Jump to content

Parking brake fault


mbenkovic

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, jedno jutro mi se upalio parking brake fault i ona mala ledica na rucnoj samo blinka. Imam renault scenica 1.5dci iz 2007. Rucna najnormalnije radi, mogu je otpustit rucno ili zategnut, kad krenem se ugasi normalno jedino taj parking braking fault piše i blinka ta ledica crvena. Ako netko mozda zna nesto da nejdem bezveze do majstora ako je neka glupost.

Link to comment
Share on other sites

meni je bio problem u mikroprekidačima u samoj ručici ručne, mislim da ima tu negdje post. Uglavnom rasklimao se u postolju, malo cianofixa i drži

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prekidač/ručica na scenicu 3 je drugačija. Ne poteže se kao na scenicu 2.

Neki vrag je sa strujom. Pogubi se neki kontakt. I dok dijagnostikom ne obrišeš grršku javljati će se svako malo. 

Ja odem do majstora koji izbriše grešku i onda je opet jako dugo mir. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, petak said:

Pogubi se neki kontakt

U stražnjem dijelu vozila pregledaj instalacije. 

Ako nije do instalacije i kablova na motorima, zamijeniti releje u boksu parkirne kočnice (EPB ECU). 

Link to comment
Share on other sites

Sad skužio da se radi o scenic 2.

Sorry na krivim smjernicama

6 minutes ago, direstraits said:

U stražnjem dijelu vozila pregledaj instalacije. 

Na samom elektromotoru ručne? 

Baciti ću oko. Tx! 

Link to comment
Share on other sites

Oko ECU i na motorima, znaju se oni debeli kablovi precvikati, valjda zato što su debeli preko par mikrometara. 👀

Link to comment
Share on other sites

Prekidač/ručica na scenicu 3 je drugačija. Ne poteže se kao na scenicu 2.
Neki vrag je sa strujom. Pogubi se neki kontakt. I dok dijagnostikom ne obrišeš grršku javljati će se svako malo. 
Ja odem do majstora koji izbriše grešku i onda je opet jako dugo mir. 
Postao je pod scenic 2 pa sam mislio da je dvojka
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:
12 hours ago, petak said:
Prekidač/ručica na scenicu 3 je drugačija. Ne poteže se kao na scenicu 2.
Neki vrag je sa strujom. Pogubi se neki kontakt. I dok dijagnostikom ne obrišeš grršku javljati će se svako malo. 
Ja odem do majstora koji izbriše grešku i onda je opet jako dugo mir. 

Postao je pod scenic 2 pa sam mislio da je dvojka

Dobro si mislio, ja sam se zabunio!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mbenkovic said:

Pozdrav ekipa, jedno jutro mi se upalio parking brake fault i ona mala ledica na rucnoj samo blinka. Imam renault scenica 1.5dci iz 2007. Rucna najnormalnije radi, mogu je otpustit rucno ili zategnut, kad krenem se ugasi normalno jedino taj parking braking fault piše i blinka ta ledica crvena. Ako netko mozda zna nesto da nejdem bezveze do majstora ako je neka glupost.

Probaj ovo, meni je pomoglo kod greške. sa stranog foruma...

"turn your ignition on without starting engine, have drivers door open and press lock button on keycard
put keycard in reader and press start button for 5 seconds.
pull large part of manual handbrake handle and push small button with red light without letting go of larger handle and you should hear the handbrake motor reset some time you will have to do"

Edited by backpacker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probaj ovo, meni je pomoglo kod greške. sa stranog foruma...
"turn your ignition on without starting engine, have drivers door open and press lock button on keycard
put keycard in reader and press start button for 5 seconds.
pull large part of manual handbrake handle and push small button with red light without letting go of larger handle and you should hear the handbrake motor reset some time you will have to do"
Ovo bas ne kuzim potpuno.
Kaze daj kontakt bez paljenja auta, ostavi vozacka vrata otvorena i pritisni zakljucavanje na kartici. Znaci treba ju izvaditi iz čitača, jer je auto na kontaktu i to stisnuti?
Pa opet vratiti u citac i dati veliki kontakt (onaj prvi je bio mali?) i napraviti to s ruckom?
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

Ovo bas ne kuzim potpuno.
Kaze daj kontakt bez paljenja auta, ostavi vozacka vrata otvorena i pritisni zakljucavanje na kartici. Znaci treba ju izvaditi iz čitača, jer je auto na kontaktu i to stisnuti?
Pa opet vratiti u citac i dati veliki kontakt (onaj prvi je bio mali?) i napraviti to s ruckom?

Probaj ovako.

Daj kontakt autu bez paljenja istog, otvoriš vrata vozača, i stisneš zaključavanje na kartici(naravno prvo je izvadiš iz čitača), vrati karticu u čitač i stisni START dugme pet sekundi(bez kvačila iili bez kočnice)

nakon pet sekundi povuci veliki dio park. kočnice te stisni manji dio park. kočnice bez puštanja velike park. kočnice, trebao bi čuti motor ručne kočnice da se resetira. i to je to

Link to comment
Share on other sites

Probao sam bas tako, cuo sam da motor otpusta rucnu, isto ko sto bi je i normalno pustio, ne znam jeli cemu pomoglo

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, frenchkey said:

Probao sam bas tako, cuo sam da motor otpusta rucnu, isto ko sto bi je i normalno pustio, ne znam jeli cemu pomoglo

meni je pomoglo kod izbacivanja greške sa parkirnom kočnicom, poslije toga je više nije bilo...

Link to comment
Share on other sites

meni isto gori ta poruka nakon 10ak sek što povučem ručnu npr i čekam na semaforu. Kad pritiskam pedalu kvačila u donjoj trećini hoda upozorenje se ugasi i ne pali se tijekom vožnje.

Imaju tri senzora na pedali, jedan gore, jedan dole i jedan s kliznim kontaktima. Na poljskim stranicama kažu da je problem u ovom kliznom

Link to comment
Share on other sites

Scenic 3 al evo sad me ispred kuće pozdravio žuti ključ i poruka "Check parking brake". Iako je radila ručna ☹️

Našao sam ovaj video; nisam pokušao, paljenje / gašenje auta resetiralo grešku. Lako mi je za mene al dođe li ženi na oči bit će panike :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ne pomaze nista auto se upali kad drzim 5 sekundi start stop dugme.

Link to comment
Share on other sites

Vidi jeli ti pomaže ovo moje rješenje:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo sam sam provjerio kontakte u vozacevoj strani u podu lijevo ispod plastike od dovratnika i onaj ispod sica vozaca sve ko suza ali isto sam naprska kontakt spreja.

20220817_135913.jpg

Ispred kuce skinija kuciste i cijelu el.ručnu sa sajlama, rastavija i odnija elektricaru,motoric jos radi ali onaj plavi relej javlja kratki spoj,nadan se da je to to narucujem s e buya.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taman sastavija sve vratija na auto i nista se ne događa javlja sve isto ko i prije,zadnja nada prije kupovine polovne rucne mi je spajanje na dijagnostiku i pokusaj brisanja, mada čisto sumljam da sam ja te srice pa da upali...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.