Jump to content

Clio 2 1.9 dTi pitanje


Dedin_clio

Recommended Posts

Pozdrav svima :)

Jel clio 1.9 dTi (f8q motor) ima turbocharger ili supercharger, jer imam jednog prijatelja koji si nemre utuvit u glavu da postoje prirodno aspirirani dizelasi

Hvala unaprijed :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tvoj clio ako je dti ima turbo. Naravno da postoje dizeli bez turba, pogotovo stariji. 

Link to comment
Share on other sites

Sama oznaka dTi ti govori da je Turbo, dočim je T u oznaci. Da je atmosferski dizel oznaka bi bila 1.9d.

 

Google is your friend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CRN11 said:

Digni haubu, to se vidi s 200m.

Lako za to, ja bi to napravio al posto je plasticni poklopac motora zavezan vezicama nebi htio se u to petljat da dedi nes ne sjebem

A sto se tice turba, ja tokom voznje ne cujem nikakvo zvizdanje niti kolko sam vidio da ima neki intercooler ali opet nije mi jasno ak stvarno deda veli da nema turbo kak onda ima oznaku dti, tako je i u prometnoj napisano i ima 80 konja (59kw), no dobro trebat cu ja tu dublje kopat

Link to comment
Share on other sites

Nemoras niti skidati sivi poklopac jer se turbina nalazi sa stražnje strane motora na sredini..zaviri i vidi.. 

Link to comment
Share on other sites

vrlo vjerojatno JE dti, ali od starosti, slabijeg odrzavanja, velikih km, ne vuce vise kako bi trebao...

isprobao sam se auta turbo dizela koji su isli gore nego krepana kokos...

sta pise na tom sivom poklopcu? sta ne bi trebalo pisati tamo dti?

Link to comment
Share on other sites

On 29. 12. 2020. at 19:06, Ruske said:

vrlo vjerojatno JE dti, ali od starosti, slabijeg odrzavanja, velikih km, ne vuce vise kako bi trebao...

isprobao sam se auta turbo dizela koji su isli gore nego krepana kokos...

sta pise na tom sivom poklopcu? sta ne bi trebalo pisati tamo dti?

Auto je dedin i u 20 godina kolko je auto star, on je maksimalno uscuvan i redovno servisiran, kilometara ima oko 125tkm i vozi se sasvim normalno. A na poklopcu motora pise 1.9 dTi

Snapchat-1947200349.jpg

Edited by Dedin_clio
Link to comment
Share on other sites

On 31. 12. 2020. at 16:13, PAnta013 said:

Je li misterija razriješena? 🙂

Nije jos ☹

Link to comment
Share on other sites

ajde ovako...zagrij lijepo motor i odi na autocestu i natezi auto dakle npr iz 2. ili 3. brzine sa niskih (1300) okretaja poklopi gas, ako ti izgleda da auto ne ide, pa odjednom krene, tj osjetis sut i pocne povlaciti, onda ima turbo, ako nastavi se vuc ko krepana kokos sve do 3500 okr npr onda nema turbo

ili jos jednostavnije: spoji obd na mob na aplikaciju torque i trazi boost pressure i vidi dal ti ista ocitava kad napravis istu gore opisanu akciju

Link to comment
Share on other sites

Besprijekorno održavan sa malo km, a vezice drze poklopac motora?
je**te koliko je to puta skidano da ide pod vezice?
Inace jedan od jeftinijih "kvarova" (plastični poklopac sa periferijom...)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se jednom usudio odrezati vezicu, ali naravno za to je trebala psihološka priprema jer do tad to nisam nikad radio. Priprema je trajala dva dana što na internetu, što ovako preko prijatelja. 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.