Jump to content

Problem sa ventilacijom


dombos

Recommended Posts

Na putu do mora mi je prestala raditi ventilacija. Ako bih pojačao ventilaciju, čuo bi se glasan zvuk ventilacije ali zrak uopće nije izlazio iz otvora. Odnosno izlazio je vrlo malo (jednako i na min i na max).

 

Vrlo brzo nakon kretanja sam uočio da je nešto čudno, no kako je bila noć, nije bilo potrebe za nekim jakim protokom odnosno klimatizacijom. Kad je upeklo, skužio sam što je :D.

 

Meni to djeluje kao da je nekakva klapna ostala zatvorena.

 

Najčudnije od svega je da kad smo stigli na odredište, nakon 2 sata mirovanja, upalio sam auto i klima (ventilacija) je najnormalnije radila. Vraćat ćemo se po danu i strah me da se problem ne ponovi.

 

Auto je Grand Scenic 3 2016. 1.5dci.

 

 

Što bi moglo biti problem?

Link to comment
Share on other sites

To ti se i meni događalo, isto sen 3, kad bi prestalo puhat isključio bih klimu nekih 10tak minuta i nakon toga je ponovno upalio i radila bi kak treba određeno vrijeme i onda opet po starom.

Ubrzo sam prodao auto tak da nisam to niti riješavao, ali kasnije kad sam pričao s majstorom za klime rekao mi je da je najvjerojatnije falilo plina u sistemu i da bi redovan servis i čišćenje klime riješilo problem...

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Sretno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao problema na Scenicu 2, ali kod mene je bio problem reostat...zaboravio sam kako se taj problem manifestirao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da napisem tu. Scenic 2, ventilacija sama od sebe prestala radit, a samim time i klima.. dakle, nema apsolutno nikakvog zraka iz ventilacijskih otvora, nista, nista se nije čulo priie, nista ni zasmrdilo. Upalio sam auto, i klimu, i skuzim da se nista ne dešava.. 

Ima li ko kakav savjet ili preporuku majstora na području Zagreba?

Link to comment
Share on other sites

Reostat i njegova uticnica, najvjerojatnije, mada moze biti o da je crko ventilator.
Radi li na max brzini?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, frenchkey said:

Reostat i njegova uticnica, najvjerojatnije, mada moze biti o da je crko ventilator.
Radi li na max brzini?

Ne radi uopce, ni ventilator a time ni klima..

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dolac said:

Ne radi uopce, ni ventilator a time ni klima..

Pogledaj relej on bi treba biti tamo kod ventilatora.. 

Link to comment
Share on other sites

Ne radi uopce, ni ventilator a time ni klima..
Jeli automatska klima?
Link to comment
Share on other sites

On 20. 08. 2022. at 14:25, dolac said:

Evo da napisem tu. Scenic 2, ventilacija sama od sebe prestala radit, a samim time i klima.. dakle, nema apsolutno nikakvog zraka iz ventilacijskih otvora, nista, nista se nije čulo priie, nista ni zasmrdilo. Upalio sam auto, i klimu, i skuzim da se nista ne dešava.. 

Ima li ko kakav savjet ili preporuku majstora na području Zagreba?

imam ja. Ali u V. Gorici

Link to comment
Share on other sites

On 21. 08. 2022. at 15:57, frenchkey said:
On 21. 08. 2022. at 1:09, dolac said:
Ne radi uopce, ni ventilator a time ni klima..

Jeli automatska klima?

Je

Link to comment
Share on other sites

Ja prije 3,4 godine stavio novi reostat s Alija, eno ga jos radi.
Mozda i Andelko ima.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je falilo plina (bilo unutra samo 160g), curio hladnjak. Po teoriji majstora, sustav bi se zamrznuo... Stavljen novi hladnjak, klima hladi dobro, samo je trebam testirat na autocesti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.