Jump to content

Talisman i potrošnja


Tom

Recommended Posts

Kako sam nedavno prešao s Insignije 2.0 163hp manualca na 1.6 160hp EDC Talismana moram priznati da sam razočaran potrošnjom koja je 30% veća od Insignije.

Autoput ZG-DU s THULE i klimom 8L. A to je bila stara cesta do Sv.Roka i opet državna Ploče-DU. Znači 50-50 lokalna/autoput. Previše! Autoput 140kmh.

Insignija je vrtila autoput bez THule oko 6, s THule max 7. Ista širina guma. 

Ovaj isto po gradu s klimom 10tka. Pretjerano.

 

Talisman bi nekako rekao do sad u 5000km prijeđenih

Grad 9-10l

Autput 7.5-8l (140-150kmh)

Otvorena s klimom 7l

I ovo je sve pristojna vožnja. Score na onom asistentu 60-80 od 100.

Ne mogu se naviknuti ni na tako mali rezervoar koji je jedno 20L manji od Insignije..

 

Ima neka stranica spiritmonitor.de gdje useri bilježe svoje potrošnje.. Po tome sam među najgorima.

Da li i Vama toliko troši? Ili nešto ne valja s autom.. Imam 1mj garanciju do 10.9 u SLO u ovlaštenoj kući gdje sam ga uzeo.. Pa da ih posjetim :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

A neznam za taj 160ks verziju jel ih malo tu po forumu, meni ovaj od 1.6 od 130 ks, je na autoputu 140/150 km/h bio negdje oko 6.7 l po boardu, inače je oko 5.5l na otvorenoj. Ovi 1.5 dci su puno unčikovitiji po potrošnji s obzirom na ks. Gle sve do 100 km/h svi malo troše, poslje je disko na svima. Ja bi rekao da ti je to otprilike to, talisman je i znatno teži auto od megana. A za primjer meni je proceed 2.0 benzinac 143ks na 140/150 kmh trošio 10l po boardu tako da ima razlike u dizelu :)

ps. doduše ako je auto iz Slo uvoz, pa još uvoz i DE, sve treba uzet za rezervom što sam napisao, a od kolege ošla brtva glave 3 mjeseca nakon što je uvezo iz Slo. pisao sam o tome iszo 1.6 dci neki.

Link to comment
Share on other sites

Nemrem vjerovat da budem se plakao za Opelom 🤣.

Al ok. Automatic troši nešto više. Da je Insignija bila automatic bilo bi relevantno.

 

Vozim sluzbenu Škodu Scalu. 1.0, 3 cilindra. 116hp  Auto je fantastican. Potrosnja otvorena cesta 3.9, autoput ganjanje 170kmh 6.5 max. Odusevljen s autom. Jbga da je malo veči.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

A gle svakoj marki auta se potrefi neki dobar motor, recimo vozio se sa prijateljem u vitari mislim 1.4 turbak benzinac 140 ks do Zagreba, prvo nisam vjerovao da to troši oko 6l, dok nisam sa njime išao a govorio mi stalno da malo troši, a fino smo se i ganjali.... e sad hoću kupit vitaru samo zbog motora.... recimo kia ima katastrofalno neučinkovite motore, ne loše da neš rikne, nego gutaju ko blesavi naspram konkurencije. I benzinci i dizeli. 

Link to comment
Share on other sites

polovni Talibani su dosta jeftini naspram drugih marki u toj klasi. Pogotovu 1,6 160 ks koji je na lošem glasu po kvarovima, a opet 130 ks za taj auto je malo. Malo je i ovih 160

Link to comment
Share on other sites

Da... Insignija sa 163hp je isla bolje. 

Ovom je optimalan 200hp.

Jbga. Više sreće drugi put. 🤠

 

Generalno auto je ok.

Link to comment
Share on other sites

Samo na ovom forumu je mijenjano komplet dva ta 1.6 160 motora. Auto je prelijep, ali na žalost se pokazao kao trula banana.

I nemoj si uzimati za mjerilo tu stranicu, jer na njoj uglavnom pišu picajzle kojima je ubrzanje od nule do sto 15 minuta u šestoj.

Ali da, svi novi auti imaju jako male rezervare, i to me živcira. Moj pug troši 6.8L što stvarno nije strašno s obzirom na moj stil vožnje, da je automatik i da je težak. Ali brate mili, više sam na benzinskoj nego na putu.

Nikad neću prežalit Megana trojku koji je imao 60L rezervar a potrošnja ispod 5 litara... Na benzinsku sam zaboravio.

Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Tom said:

Vozim sluzbenu Škodu Scalu. 1.0, 3 cilindra. 116hp  Auto je fantastican. Potrosnja otvorena cesta 3.9, autoput ganjanje 170kmh 6.5 max. Odusevljen s autom. Jbga da je malo veči.

 

Na 170km/h apsolutno nema sanse da trosi 6.5 i to max. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MB104 said:

Samo na ovom forumu je mijenjano komplet dva ta 1.6 160 motora. Auto je prelijep, ali na žalost se pokazao kao trula banana.

I nemoj si uzimati za mjerilo tu stranicu, jer na njoj uglavnom pišu picajzle kojima je ubrzanje od nule do sto 15 minuta u šestoj.

Ali da, svi novi auti imaju jako male rezervare, i to me živcira. Moj pug troši 6.8L što stvarno nije strašno s obzirom na moj stil vožnje, da je automatik i da je težak. Ali brate mili, više sam na benzinskoj nego na putu.

Nikad neću prežalit Megana trojku koji je imao 60L rezervar a potrošnja ispod 5 litara... Na benzinsku sam zaboravio.

pitaj Matu koliki mu je rezervoar na 420d, bez nadoplate za veći

Link to comment
Share on other sites

Ti motori koji su otišli...

Prvi vlasnici? Održavano u ovlaštenom?

 

Mislim da bez ta dva odgovora ništa ne može dati realno stanje kvalitete.. Ja sam se više puta opekao kod ljevih servisera i na kraju me to kostalo.. Realno pohlepa nas j... Mozemo svi kupit manji i jeftiniji auto s 0km but jbga.

 

90% ovoga što se uveze kod nas je šrot. Sve se dorađuje i skriva.. 

 

Ja sam svog uzeo od ovlaštenog. Budemo vidjeli. Ali nije s 0km pa nikad necu suditi.. Žice izbjegavat!

Link to comment
Share on other sites

Ti motori koji su otišli su nekvalitetni, loše dizajnirani, ugrađeni dijelovi loše kvalitete, nedovoljno ispitani i ugrađeni u vozila koja kupac masno plati a nije svjestan da je dio testne flote proizvođača. 

Link to comment
Share on other sites

Eto i mom susjedu prvom vlasniku na Espaceu pomiješao ulje i antifriz na 140000. Dobio je novi motor u garanciji. Bio je prezadovoljan Lagunom 2.0 dci s kojom je napravio blizu 300000 km, pa se onda odlučio za Espacea. Sad vozi Lagunu kad je Espace na popravcima. Rekao mi je i da je imao velikih problema s lijevim retrovizorom, radi toga je isto par puta bio na reklamacijama. U servisu su mu rekli da su samo prve godine 1.6 dci problematične, a da su kasniji, tipa od 2017. ok. Ali, obzirom na trajanje tog motora na tržištu i zamjenom s 1.7 dci, očito je da nije baš najveća sreća. Isto tako mi je i moj serviser rekao da je 130 ks verzija s manualcem puno trajnija i da nemaju nekih problema, kad sam razmišljao o Espaceu. Ali mislim da je to za taj auto premalo, a ovi 2.0 200 su dosta skupi i nema ih baš.

Link to comment
Share on other sites

a šta reć. očito kak se namjeriš.

malo više od 2 godine vozim 1.6 sa 130 konja. to mi je prvi susret sa dizelom općenito ali jako sam zadovoljan. nije da radim puno km al opet i te rjeđe vožnje bi došle na naplatu da je motor loš. kupio sam ga  od poznate osobe koja nije štedila na promjeni bilo čega ako se pokaže da treba.  

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, frenchkey said:

pitaj Matu koliki mu je rezervoar na 420d, bez nadoplate za veći

@mata73 koliki ti je? :zubo:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Piše da je 57L a kad se upali rezerva stane 45 L.
Ako se doplati onda navodno ima 68L
Ma to je karnister a ne rezervar.
Laguna je znala progutati 67L bez problema.
Od Düsseldorfa do ZG sa jednim rezervarom za 10h.

Link to comment
Share on other sites

Bormeč to je mali, mata. :rotfl:

Umene redovito stane cca 80L nafte. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Svi se ti napricali o tankovima. Corolla je relativno jeftina na benzinskoj. 43l tank, kada upali rezervu stane 35l :)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mata73 said:

Piše da je 57L a kad se upali rezerva stane 45 L.
Ako se doplati onda navodno ima 68L
Ma to je karnister a ne rezervar.
Laguna je znala progutati 67L bez problema.
Od Düsseldorfa do ZG sa jednim rezervarom za 10h.

Ista stvar sa Pugom, 57L a stane 45 ili 46-47 ako ga baš izvozim.

Bome prešao i ja u zadnja 3 mjeseca 10,000km, da nadoknadim koronu.

Link to comment
Share on other sites

Neki dan put s mora 600km, od toga 150km otvorena cesta, pol vremena bez klime - 8L potrošnja. S Thule krovnom kištrom. Očekivao bi manje.

Mislim da mi je insignija trošila 7L, al jbga automatik troši 10tak % više da ga jeeš. Sve je to tu negdje.

Scala dugoročna potrošnja na 5000km pokazuje oko 6,5L benzina. Jako dobar motor!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 08. 2021. at 21:01, mata73 said:

Piše da je 57L a kad se upali rezerva stane 45 L.
Ako se doplati onda navodno ima 68L
Ma to je karnister a ne rezervar.
Laguna je znala progutati 67L bez problema.
Od Düsseldorfa do ZG sa jednim rezervarom za 10h.

Kaj bi to znacilo da je oko 50ak litara? 45 + Rezerva 5-6 L? Kod mene procjenjujem oko 55-56 L, mooozda onda ipak tih deklariranih 57.

On 30. 08. 2021. at 15:45, Tom said:

Neki dan put s mora 600km, od toga 150km otvorena cesta, pol vremena bez klime - 8L potrošnja. S Thule krovnom kištrom. Očekivao bi manje.

Mislim da mi je insignija trošila 7L, al jbga automatik troši 10tak % više da ga jeeš. Sve je to tu negdje.

Scala dugoročna potrošnja na 5000km pokazuje oko 6,5L benzina. Jako dobar motor!

Definitivno puno... meni tolko ne popije s dva cilindra vise. Vozio sam tog 1,6 160 ks. Uopce ne daje dojam 160 ks, a mjenjac ne pomaze. Al inace prekrasan i fini autic. Steta za motorizaciju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.