Jump to content

Preporuka za izradu ključa/kartice Scenic IV / Megane IV


cortex

Recommended Posts

Pozdrav, 

iz nekog razloga mi je prestao raditi zamjenski (drugi) ključ / kartica za Scenic IV:

Untitled-2-320x320.jpg

 

Auto ne reagira na ni jedan od gumba na kartici te se neće upaliti kad ju prislonim na start/stop gumb za paljenje, tako da nije do baterije (probao sam ju promijeniti).

 

Moje pitanje je: ima li tko preporuku za majstora i radnju gdje izraditi ovakvu novu karticu? Okolica Zagreba i KZŽ

Štarkelj mi izdao ponudu za 1800 kn, pa pokušavam pronaći jeftiniju alternativu ako je ikako moguće. 

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Jesi dao nekom elektroničaru da otvori i pogleda? Ja bih je sam otvorio i pogledao da se nije nešto kontaktno dogodilo na relaciji baterija - tiskana pločica...

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Iveky said:

Jesi dao nekom elektroničaru da otvori i pogleda? Ja bih je sam otvorio i pogledao da se nije nešto kontaktno dogodilo na relaciji baterija - tiskana pločica...

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

 

Budem svakako otvorio pa pogledao s multimetrom ako uocim nesto.

Ali po toj logici da je samo do baterije bi se auto trebao upaliti kad je kartica na samom gumbu za paljenje, a ne pali se. To je proceduŕa kad se baterija isprazni, otkljucas vrata fizickim kljucem i drzis karticu (priblizis) na gumbu za paljenje. 

Dogodilo mi se zapravo da nam je (familiji) od drugog auta (Passat 2011) isto samo odjednom prestao raditi jedan kljuc. Prvo je radilo samo otkljucavanje, a onda je skroz prestao raditi i isto se ne moze upaliti njime. Jako cudno. Jedino sto je isto kod ta dva kljuca da su se nalazili u istoj vitrini, ali recimo kljuc od Passata je vec 5 godina u toj vitrini skladisten kad se auto ne vozi.  

Link to comment
Share on other sites

Sa finom lemilicom sve spojeve ponoviti/obnoviti, jer i onaj koji ti izgleda ok možda je 'hladan'...
I kladio bi se u preko 50% da će radit

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam lud, zar ne? Ne može na jednom autu biti dva različita ključa s dva različita ureza? :)

E na koje sve stvari treba paziti kad kupujes rabljeni auto... 

Blurrao sam sliku, ali se vidi da urezi nisu isti... 🤦‍♂️

ezgif-6-1c9e84c3aa.thumb.jpg.dd8bae59a7f2a4518cbb49b7a49f0bc0.jpg

Edited by cortex
Link to comment
Share on other sites

Kad kupuješ rabljeni možeš paziti koliko hoćeš i opet nikada nećeš biti siguran, ovo što si pokazao meni nikad ne bi palo na pamet da provjeravam...
Zato nikad ni ne kupujem rabljeni već svog držim do raspada. evo 420k km, četvrt stoljeća i ne pada mu na pamet niti da počne trošiti ulje a kamoli da se raspadne ;-)

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, frenchkey said:

možda i kartice nisu iste, tj. dobio si karticu od nekog drugog Renaulta

yep. Bio sam kod jednog majstora i nakon zamjene baterije mu je prikazivalo da kartica odašilje frekvenciju.

44 minutes ago, Iveky said:

Kad kupuješ rabljeni možeš paziti koliko hoćeš i opet nikada nećeš biti siguran, ovo što si pokazao meni nikad ne bi palo na pamet da provjeravam...
Zato nikad ni ne kupujem rabljeni već svog držim do raspada. evo 420k km, četvrt stoljeća i ne pada mu na pamet niti da počne trošiti ulje a kamoli da se raspadne 😉

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
 

Možda bi i skužio kad bi bio baš "starodmodni" ključ koji staviš u bravu, a kad su ove keyless kartice, nisam ni gledao na fizičke ključeve. A i kriv sam što nisam izgleda probao rezervni ključ ako radi, iako ne vjerujem da u 5 mjeseci nisam probao. No dobro, vezano uz samu temu, išao sam kod majstora u City Centru One West na Jankomiru, kod njega ću nakon 15.1. dati izraditi karticu pa ću updatetati temu s uspjehom ili neuspjehom i cijenom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A da pitas tamo di si kupio auto mozda su slucajno zamijenili s nekim drugim scenicom?
Pa ti daju broj od lika koji ima tvoju pa se zamjenite :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

UPDATE

napravio sam konačno novu karticu kod radnje "PROFI" ključevi i brave u Velikoj Gorici (Petra Svačića 2, Velika Gorica) - 091 509 77 42

Sve preporuke, dečki su stručni i znaju postupati s ovim novim keyless karticama.

Postupak je trajao oko 1 sat, auto je spojen na napajanje od 13,5 V (stabilan napon potreban prilikom "flashanja" / programiranje nove kartice. 

Cijena 1200 kn.

Preporuke ukoliko netko treba novu karticu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.