Jump to content

Grand Scenic 3 - ne reagira na tipku za paljenje


dombos

Recommended Posts


Imam Grand Scenic 3 2016. 1.5dci. u zadnjih tjedana dana često mi se dogodi da nakon što stisnem kvačilo i tipku za paljenje, ništa se ne događa. Onda malo pustim kvačilo, stisnem, otvorim, zatvorim vrata, zadržim tipku za paljenje i upali bez problema.
 
Meni to izgleda kao nekalav problem s kontaktom?

Edit:imam keyless pokretanje pa ću provjeriti s drugim ključem ili kad ključ umetnem u bravu

Link to comment
Share on other sites

Ajde probaj drugi put paliti tako da izbaciš iz brzine.

Ako ti onda upali bez problema problem je na jednom od prekidača na pedali kvačila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima dva uvjeta za paljenje:

1. stisnuto kvačilo +Start

2. stisnuta kočnica, mjenjač u N + Start

Što ustvari znači, da pedala kvačila, kočnica i ručica mjenjača moraju imati svoje kontakte + prekidč Start naravno

Edited by fabi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugi uvjet radi bez problema. Koliko košta zamjena ili čišćenje sklopke na kvačilu i gdje se uopće ista nalazi?

Link to comment
Share on other sites

Na pedali kvačila ima prekidac. Moze se skinuti, otvoriti i ocistiti a po potrebi nalemiti novi kontakti ili kupiti novi prekidac.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.