Jump to content

1998 Renault Twingo


Kasabian

Recommended Posts

Zelenko je baš dobar [emoji106][emoji108]
Uživajte zajedno u nabiranju sretnih, veselih i zelenih km [emoji482][emoji482]

Link to comment
Share on other sites

Obožavam Twinga općenito. Svih a posebno prvog ph. 2 tako da ti želim puno sretnih kilometara s malim! :drivar:
Sad dalje,triput sam pričitao i nisam se ukrcao skroz. Reko si čoviku da se javi ako auto bude na prodaju i lik zove i dogovorili ste sve. Kad si tražio IBAN lik se više ne javlja,možda je umro. Nisi ga valjda ukro? :zubo:

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ne ovaj šmuc. Francuz se nije javio. :bigl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma tvingo je preljep , bar meni što se boje tiče isto bi odgovarao. Imao sam prilike kupiti jednog crne boje koga znam od prvog dana i bio mi od drage osobe koja je naprasno umrla pa me to nekako odvratilo.

Link to comment
Share on other sites

Super!

Znaci zeleni jednorozi ipak postoje :yeah:

Cestitam i zelim vam ugodno druženje!

Link to comment
Share on other sites

Prekrasan primjerak..jel se smije znati po kojoj cijeni je kupljen?

Link to comment
Share on other sites

Predivan, svaka cast na ulovu. Obozavam ovakve price i takve stare aute sa nis km i u zavidnoj kondiciji. Gustaj 👍🏻

 

Ja dan danas ne mogu prezalit kaj nisam naso urednig twinga kad sam kupovao auto. 

Edited by ph-quick
Link to comment
Share on other sites

Odličan primjerak! Boja mi je isto super i dobro mu stoji. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sad baš gledam, pa što su i ti prve Twingalice imale stakla i retrovizore na struju? [emoji3059]
Twingo je zakon. Nikad neću prežaliti svog drugog 16V, kojeg sam i ovdje predstavio...

Link to comment
Share on other sites

poštovani kolega..jako cijenim što uživaš u tim starijim Renault vozilima ...napisao si lijep uvodni roman...predstavljajući ga,,,🙂....s obzirom kolko voliš Renault,ja mislim da si u prošlom životu bio neki ing. koji je radio u Renault-u pa si to prenio i u ovaj😀

 

baš mu stoji dobro ova zelena i dobro ga čuvaj....

Link to comment
Share on other sites

čestitke, izuzetan primjerak

boja znam kako ti nije legla na prvu ali što ga više budeš gledao prirast će ti srcu, po meni dobro mu stoji ta boja

meni smeta remen star 25 godina očito nije servisiran po godinama nego kilometrima ali to nije nešto što se ne može popraviti, sve izmjeni o ko nov je !

Link to comment
Share on other sites

Bok i hvala svima!

Eto auto sam malo konkretnije provozao, ali ne pretjerujem jer sam svjestan opasnosti puknuća zupčastog remena. Možda sam paranoičan, ali zašto izazivat sreću? :D 

Sve u svemu, vjerojatno je mehanički i limarijski jedan od najboljih Twinga u Hr iz tih godina, ali ima dosta estetskih nedostataka koje pokazuju da se o autu baš i nije brinulo. Dosta je uništen za tih svojih mizernih 34000- spaljeno sjedalo, potpuno izgreban s desne strane od živice koja je bila uz garažu (sve se može ispolirat pa je to +), branici malo izgrebani, straženje gume su ORIGINALNE DUNLOP SP9, servisiran je vrlo rijetko ili nikad i tak... nije sve idealno, iako je "vremenska kapsula".

Netko me pitao koja je bila cijena, a ja s tim nemam problem pa eto... auto je regan do sredine 6.mj, nema tragova hrđe i ima 34 300 km. Cijena je bila 10 000 kn. Obzirom da je cijena za donekle dobar Twingo te generacije već godinama poslovičnih 1000 eura, a ovo je ipak nešto rjeđe, mislim da sam dobro prošao. I ako sam ga preplatio, nije mi žao jer imam nešto što sam htio i dugo tražio... pregovaram po francuskoj za originalni radio i tako te sitnice, ali ionako ćete biti upućeni u sve pa da sad ne otkrijem baš sve karte... tek smo žabac i ja krenuli u putovanje ;) 

Do sljedećeg puta, ostanite pozitivni... ili negativni... kak je to sad već moderno...

P.S. Evo vam još koja slikica da ne tugujete

Jedna s bratom "blizancem"

271186869_427846192459704_1050034237169712611_n.jpg.9ec5d61350c8652d7971271d4a1d830f.jpg

Jamais monté

271598774_639909853885294_6347921315572876899_n.jpg.d0d53e29cc2d1b5d6b1610a826dc7521.jpg

Štednja na gumama, DOT 1998...

271308066_600603211031020_279527320738353043_n.thumb.jpg.338153306736cb441fd2b3e1563b9f2d.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jednom svaka cast na ulovu

 

Samo mi nije jasno zakaj ga uopce vozis s obzirom na servisnu povijest i cjelokupno stanje, a svjestan si posljedica ako dodje do havarije sa remenom. Vuces vraga za rep bzvz i stvarno bi bila velika steta da dodje do toga. 

Dijelovi za taj auto se kupe za kikiriki. Ne znam, ja i kad kupim provjeren auto sa zanotm povjesti i svim opet promjenim odma u startu sve tekucine i filtere, ako nista drugo. A kad je situacija ko kod tebe odma ide gore navedeno + remenje i sve vezano uz njih. 

Ajde da je to sad neki Safrane Bi-Turbo il neki V6 pa ono, nema dijelova, skupi ko suho zlato i tak. Al onak Twingo za kojeg servis dodje ni 200€, cije odgadjanje moze prouzrocit stetu od  500€, al se zato kuburi i nateze sa Francuzima za original radio. 

Sve pohvale za sve, iznimno cijenim i postujem tvoj rad, lik i djelo, al mi recimo taj dio nikako nije jasan, bez ljutnje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne divljaj 🤣

Naravno da je sve spremno i dogovoreno za veliki servis, dobio sam termin 1.2. Neću se uopće opravdavat, ali otkad sam ga kupio sam napravio 17 km, od toga 13 jučer. Na konkretniju vožnju sam mislio da sam ga provozao malo po lošijim ulicama da vidim kak je to sve u ovjesu, provjerio kočnice, eventualne luftove. Nisam ga gazio niti vozio po šumama i gorama. Po onom kaj si napisao sam ga trebao sa šlepom odvuć iz garaže u svoju i onda opet na šlep do mehaničara. A tak baš lud nisam. Naravno da ne planiram na put s njim i ne mislim se do tad vozikat, ali htio sam znat jel još kaj treba promijenit ili naglasit da se provjeri. Ako remen nije puknuo u ovih 25 godina i sad meni pukne nakon par km, e onda sam stvarno kurate sreće.

Mislim da si iz mog odnosa prema tim autima iz ostalih tema trebao dobiti dojam kakav sam.

A dok auto stoji i čeka, meni nitko ne brani sufranje po leboncoinu i ebayju. :frajer:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kasabian said:

Ne divljaj 🤣

Naravno da je sve spremno i dogovoreno za veliki servis, dobio sam termin 1.2. Neću se uopće opravdavat, ali otkad sam ga kupio sam napravio 17 km, od toga 13 jučer. Na konkretniju vožnju sam mislio da sam ga provozao malo po lošijim ulicama da vidim kak je to sve u ovjesu, provjerio kočnice, eventualne luftove. Nisam ga gazio niti vozio po šumama i gorama. Po onom kaj si napisao sam ga trebao sa šlepom odvuć iz garaže u svoju i onda opet na šlep do mehaničara. A tak baš lud nisam. Naravno da ne planiram na put s njim i ne mislim se do tad vozikat, ali htio sam znat jel još kaj treba promijenit ili naglasit da se provjeri. Ako remen nije puknuo u ovih 25 godina i sad meni pukne nakon par km, e onda sam stvarno kurate sreće.

Mislim da si iz mog odnosa prema tim autima iz ostalih tema trebao dobiti dojam kakav sam.

A dok auto stoji i čeka, meni nitko ne brani sufranje po leboncoinu i ebayju. :frajer:

Potpuno si ispravno postupuio, nek si ga provozao da malo vidiš kako sve skupa izgleda . A za zupčasti za tih par km neće bit ništa . Jasno da nije dobro da je tako star , no ako nisi čuo sumnjive zvukove iz tog prostora i slično doći će on do majstora neoštećen .

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kasabian said:

Ne divljaj 🤣

Naravno da je sve spremno i dogovoreno za veliki servis, dobio sam termin 1.2. Neću se uopće opravdavat, ali otkad sam ga kupio sam napravio 17 km, od toga 13 jučer. Na konkretniju vožnju sam mislio da sam ga provozao malo po lošijim ulicama da vidim kak je to sve u ovjesu, provjerio kočnice, eventualne luftove. Nisam ga gazio niti vozio po šumama i gorama. Po onom kaj si napisao sam ga trebao sa šlepom odvuć iz garaže u svoju i onda opet na šlep do mehaničara. A tak baš lud nisam. Naravno da ne planiram na put s njim i ne mislim se do tad vozikat, ali htio sam znat jel još kaj treba promijenit ili naglasit da se provjeri. Ako remen nije puknuo u ovih 25 godina i sad meni pukne nakon par km, e onda sam stvarno kurate sreće.

Mislim da si iz mog odnosa prema tim autima iz ostalih tema trebao dobiti dojam kakav sam.

A dok auto stoji i čeka, meni nitko ne brani sufranje po leboncoinu i ebayju. :frajer:

Ma ne divljam, kaj bi divljal. 😁

Bas zbog toga kak se odnosi prema autima mi je ovo nekak nespojivo sa tobom. Zato sam prokomentirao. Reko da nisi zastranio, corona te s123*** ili ko zna kaj. 

Iskreno ja ne bi imao cojones vozit ga takvog ni do mehanicara il ak bi izgubio bi na tezini u toj voznji kolko i prosjecni vozac F1 na utrci... 🙈

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tako sam i ja isto mislio da nece grunut, vozio set remena u bunkeru i spreman bio zamjeniti kroz par dana, da dode vikend i PAF petak navecer grune remen :D i onda je bilo jebanja majke i sve...samo pol dana me dijelilo oko zamjene...

twingac je super, boja ni meni ne lezi toliko, al je mint...puno sretnih km :) 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ruske said:

tako sam i ja isto mislio da nece grunut, vozio set remena u bunkeru i spreman bio zamjeniti kroz par dana, da dode vikend i PAF petak navecer grune remen :D i onda je bilo jebanja majke i sve...samo pol dana me dijelilo oko zamjene...

twingac je super, boja ni meni ne lezi toliko, al je mint...puno sretnih km :) 

Prvo niko ko išto zna neće reć da je to što je star 25 godina dobro i bezopasno . Remen može puć bez najave , no obično ispod poklopca remena dolaze čudni zvuci koje ne smiješ ignorirat . Vrločesto neki od rola ili ležaj zatezača odu pa kad oni počmu stvarat otpor tad najprije preopterete remen i pukne . Često ležaj ili zatezačaili neke od pratećih rola blokira pa trenje remena po ležaju koji se vrti skure doslovice remen i puca . Ima tu bezbroj mogućih situacija zavisno od vozila jer neki gone pumpe vode i puno rolera a to je i više mogućih mjesta felera. 

Ja znam da sam u ovoj situaciji kao sa tvingom , najprije bi poslušao a onda popustio i malo odmakao poklopac zupčastog da vidim ima li po sebi pukotina i oštećenja zuba . A ko to nema nebi se nimalo bojao odvest to kod mehaničara .  

A i inače kod kupovine polovnog auta nimalo me ne bi zanimali obavljeni servisni radovi prije prodaje nego bi sve što treba mjenjao kao da nije ni taknuto . Prvo laže se kilometraža , drugo stavljaju svako najjeftinije smeće od djelova i izvodi radove svako . 

Čak i zupčaste remene koji imaju na španeru oznake do kud se napinju ljudi znaju ili pretjerat ili napet manje. Čim se čuje karakterističan zvuk (dosta malo) poslije promjene remena onaj ko zna ići će prekontrolirat poklapaju li se na natezaču korektno oznake granice napinjanja jer ako pretjeraš 1-2 mm već se čuje lagani karakteristični zvuk pretegnutog remena .

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Eh na zalost taj auto tad nisam vozio ja, tako da neznam rec dal se culo ista

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ništa nije 100% sigurno, ali pretpostavljam. Pumpa vode je original Renaultova, kanalni remen je original pa nekak pretpostavljam da je i zubatac isto. Bio sam kod Belinića, on misli da je original jer su kopče na crijevu od pumpe vode originalne i vidi se neka crvenkasta diht masa na poklopcu zupčastog koja bi mogla bit originalna. 

Prvi vlasnik je umro tak da od njega nemam baš puno koristi, a ovaj nećak ili kaj mu već je koji je to naslijedio i od kojeg sam auto na kraju i kupio nema pojma niti se razumije u aute niti uopće zna kaj je zupčasti remen. I vozi škodu. Servisne knjižice ili servisnih kartica nema. Nema ničega.

Link to comment
Share on other sites

Prekrasan je, i ja bi vrlo rado jednog takvog.😎

Twingo je definitivno vec sada legendarni Renaultov model kao i R4 ili R5 i jos neki.

Obozavam takve starije aute u izvornom stanju...samo ga cuvaj.🙂

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.