Jump to content

Ugradnja aftermarket maglenki-pitanje


Rerna94

Recommended Posts

Pozdrav

Stavio sam na svog krampusa maglenke u kojima je sijalica 12V H3 55w. E sad. Spojio bih to na poseban prekidač, ne direkt, nego preko releja i osigurača naravno. Pitanje je kakav relej trebam uzet, koliko jak prekidač, i koliko jak osigurač? Nisam neki električara, ali mislim da nije sveto pismo to spojiti. Također sam bio u jednoj trgovini gdje mi je gospodin rekao da na osnovu snage sijalice ne može reći koji relej mi treba. Pa se nadam da ovdje netko zna ili da mi barem kaže na osnovu čega da tražim :)

Hvala unaprijed i svako dobro

IMG_20210616_162102.jpg

IMG_20210626_113436.jpg

Link to comment
Share on other sites

A nego na temelju čega ako ne snage potrošača... Uglavnom 2 žarulje 12v 55w trebaju 9.166666A. kako je inače napon u autu veći dakle manje struje trebaju. Recimo probao sa 10a ako bude često pregorio onda 15a. Nisam siguran jel ima nešto između. Relej nešto jači od osigurača. Dakle 20tak A. Osigurač bi trebao biti najslabiji dio strujnog kruga. Bitno je samo da je preko 10A TJ 15A ovisi od osigurača.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

lol na prodavaca

W/V=A, jako jednostavna matematika

relej uvijek ides debelo previse nego treba da ne izgore kontakti

imas od 40A one sa malim stopicama, ali bolje das koju kunu vise i kupis od 70/80A sa velikim stopicama pa si na miru

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kolege su sve rekli oko struje.
Ja cu samo pitati zar ne bi bolje da su maglenke ispod?
Ovako i lagano naslanjanje na auto kod parkiranja i gotove su.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mata73 said:

Kolege su sve rekli oko struje.
Ja cu samo pitati zar ne bi bolje da su maglenke ispod?
Ovako i lagano naslanjanje na auto kod parkiranja i gotove su.

A bilo bi, možda. Samo su meni ovako vizualno bolje sjele nego skroz dolje. Vidjet ćemo kako će se pokazati u praksi :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.