Jump to content

Clio 2 1.2 8v cudan zvuk abs kocenje amortizacija


kbohutinsk

Recommended Posts

Kada vozim auto i uopce ne kocim nego prijedjem preko neravnina a pogotovo kada predjem preko lezeceg policajca cuje se zvuk kao da radi abs, to mi je potvrdilo nekoliko mehanicara ali nikome nije jasno zasto. 

A kada je kisa i naglo zakocim nakon svega pojavi se opet taj zvuk, kao nesto zg zg zg zg... 

 

Msm da se problem javi ood amortizacije, ali nova oba amortizera. 

Auto nema niti jednu gresku i abs normalno radi. 

 

Da li je tko imao slican problem, cak msm da mu ie prethodni vlasnik mijenjao desnu poouosovinu, jer auto je 9drzavan 20 godina u ovlastenom servisu, poz

Link to comment
Share on other sites

nekoliko mehaničara je pogledalo i poslušalo i neznaju što je i sad misliš da će netko ovdje znati kakav je to zvuk?

snimi zvuk najbolje što možeš i stavi nekakav audio ili video, jer nemamo kristalne kugle.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, robyakarider said:

prstene abs-a na poluosovinama pogledaj da nisu zagnjilili i pukli

Ok,, hvala, poz

On 11. 02. 2023. at 18:56, ivan.martinko said:

nekoliko mehaničara je pogledalo i poslušalo i neznaju što je i sad misliš da će netko ovdje znati kakav je to zvuk?

snimi zvuk najbolje što možeš i stavi nekakav audio ili video, jer nemamo kristalne kugle.

Znam dabjebsa zvukovima tesko, ali mislim da je jos teze snimitibjer kratko traje, ugl pokusam. 

 

Ugl zvuk je kao da radi abs modul samo sto ne koristim kocnicu. 

Poz

evo datoteka sa zvukom cuje se na 11. sekundu i na 20. prelazim lezeci i cuje se zvuj na 21 sekundi, poz

40280

Link to comment
Share on other sites

i kada tek krenem zna se cuti kada smotam volanom, i to uvijek na istom mjestu, krenem 20 metara ravno i onda ide nizbrdica na kojoj motam lijevo i uvijek na istom mjestu ceste se cuje, pa onda spustim se jedno 20 metara stanem jer izlazim desno na glavnu cestu i tu se cuje, ali u oba slucaja tu ima i blagih neravnina na cesti, i to sam pripisivao plocicama dok nisam skuzio da kada predjem preko lezecef da se  to cuje kada auto odradi amortizaciju. 

Tako istobkada kocim pri suhom ne aktivira se abs, ali auto prirodno kod kocenja idevdolje i vrati se gore 8 onda se desi taj zvuk.

Osin prtenova, da li koze biti do spure, guma i slicno, nisu iste gume naprijed i nazad, takvog sam ga kupio, nazad su protektitabe gume, a spura mu nije bila nastima dobrobza 1cm pa je majstor nastimao i od tada kada kocim ne nosi vise lijevo, mada nije stimano na optici nego rucno. 

 

Napomena, da mi jebovo drugo auto za po gradu i nije kriticno osim sto me zivcira i auto se vozi normalno, a sbobzirom na vrijednost auta je isplati mi se gubiti novce kod majstora istrazivajuci sto je pa sam zato napisao postbovdje ako je netko imao istibslucaj ili bas zna o cemu se radi. 

 

Poz

Edited by kbohutinsk
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ivan.martinko said:

Pogledaj prstene na poluosovinama kak je rekao kolega

6da880847370b72aba9b4109dff3f55b.jpg

hocu, definitivno je do abs sistema, majstor mi rekao izvadi abs osigurac pa vidi hoce li se cuti, i ne cuje se kada izvadim osigurac. 

Da li je tobzezancija mijenjati te prstenove i mogu li se naci pojedinacno ili mora cijeli zglob ili poluosovina, hvala jos jednom. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Isti problem ima i ja na Clio 2 2004 16v i to jako dugo vremena. Jesi li mijenjao prstenje i je li pomoglo?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 11. 09. 2023. at 20:31, robyakarider said:

a u to dugo vremena nisi mogao pogledati prstene?

A malo sam lijena guzica :)

Link to comment
Share on other sites

On 11. 09. 2023. at 16:31, amilov said:

Isti problem ima i ja na Clio 2 2004 16v i to jako dugo vremena. Jesi li mijenjao prstenje i je li pomoglo?

Nisam jer majstora danas tesko nahvatati, rade samo kada auto rikne da ne moze da ide a za ovakve stvari kazu kada budemo imali vremena.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.