Jump to content

3.5 mm audio izlaz na aux ulaz


ivan.martinko

Recommended Posts

Imam u svom renou ona dva činča aux ulaz za zvuk. Na mobu imam jos 3.5 mm izlaz. Imao sam dva takva kabela i isprobao i jedan radi super a jedan lose. Taj drugi je lemljen a prvi je original ali je metar i pol a meni treba pol metra od moba do aux ulaza. Kako koristim android navigaciju, tako mi i zvuk glasa tete dolazi iz zvucnika.

Narucio sam takav kabel novi, pol metra. U slucaju da nabavim mob koji vise nema 3.5 mm audio izlaz, jel ima neki adapter sa  bluetootha da mogu opet spojit audio, jer nemam bt na radiju. Ovaj kabel izgleda ovak, klasika..

 

 

renault-fluence-09.jpg

HTB1JKpuRkzoK1RjSZFlq6yi4VXa9.jpg

Nasao sam i kak izgleda taj adapter za povezivanje moba na aux prek bt, samo ga nema ni u jednom poznatom shopu...

 

 

Screenshot_20210801-233438_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

I da uzmes neki mob bez 3,5mm postoji adapter USB type C na 3,5mm.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I da uzmes neki mob bez 3,5mm postoji adapter USB type C na 3,5mm.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk


Da, al kad putujem, onda bi mi se baterija ispraznila npr za sat i pol vremena, a posto taj adapter zauzima utor za punjenje, moram ga otkopcat da bi punio mob..(nemam veliku bateriju. Samsung S10, a pikiram S21 koji također ima bateriju na knap)
Investiraj u radio s bt. Original ionak dobis za parsto kn.
Neznam uopce koji radio pase ni gdje ga pogledati. Na otpadu? I jel pasu svi konektori, komande na volanu itd?
Volio bi da ima bt i usb, naeganu 2 sam imao 2din onu kockastu multimediju koja je imala sve utore. I 3.5 mm na 3.5mm...
Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovakav adapter: link

Ja sam ga koristio na P30 PRO i radio je sa slusalicama i baterijom sasvim ok. Trenutno ne koristim vise P30 pro, niti niti zicane slusalice.

I jelda isplativost narucivanja iz kine ne mogu komentirati.

Svakako je najbolje ici na novi radio / multimediu sa Bluetooth nego ovako kemijati

Ili ovakog nekog kineza iz EU skladista?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovakav adapter: link
Ja sam ga koristio na P30 PRO i radio je sa slusalicama i baterijom sasvim ok. Trenutno ne koristim vise P30 pro, niti niti zicane slusalice.
I jelda isplativost narucivanja iz kine ne mogu komentirati.
Svakako je najbolje ici na novi radio / multimediu sa Bluetooth nego ovako kemijati
Ili ovakog nekog kineza iz EU skladista?
Da, nije ni skup ovaj dolje.. nekad su bili po 2000 kn i vise. Toliko je kostao za megane 2.
Al valjda posto tih auta sve manje ima, spustili su cijene da rasprodaju.. je rade komande na volanu s tim?
Moram to prevesti na hrvatski. Thanks.
Link to comment
Share on other sites

   @Domba  sad tek vidim da je to samo ekran..

jel to pase na moj radio? ne kužim kak to radi, piše da je android a prodaje se samo ekran..

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, treba vise procicati. Ali koliko vidim ide ekran + donji dio sa tipkama.

Ja imam nekog kineza u Focusu. Tipke sa volana moras programirati. Imas aplikaciju i onda kazes koju funkciju da koja tipka radi. Vise manje radi ok. Vjerovatno je ista stvar i na Meganu, ali jelda ne mogu potvrditi, nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ivan.martinko said:

HTB1JKpuRkzoK1RjSZFlq6yi4VXa9.jpg

Ovo na kabelu je feritna prigušnica. To se može kupiti i okačiti oko postojećeg kabela za puuuno manje novaca :D  Ono u plastičnom kućištu je ili isto to ili pi*ki*a vjerojatno filter.  Vidi u Chipoteci, a imaju i u El-Matisu.

Inače imaš USB-C adaptere sa 3.5mm izlazom za iPhone i za Androide. Originalni za iPhone je 90kn tako da je za Android vjerojatno u pola cijene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam tome obraćao toliku pažnju, rijetko slušam muziku u autu, samo kad idem na put, po gradu nikad.

njuškao sam po chipoteci i svijet medija i  nisam našo ništ kaj mi se sviđa.. uzeo sam ovo na aliju jer je uzak 3.5mm đek a uobičajni su široki i moram izut masku sa moba da bi ga uštekao do kraja. . i dugi su 1-2 metra, nema nigdje pola metra koliko mi max treba a lemljnje mi nije bila opcija..

cijena ovog kabela mi je bila 2.60$, neznam što je ta prigušnica i koja joj je funkcija, ako hoćeš pojsni, našao sam doma stari 2x činč kabel na malu bananu s kojim sam prije 12 godina imal spojen tv sa pojačalom i ušteko u mob i te konektore u autu i zadovoljan sam sa zvukom sa npr Spotifyja. tak da vjerujem da ovo ako uopće dođe iz kine, nebu loše.

https://de.aliexpress.com/item/33000785760.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.33c44c4dOcJxZx

U36fb59158dde47cb91655ad13450983c3.jpg

44 minutes ago, Med0 said:

 

Inače imaš USB-C adaptere sa 3.5mm izlazom za iPhone i za Androide. Originalni za iPhone je 90kn tako da je za Android vjerojatno u pola cijene.

ne odgovara mi to jer hoću odvojiti punjenje moba od reprodukcije audija..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ivan.martinko said:

ne odgovara mi to jer hoću odvojiti punjenje moba od reprodukcije audija..

Ima i to: https://www.gadgets4geeks.com.au/usb-c-type-c-to-3-5mm-headphone-jack-audio-adapter-charging-cable-gold

Ako kabel bude dobar za te novce odlično si prošao. Takvi kabeli ispod 120-150kn u našim dućanima nisu bili neka sreća, ali na to je išla marža 300-400% kod uvoznika pa još toliko u maloprodaji.

Feritna prigušnica služi za potiskivanje elektromagnetskih interferencija. Uz to mogu ublažiti prenapon. Korisna stvar.

Link to comment
Share on other sites

U chipoteci obican kabel mala banana na 2 cinca kosta 10kn. Al je sirok kak sam reko i nemrem ga ustekat prek maskice.

https://www.chipoteka.hr/artikl/146105/kabel-35mm-m-chinch-mx2-10-m-nedis-polybag-9150040165

Bumo vidli kad dođe i ak uopce dođe.
Od istog selllera sam uzeo zeni neki drzac za kablove, valjda bi doslo prije jeseni.
Sa aliexpressa mi je sve doslo ali ebay mi kasni grozno..

Link to comment
Share on other sites

ja imam iste ulaze u kupejki, uzeo za probu u pevecu kabel od 2m 6 (SEST) kuna! cisto da vidim dal mi rade izlazi...spojio, pustio muziku, cuje se ODLICNO...bez suma, bez ikakvih zamjerki. nisam mislio da cu ostati na tom kablu, al eto sluzi me vec pola god, 2/3 kabla mi smotano vezicom, ostatak slobodno, sve skupa mi stoji ispod armresta, gdje su mi i izlazi...pa po potrebi izvadim i spojim, jedino mi problem sta moram maskicu na kutu izvuc, al nece mobitelu biti nista u autu...uglavnom, gledao sam sa alija uzeti svasta, ali mislim da mi za sad ne treba...jedino se izvukao spoj kabla sa cincem, pa se vide ispod kablovi, ali nema nigdje puknuca njihovog buzira, tako da radi funkcijski kao 1. dana...

pitanje za ove koji uzmaju preko alija: da li ste dobivali stvari u proteklih mj dana i koliko ste platili nase dadzbine?

Link to comment
Share on other sites

ja sam spajao s kablom koji ima feritnu jezgru na jednom dijelu i zvuk je daleko bolji neko s jeftinjacima. No možda si ti potrefio na dobar

naše dažbine su ti pdv 25% i pogled poštara na kovertu vrijedan 18,50 kn. To dvoje zbrojiš

Link to comment
Share on other sites

zasto pdv, ako sam ga vec platio kod placanja ali expressu?

ovih 18.50 sam cuo, bitno da nije vise, mada i to im ne bi placao...

Link to comment
Share on other sites

@Ruske Bez obzira čuje li se dobro ili ne, osobno ne bi mobitel od soma-dva-tri kuna spajao kabelom od 6kn pogotovo u auto.  Možda si stvarno ubo dobar kabel kako french veli, ali u pravilu jeftinjare od kabela za 10ak kuna su uglavnom iznutra loši.

Link to comment
Share on other sites

I ja imam obican kabel ali je 3.5mm banana presiroka kod buzira i ne mogu ga ugurati ko kraja kad je maska na mobu. Bez maske ide.
Zato sam natucio ovaj sa tankom bananom. Usput danas kupio bezicne skusalice ove jeftine xiaomi airdots 2. Fora su. 150 kn.

b49b66eb186a8c1c1e2ab58f00ae56d5.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Med0 said:

@Ruske Bez obzira čuje li se dobro ili ne, osobno ne bi mobitel od soma-dva-tri kuna spajao kabelom od 6kn pogotovo u auto.  Možda si stvarno ubo dobar kabel kako french veli, ali u pravilu jeftinjare od kabela za 10ak kuna su uglavnom iznutra loši.

gle, znam prepoznati dobar od manje dobrog zvuka...na ovom kabelu nemam niti jedne zamjerke, niti sumljenja niti icega, kao sta s nekim kablovima zna sumiti i krciti ako ne stoji bas tocno u jednoj odredenoj poziciji...ovaj mozes okretat, vrtit, svasta raditi, cuje se konstantno. a u autu bose sustav i ne fali ni visokih ni niskih...neznam ni sam kako sam naletio na takav kabel, al evo, planirao sam uzet neke bolje, pozlacene i te pizdarije, al eto nemam potrebe dok se ovaj ne raspadne, a onda je pitanje dal cu nac vise takav...

Link to comment
Share on other sites

I ja imam obican kabel ali je 3.5mm banana presiroka kod buzira i ne mogu ga ugurati ko kraja kad je maska na mobu. Bez maske ide.
Zato sam natucio ovaj sa tankom bananom. Usput danas kupio bezicne skusalice ove jeftine xiaomi airdots 2. Fora su. 150 kn.

b49b66eb186a8c1c1e2ab58f00ae56d5.jpg
Imam te sluje odavno, odlicne

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.