Jump to content

Procjena Talismana 1.6 EDC 130, koža, panorama, BOSE itd. - otkupiti ili ne?


Charles

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

Evo uskoro se bliži vrijeme rastanka sa Talismanom i kupovinom novog, no trebam jedan savjet. Dobio sam ponudu od leasinga za otkup kao fizička osoba.

Auto je 2016. godina, vrlo očuvan, garažiran, 117k km, crni sedan, 1.6. dci 130, EDC, crna koža, BOSE audio, panoramski krov, električna, grijana, masažna i ventilirana sjedala, grijani upravljač, pranje farova, 8,7 inca display, citac znakova, alu 18, itd.

Leasing mi ga je ponudio za 99k kuna sa PDV-om + cca 3k kuna troskova firme.

S obzirom da kupujem novi auto (Trenutni izbor su Megane E-Tech, DS4 ili DS7), ovaj bi prodao nakon otkupa. Prije par mjeseci je i turbina reparirana u VRIM moto i promijenjena brtva lanca :)

Koliko mislite da mogu dobiti za Talismana kad bi ga dao u prodaju nakon otkupa? 

 

Link to comment
Share on other sites

Njuskalo kaze izmedju 120-140, iako vecina ovih "jeftinijih" nema takvu opremu. E, sad jedno je cijena na njuskalu, a drugo stvarna postignuta iako mi na temelju brojki sa njuskala govori da bi svakako mogao dobiti 120 u nekom razumnom roku.

Link to comment
Share on other sites

Pa onda ga otkupi i prodaj, imaš dosta lifta da ne popušiš. Leasing će ga ionako za puno više prodavati!

Link to comment
Share on other sites

Ok, mislim da cu tako i napraviti. Btw. koja je procedura uobicajena prilikom prodaje u smislu kada se daje lova? Prvo novci na moj racun/ruke/u banci pa tek onda potpis na kupoprodajni ili?

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ispuniš ugovor, dobiješ lovu i onda daješ ključeve i ugovor kupcu koji dalje ide s autom sve obaviti u što i prepisati na sebe. 

Link to comment
Share on other sites

1. Kapara
2. Ugovor
3. Uplata
4. Odjava vozila

Sve drugačije je krivo, i potencijalno se može neptrebno zakomplicirati.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 20. 07. 2022. at 13:56, Ivan1902 said:

1. Kapara
2. Ugovor
3. Uplata
4. Odjava vozila

Sve drugačije je krivo, i potencijalno se može neptrebno zakomplicirati.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Kapara?
To mi se čini neobično ako bi koraci bili - 1. uplata na račun u poslovnici banke/e-banking ili gotovina na licu mjesta 2. potpis na kupoprodajni koji se daje kupcu uz prometnu, ključeve i auto. 3. odlazak sa kupcem u stanicu za tehnicki

Kako bi se kapara uklopila u korake?

 

Link to comment
Share on other sites

A što ako ti dođe čovjek pogledati auto, i zainteresiran je, a nema novce kod sebe? Nije bitno da li ih nije ponio ili mora dignuti kredit... Čekat ćeš ga na lijepe oči?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk


I ne ide ti prvo uplata pa ugovor, već obrnuto. Ugovor je sporazum između osoba koji je osnova za plaćanje.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ivan1902 said:

A što ako ti dođe čovjek pogledati auto, i zainteresiran je, a nema novce kod sebe? Nije bitno da li ih nije ponio ili mora dignuti kredit... Čekat ćeš ga na lijepe oči?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk


I ne ide ti prvo uplata pa ugovor, već obrnuto. Ugovor je sporazum između osoba koji je osnova za plaćanje.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk


 

Ok, u slucaju da kupac zeli dati kaparu kao rezervaciju ima smisla, no kad je u pitanju kupoprodajni ugovor - moze li netko prebaciti vlasnistvo bez isplate na ruke ili racun? Obicno je na vecini "gotovih" ugovora naznaceno da je kupac vec isplatio iznos, a i da nije kako bi u stanici za tehnicki znali da je isplacena svota, ako pak ne slijedi nesto poput tabularne isprave nakon same uplate?

Morat cu odvjetniku dati da mi slozi ugovor, nisam mislio da ce biti kompleksno kao kod nekretnina.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ivan1902 said:



I ne ide ti prvo uplata pa ugovor, već obrnuto. Ugovor je sporazum između osoba koji je osnova za plaćanje.

 

Na svakom ugovoru pise da prodavatelj svojim potpisom jamči da je kupac u cjelosti isplatio kupoprodajnu cijenu i da nema više nikakvih potraživanjaod njega..

Znači prvo isplata a onda potpis ugovora.

10-tak auta kupio i prodao i uvijek je bilo daj pare pa riješavamo papire...

Prije se išlo kod javnog bilježnika i isti je uvijek upozorio prodavaltelja da svojim potpisom jamči da nema nikakvih potraživanja prema kupcu i da je isplaćen...

 

38 minutes ago, Charles said:

 3. odlazak sa kupcem u stanicu za tehnicki

 

 

Zašto bi imao potrebu ići s kupcem u stanicu za tehnički? 

On sve sa ugovorom riješava kupoprodajnim ugovorom.

Čisto gubljenje vremena

Link to comment
Share on other sites

Dramatizirate nepotrebno... može sa ugovorom obrisat dupe bez prometne. Dojde lik ispunis ugovor ovaj nek broji novce... i solarno placanje.. oce preko racuna platit prvo novci a onda tek dobije ugovor i prometnu. Za te medju šeme se rade predugovori, kapara, pa ja cu tebi ovo kad ti ono...

Edited by macan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, macan said:

Dramatizirate nepotrebno... prvo novci a onda tek dobije ugovor i prometnu.

🤔🤔🤔

😀😅

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dizna said:

Na svakom ugovoru pise da prodavatelj svojim potpisom jamči da je kupac u cjelosti isplatio kupoprodajnu cijenu i da nema više nikakvih potraživanjaod njega..

Znači prvo isplata a onda potpis ugovora.

10-tak auta kupio i prodao i uvijek je bilo daj pare pa riješavamo papire...

Prije se išlo kod javnog bilježnika i isti je uvijek upozorio prodavaltelja da svojim potpisom jamči da nema nikakvih potraživanja prema kupcu i da je isplaćen...

 

Zašto bi imao potrebu ići s kupcem u stanicu za tehnički? 

On sve sa ugovorom riješava kupoprodajnim ugovorom.

Čisto gubljenje vremena

Pametnije je otići u stanicu i odjaviti tablicu. Kupac nek uzme drugu i prometnu napravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se kupcu ostavljaju tablice na ugovoru navesti vrijeme,ne samo datum. Ja sam tako naveo kad sam Lagunu prodavao,ostavio čovjeku tablice,ali naveo vrijeme kad sam mu predao vozilo i gotovo.

Ako bude koja kazna u međuvremenu dok on prebaci na sebe auto.

Link to comment
Share on other sites

Pametnije je uzeti svoje tablice. Nek se on snalazi. Ima svakakvih ljudi. Ode od tebe i preproda još 3x nekome drugome a krivotvori tvoj potpis. Imaš ti dokaz s prvog ugovora ali dok se očistiš pojedeš 3 kile živaca.  Ako ga neće prepisati,to je neozbiljno.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja inzistirsm na bankovnoj uplati. Broj šasije u opisu plaćanja. Ako se radi s kešom, ok, idemo u moju ili njegovu banku uplatiti keš na račun.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to sa Cliom obavio na sljedeći način (radnja se zbivala u Puli dok sam bio na GO):

- našao se s unukom od vlasnika (stariji gospodin) koji je imao punomoć za auto i odradili probnu vožnju i odvezli auto na pregled u Renault

- tamo su ustanovili što je kritično bilo za promijeniti i dogovorio sam servis da se to riješi i za cifru servisa mi je spustio cijenu auta

- nakon toga smo skupa otišli u STP, tamo ispunili ugovor, ja mu prebacio lovu preko mobilnog bankarstva na tekući, dao mi kupoprodajni i prometnu i ja odmah obavio prijepis na sebe i zamijenio PU u ZG tablice

- nakon toga smo popili kavu i skupa otišli do benzinske i lik mi je na R1 natočio pun tank goriva na njegovu inicijativu (ja ostao ugodno zabezeknut)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja napravio. Samo što je meni lik ostavio auto na mrtvoj rezervi. Sva sreća da je benzinska bila pokraj stp-a. 😂 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.