Jump to content

Felge za Twinga III


chivas

Recommended Posts

bok svima, imam Twinga strujića pa me zanima koje felge od Smarta pašu na njega? Čuo sam da samo Smart 453 ima iste gume kao twingo, zadnje 185/60R 15 i prednje 165/65R 15. Jel' mogu bez ikakvog problema kupiti takve rabljene felge ili ipak moram na nešto pripaziti(razmak rupa ET vrijednost...)? 

hvala na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ivan08 said:

Slagani su na istoj traci i u istom pogonu u Revozu. Postoje neke razlike ali mogu biti vrlo značajne. Evo ti tablice pa usporedi.

https://vozilalizov.com/guma-felni/smart/fortwo.html

https://vozilalizov.com/guma-felni/renault/twingo.html

hvala puno Ivane , to mi je trebalo !!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ti točno što i kako ide. Kemijati baš i ne možeš jer ili će ti se previše razvući guma naprijed ili će negdje strugati jer twingo ima sprijeda jako veliki krug okretanja točkova kako nema prednji pogon i motor sprijeda. Pa se iz iskustva probaj držati točno ovih brojki koje pišu. Imaš malo lufta za ET straga, ali drži se ako je moguće točnih brojki. Specifičan je upravo zbog tih blesavih dimenzija.

1288371C-6FAF-42FE-80F1-BA05EC595F4A.thumb.jpeg.cc45d0a45597a48dd3e9368ab3f0de68.jpeg

Ja sam probao staviti sprijeda 6.5x15 ET38 i guma 165/65/15 se doslovno izobličila...

Centralna rupa ti je standard Renault 60.1 i šafari su 4x100

Odmah ću ti reći da se sa after market felgama nećeš usrećiti jer jaaako rijetki proizvode neki model u više dimenzija i jako teško ćeš naći model felge da pokriva ove brojke navedene pod Rim. Ja i bratko smo odustali i sad traži original baš od twinga. Jedna nova je 1700 kn meh

 

Edited by Danchibald
Link to comment
Share on other sites

koliko vidim razlika je   u ET. Twingo prednje su ET38, a smart 32, dok su zadnje kod Twninga 36 a smarta 42. zanima ma hoće li razlika od 6 mm udaljenosti felgi od osi utjecati na vožnju. naravno da sam i ja za originalne felge ali su smartove felge dostupnije i samim tim povoljnije.

1-1.jpg

1-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10. 01. 2023. at 7:14, chivas said:

koliko vidim razlika je   u ET. Twingo prednje su ET38, a smart 32, dok su zadnje kod Twninga 36 a smarta 42. zanima ma hoće li razlika od 6 mm udaljenosti felgi od osi utjecati na vožnju. naravno da sam i ja za originalne felge ali su smartove felge dostupnije i samim tim povoljnije.

1-1.jpg

1-2.jpg

stavi u onaj usporedni kalkulator pa vidi što ti kaže za ET... jedino je u tome razlika

https://www.wheel-size.com/calc/

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, razlika je u 6mm ET. Zanimalo me dal' je tko stavio smartove felge na Twingo pa sam htio čuti mišljenja. Kako god, danas sam ih kupio pa kad budem montirao na ljeto javim jel' ima kakve razlike

Link to comment
Share on other sites

Znači da će biti 6 mm uvučenija pod blatobran. Nije puno ali može bosti u oči. Rješenje-distance.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.