Jump to content

Metlica brisača suvozača loše čisti staklo


Vladek

Recommended Posts

Prije nekog vremena brisač na suvozačkom mjestu je počeo loše brisati staklo. Ostavljajući veću površinu stakla na toj strani neobrisanu. Na vozačkoj strani sve savršeno. Ne budi lijen, kupio sam dvije nove metlice i mehaničar ih je zamijenio početkom 11 mj., prilikom malog servisa. Kupljene OEM Renault metlice. Situacija ista. Staklo nije puknuto, nema vidljivih ogrebotina. Ima netko ideju što provjeriti?

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj nedugo kupio OEM Renault metlice preskaču i škripe.

Prvo staklo dobro operi i prijeđi glinom.
Tako sam riješio problem na Golfu i sad brišu odlično.

Vidi da li ovo moze pomoći.



  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ak su nedavno vadjene ruke brisaca, mozda su napiknute ruke nize ili vise nego sto su bile prije, pa geometrija lezanja brisaca vise nije ista.

Edited by zveroboy
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 09. 12. 2022. at 14:51, mata73 said:

Prijatelj nedugo kupio OEM Renault metlice preskaču i škripe.

Prvo staklo dobro operi i prijeđi glinom.
Tako sam riješio problem na Golfu i sad brišu odlično.

Vidi da li ovo moze pomoći.

Hvala za sa savjet i video. Kod mene nema nikakvog zvuka, jednostavno ne briše samo ta suvozačka strana kako treba. Čak se ne radi o cijeloj površini  već samo sredini brisača. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

rukavac brisaca moze da je iskrivljen prilikom nestrucne zamene metlica. Proslog meseca sam imao takav slucaj na mercedesu sprinteru. Prebaci na najmanju brzinu brisace i prati okom sa strane gde metlica ne brise. Verovatno treba da blago savijes rukavac prema sofersajbni. Tako je bio problem kod mene. Neznam da li sam mogao da objasnim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.