se diskovi iskrivili pa sam sve opet morao mijenjati. Ne sjećam se koji su bili pa bi ovaj out najviše zelio staviti tvornicke marke.

Hvala na pomoći.

Ja sam stavio sve ATE i zadovoljan sam, mada su dečki u zadnje vrijeme pisali da su imali problema sa ATE i da su škripale užasno... 

TRW isto svi hvale

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dizna said:

Ja sam stavio sve ATE i zadovoljan sam, mada su dečki u zadnje vrijeme pisali da su imali problema sa ATE i da su škripale užasno... 

TRW isto svi hvale

hvala dizna

7 hours ago, ivan.martinko said:

Svaki ce se iskriviti ako stavis sve novo, zalezis se 120 km/h i naglo kocis.

Diskove treba polako i njezno izravnavati s plocicama kroz 500 km laganijeg kocenja i bit ce ravni dugo.

Ja sam nedavno stavio TRW set i odlicno radi, ne skripi itd..

Imas jos razvikani ATE, manje razvikani textar, ferodo, brembo, itd.

Ove jeftine dijelove ne stavljaj.

Original su ti vjerojatno bili ferodo, ali nikad neznas sto je u novoj OEM kutiji.

Andjelko Lageros iz Velike gorice drzi sve to a i OEM, pa biras.

 

 

 

hvala ivane

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ivan.martinko said:

Ja sam nedavno stavio TRW set i odlicno radi, ne skripi itd..

Koliko si km prešao do sada sa tim TRW setom, jesi mijenjao još što, poput gumica?
Ja sam u još nedoumici koji set diskova i pločica uzeti sa Clio, TRW ili Textar, cijena je ista.

Link to comment
Share on other sites

Nisam nista dirao, zamijenio sve, ulje u sistemu, samo podmazao vodilice klijesta i nove limice sa silikonskom masti koju sam dobio pakiranu s plocicama u maloj vrecici velicine ko kurton. Vozim ih oko 4000 km u 3 mjeseca.

a2e9bd5e41b460061b15d5a7e5546be8.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.