Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Crna stvarno izgleda najbolje, ali je kipuća na suncu...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Max said:

Nije bilo bijele? 🤣

Bijelu su prvu rasprodali.. 😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti da si faca uzeo bi kantu jupola i udri.:yeah:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ima tko kakvih iskustava s nosaci.eu, možda poznanstvo ili slično? 

Link to comment
Share on other sites

Tamo vidim što ću kupiti a onda kupim negdje drugdje. Cijene su im malo visoke.

Burazu je kupio krovne nosače za Dustera 440kn u Španskom. Nosaci.eu su ga tražili više nego trostruko.

Link to comment
Share on other sites

Uplatio sam im za adaptere novce, koje na kraju nije mogao isporučiti. Obećao vratiti novce, nikad nije vratio, ne javlja se na mail, pozive, a kolegi uredno napravio ponudu.. Uglavnom slao sam mu pismo s povratnicom, nakon 15 dana prijavio ga inspektoratu, preko banke pokrenuo također i chargeback, nadam se da budem uspio riješiti. Uglavnom, izbjegavajte..... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

U potrazi sam za krovnim nosacima za hondu.. gledam menabo nosace novi jeftiniji nego rabljeni thule na njuskalu.. da li thule doista tolko vrise vrijedi ili? Ima li tko iskustva? Kutiju imam, thule.. pretpostavljam da ide na bilo koje nosace..

Link to comment
Share on other sites

Meni je Thule nosač dobar pošto ima t-track za nosače bicikala. Kod montaže krovne kutije ne primjećujem neku dodatnu prednost jer se montira stezanjem, tj. obujmi nosač. 

Pitanje je kako Menabo "zvuči" pri većim brzinama na AC i sl. Rabljene nosače nisam gledao, a mislim da me moj set izašao oko 270€.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, borny said:

Meni je Thule nosač dobar pošto ima t-track za nosače bicikala. Kod montaže krovne kutije ne primjećujem neku dodatnu prednost jer se montira stezanjem, tj. obujmi nosač. 

Pitanje je kako Menabo "zvuči" pri većim brzinama na AC i sl. Rabljene nosače nisam gledao, a mislim da me moj set izašao oko 270€.

pa evo konkretno thule rabljeni 140eur, ali ne pise tocno koji model.. za 2x godisnje sto bi ih koristio mi nije neka tlaka ak se nesto jace cuje, jer mislim da kutija ionako dovoljno "zuji".. ne razmem se bas nista u nosace, nije mi presudno kako se instalriaju i deinstaliraju na auto ali bi volio da je ne ostetim lak na krovu i tome slicno..

konkretno ovo,

https://www.njuskalo.hr/krovni-nosaci/thule-krovni-nosaci-honda-civic-oglas-41781296

 

Link to comment
Share on other sites

U prvom redu bitno je da je kvalitetno. Neki znj nosaci ti mogu ostavit tragove na krovu. Ovaj thule mi izgleda sasvim ok. Jest da je Wingbar tisi al za tih par put godisnje nebitno skroz. Kutiju preporucam takodjer thule. U prvom redu jer su kvalitetnije od jeftinije konkurencije. Cvrste su i lagane, a sistem pricvrscivanja i mehanizmi otvaranja su jednostavno izvedeni, kvalitetni i drze dugo. Isplati se dati vise love. Prije 8g sam uzel rabljenu kutiju, staru par godina, koristil sam ju do nedavno, iznajmljival sam ju konstantno... minimalno 50tak puta, dakle koristena je jaaako puno... i dalje je sve funkcioniralo ko i prvog dana. Prodal sam ju za par eura vise nek sam ju kupil prije 8 godina. Radilo se o Pacific 780.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ivan1902 said:

Pa zašto si ne kupiš T-track za krovnu kutiju?


Jer mi ne treba. Kutija se stezanjem postavi za 2-3min i postupak je prilično jednostavan, a mehanizam djeluje dovoljno kvalitetno pa se ne bojim da će popustiti.

Kod bicikala mi t-track daje duševni mir da se gore ne bu sve razletilo po cesti.

Link to comment
Share on other sites

moja preporuka je da se ne žuri s tim ako baš nije hitno, na njuškalu se zna pojaviti doslovno novi nosači, a cijena ipak puno manja od novih

ja bi svakako THULE, sve je nekak pamatno i dobro osmišljeno i kvalitetno

isto tako, ako se ne misli svako malo te nosače skidati dole, svakako wingbar, ne čuje se opće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fala ekipa. Kutija je thule. Stara 20god al koristena valjda 3x tako da je ocuvana, rekli bi ko nova. Dobili je iz baotica uz tada novo kupljeni scenic.. idem onda na thule nosace, sad za po zimi da imam za opremu i eventualno ljeti al to je upitno.. najbitnije od svega mi je da ne ostetim lak, krov, da nemam udubljenja niti bilo kakve stete..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ošla honda, došo clio :tup:

ima li tko iskustva s predimenzionirani kutijama na malim autima? ne znam točan model thule kutije, ali jučer sam uzeo i smontirao thule krovne nosače i u petak se spremamo za Budimpeštu pa bi iskoristio kutiju koju imamo.. No mislim da je ista barem 2m duljine.. jel se to opće smije na clia (trojka) stavljat tak duga kutije ili boje ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mos metat sta hoces. Bitno je da ne visi iza auta. Ispred moze visiti (preko sajbe).

Pazi na opterecenje nosaca ali vjerujem da je to podrazumevano (i ako sam ja svakom autu premasio bar za 2x legalnu nosivost :D :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ma nece gore bit 50kg nema sanse.. mene vise mucilo ako bude naprijed dosta visio kako ce to utjecat na autocesti.. doduse mislim da necu preko 130kmh, ali svejedno..

Link to comment
Share on other sites

Vozio s dvije bic i ogromnim nosacem nakon 10km se naviknes i poslije ni ne primjecujes. Pazis malo vise na poprecni vjetar i to je to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MilosB said:

Vozio s dvije bic i ogromnim nosacem nakon 10km se naviknes i poslije ni ne primjecujes. Pazis malo vise na poprecni vjetar i to je to.

pofotkam krajem tjedna kak to zgleda :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nebi smjelo biti problema. 

Samo nemoj zaboraviti da je na krovu. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@dolac Ako zatrebaš, mogu ti posudit Motion 400l.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, borny said:

@dolac Ako zatrebaš, mogu ti posudit Motion 400l.

hvala ti puno 🍻 u petak ću sožit ovu na krov pa ćemo vidjet.. da je kod mene u garaži, znao bi točan model, ali je kod šogija koji ko za vraga trenutno nije u hr pa mi nemre ni pogledat.. ali išla je za grandscenic pa ćemo vidjet.. :) javim se ako igdje zapnem, ali radije iskoristim kaj imam nego da posuđujem i nedaj vraga da se nekaj desi..

Link to comment
Share on other sites

Moja je dimenzija 175 x 86.5 x 46 cm.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.