Jump to content

Popravak navoja


frenchkey

Recommended Posts

Gledam jučer dok sam posuđivao struju sa Scenica drugom autu, trese se 4. bobina dok auto radi. 

Vijak koji ju drži se odvio, a pritezanjem se vrti u mjestu. Navoj je u aluminijskoj glavi pa sam razmišljao ili urezati navoj od 7 mm ili kupiti ovaj set za popravak čime bih opet mogao koristiti M6 vijak.

Što bi bilo bolje? Ili ako nije skupo da skoknem do nekog majstora da mi to odradi bez da čekam ovo sa Alija?

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001593074257.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5a6a43f4agFUkY&algo_pvid=d7b14175-3e39-4761-b6cc-8b12e0a96a41&algo_exp_id=d7b14175-3e39-4761-b6cc-8b12e0a96a41-11&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000022188582333"}&pdp_npi=2%40dis!HRK!!73.61!!!!!%40210318b816571210364275857e5ca0!12000022188582333!sea

Link to comment
Share on other sites

i jedno i drugo je dobro riješenje dok god imaš "mjesta" za popravak..odnosno debljina stijenke. Ali da, najbolje kod nekoga da ti to napravi, ne vjerujem da će biti skupo 

Edited by Krule
Link to comment
Share on other sites

helicoil ubaci, 200-300 kn ti je inace cijena seta u hr, ne vidim racunicu narucivanja iz kine, vidi sa svojim mehanicarima koliko bi ti uzeli, preko 100kn je pljacka, ne znam ako ti ima smisla uzimati cijeli set, ali ces imati za drugi put, bar m6 dosta odlaze

Link to comment
Share on other sites

Te umetke imaju u dućanima gdje prodaju Beta alate . Govorim za Rijeku ili točnije Matulje .

Link to comment
Share on other sites

Ima u Intercatsa umetci, a za set ce frend vidjet sutra.
Ono s Alija je 100kn, u zadnje vrijeme mi dosta brzo dolaze stvari, cca 20 dana ili manje.
A dobro bi doslo za buduce navoje...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robyakarider said:

helicoil ubaci, 200-300 kn ti je inace cijena seta u hr, ne vidim racunicu narucivanja iz kine, vidi sa svojim mehanicarima koliko bi ti uzeli, preko 100kn je pljacka, ne znam ako ti ima smisla uzimati cijeli set, ali ces imati za drugi put, bar m6 dosta odlaze

paaa računica je u 200 do 300% skuplje kod nas nego u Kini, ako ne i više jer će me doći 11,66 $

Inače bio maloprije do dva majstora, prvi radi od 17, pa pušing, drugi je pogledao i rekao da nema mjesta, pa treba bušit kutnom bušilicom koju on nema

Link to comment
Share on other sites

za 6 navoj ne vjerujem da treba busiti, direkt sa ureznicom ga roknes

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumio cjena kineza je čitav set . To je nepotrebno jer se kupuje za svaki navoj posebno (bar ovdje). Čovjek je nedavno uzeo za svjećicu na Alfa Romeu, sutra ću ga pitat koliko je došlo ali čini mi se ništa strašno .

Link to comment
Share on other sites

pa meni se čini da će mi za 6 mm trebat bar još 3 puta ;)

 

Btw, sutra ide ''poor people method'', bar privremeno. Dovoljno je da drži dok bobina ne crkne :bigl:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, robyakarider said:

helicoil ubaci, 200-300 kn ti je inace cijena seta u hr, ne vidim racunicu narucivanja iz kine, vidi sa svojim mehanicarima koliko bi ti uzeli, preko 100kn je pljacka, ne znam ako ti ima smisla uzimati cijeli set, ali ces imati za drugi put, bar m6 dosta odlaze

Znaš možda ima li to netko kod nas u okolici da se može pogledati ili ako ne gdje se može online kupiti?

Zanima me kako izgleda set, da li ima više veličina za više navoja gore.

Imam jednu glupost doma koju bi trebalo popraviti, ali više komada, inox vijak u aluminiju, tvornički je bio helicoil, ali su se spirale od dosta odšarafljivanja rasklimale pa sad tražim neko rješenje :)

Link to comment
Share on other sites

Najčesce se kupuje kit za jednu velicinu navoja, ali dam se kladiti da@mata73 zna sve o tome...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda se moze u kakvom koferu kupiti i vise raznih, ali uglavnom se prodaju pojedinacno.
Ja danas kupio u Intercarsu gdje mi radi frend. Cijena kao za njega 148kn
Koliko je puna cijena ne znam
55931a5c6aef20033fe9795925f2a23a.jpg

dced683d030714acc5dbfccc091639d5.jpg8e210274dba6ab4987d4816d90f06992.jpg

Link to comment
Share on other sites

E sad samo naći negdje kutnu bušilicu da ne moram rastavljati svu onu skalameriju ispod brisača
 
ili možda nabaviti ovakav vijak, ali gdje?
You can repair a M6 hole by using a BSF bolt 1/4 inch. It has the same pitch and is slightly bigger. M7 has also the same pitch, but is way thicker.

Edit: u 5 do 8, zadnji čas svratio u Vida Kaštela i nasao vijak od cetvrt cola pa cemo sutra gurat

Link to comment
Share on other sites

Najčesce se kupuje kit za jednu velicinu navoja, ali dam se kladiti da[mention=10375]mata73[/mention] zna sve o tome...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk



Helicoil je stari sistem i najrašireniji.
Puno bolji je Time Sert. Bolje auto radione ga imaju pa najbolje njih pitati za reparaciju.
Setovi od M3-M12 jako su skupi bez obzira jel Helicoil ili Time Sert, mogu se kupiti i pojedinačno za svaku dimenziju.
Sama opruga ili puškica u drugom slučaju nije skupa ali alati za to zapertlati su skupi.





Link to comment
Share on other sites

Riješio navoj u roku 5 minuta.
I to na ovaj treći način,
posto je aluminijska glava, a Al je meksi od Fe. Kupio u Vida dućanu nekoliko vijaka promjera 1/4", a duljine 1" i polako pritiskajuci gedoru na dole urezao tim vijkom novi navoj. Navoj je nesto grublji nego na M6x1.
Ova cetvrtina cola je 6,3 mm, dok je vijak M7x1 dosta deblji i nebi sam mogao urezati novi navoj bez busenja sire rupe i ureznice.
Bobina je pričvršćena s drugim friškim vijkom i podloskom i to bas muški i nije proklizalo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.