Jump to content

ulje na iberlaufu


mirko7

Recommended Posts

dd, Clio II, benzinac, 2006.g. baca mi ulje na iberlaufu tj na usisnu granu od zraka a dolazi od iberlaufa koji je spojen na to, ima li tko iskustva i što mi je raditi,inače auto sve ok a proša je samo 119 000 km, na račun toga ode negdje 1 L ulja u 10 000 km, al i to nije puno da mi ne kaplje doli,kaplje na usisu gdje je smješten oni neki senzor tj . na samom plastičnom držaću, nadam se da ste shvatili

puno hvala

Mirko

Link to comment
Share on other sites

kod 1.6 16V pomaže predihtati uljni separator na glavi, ali dok ne znamo koji motor točno imaš teško je gatati

Link to comment
Share on other sites

Na novijim 16V (D4F-722/740) motorima hoće sliniti na onom T-spoju tri cjevčice na vrhu usisne grane. Tamo ispod poklopca ventila se navodno nalazi iberlauf koji se hoće zaštopati ako se polusintetika mijenja po servisnoj knjizi svakih 20.000km :D  Frendu se to dogodilo na Cliu III na svega 80.000km

U mojem je sintetika svakih 10.000km i sve suho. Na satu je 197.500km

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.