Jump to content

Klima na 197 problem- cijev se ledi


Zrmi RS

Recommended Posts

Uvijek neki problem ali uglavnom ovo je najnoviji. Kompresor klime je Nissens kupljen prije cca 1.5g kad je odmah zamjenjen i hladnjak klime i senzor tlaka na njemu. Klimu sam ove godine servisirao tj punio. Bilo je tu nekih problema jer se kasno palila druga brzina pa je u leru slabo hladio sve dok nisam zamjenio senzor/presostat tlaka na hladnjaku. Sad pali drugu brzinu i hladi sve super dok.....

 

Krenio na more i par puta stanem s AC na bengu i dignem haubu i vidim cijev zaledjena. Misleci super je to krenem dalje, ali pred kraj puta uopce vise klima nije hladila a ni pirila. Dignem haubu kod trajekta i vidim sve smrzlo. Nazovem mehu za klime i kaze mi da je ocito problem onda u senzoru isparivaca ( ali on ga nema ), ili u ventilu kompresora koji se iz nekog razloga zaglavi. Ili je problem u ventilu koji ulazi u kabinu. Njega nisam mjenjao jer sam kad sam kutiju ventilacije mjenjao, njega dobio s njom. No neki je kineski, nikad cuo ime a OEM je Valeo. 

Da odmah napomenem plina ima,ne curi i taj dan je sve jos jednom izvuceno i vraceno 510g plina. Dakle malo mi je cudno da zasteka ventil na kompresoru koji je ipak relativno nov, a opet moze bit i kabinski ventil. Bolje da je on jer ovako moram neke kineske ventile stavljat u kompresor, ako ih ima za taj model. Kolega mi je tu s foruma bas pomogao i rekao da ocito neki od ventila zasteka. Jel netko imao takav problem? U tom trenutku ugasim klimu upalim grijanje i kad se odledi opet ladi super. Eto savjeti? Ako je kompresor ili neki kurci u njemu, onda ne mogu vjerovat ali cu njega morat mjenjat cijelog.

 20220731_011659.thumb.jpg.46b97e405a0dd2d1f69f566a0980e533.jpg20220731_011651.thumb.jpg.28ed983c77481e0b2ba72e56ba779c38.jpg20220717_070639.thumb.jpg.c8bc31b7b479e99254e78896dfe42123.jpg

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

relativno nov ili ne, nissens i nije bas neka marka...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

510 gr? U scenic mi ide 420 do 450, da nije previše to?
Na bivsem sluzbenom Partneru mi se slicno događalo. Ugasio bi klimu i ventilator stavio na max.
Nakon minute, vratio bi klimu i sve je opet bilo ok.
Nedugo iza imao sam sudar pa je auto zavrsio na otpad i nije popravljeno. A taman mu bio stavljen novi rezervoar za ad blue default_big.gif

Link to comment
Share on other sites

Nije bas ds mi je netko pomogao odvovorima. 510g ide. Zamjenit cu ve til kod kabine pa vidjet. Ocito on sere...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robyakarider said:

a da odes nekom ko popravlja klime?

Konačno pravi odgovor a ne lupanje ko štapom po mraku.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

NAkon što se utvrdilo da je kompresor nepripadajući za moj auto, vratio sam stari, ležaj se reparirao i to je trajalo do preključer nekakvih par mjeseci. Tada je po sredini  procurio. Uspio sam nabaviti od kolege oem drugi kao nov s auta 20000km i njega su mi prebacili jučer tako da je za sada ok. Uvijek pred ljeto su drame...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Servis za auto klimu na podrucju Zadra za preporuciti? Pag, Novalja?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.