Jump to content

Dnevna LED svjetla scenic III 2012.


ChILd_ReBoRn

Recommended Posts

I tako.. danas bio moj scenic na redovnom servisu. Dodjem po njega.. i kaze majstor.. da mi ne radi ni jedno pozicijsko svjetlo. promijenio je zaruljice.. ali ništa.... Sad ja gledam.. nije mi jasno.. nemam pojma da li su ikad radila.. nisam pratio.. Kaže on da postoji šansa da s obzirom da imam serijska dnevna LED svjetla, da pozicije ne rade.. jer LED služi tome ( tako je kod njega na insigniji). Googl etakođer spominje tu opciju.. Žaruljice su unutra zato jer su (pretpostavljam) tipski farovi i zato jer se možda može negdje preprogramirati da rade klasične pozicije ako crknu LEDice. Što je točno od ovog? Na OBDu nema nikakvih aktivnih grešaka, ali ima memoriranu grešku "parking light short circuit +12V". Tu dolazim do drugog pitanja....

U desno LED svjetlo mi je ušla voda. Primijetio sam da je prvo jedna LEDica a sad sve osim 3 krepale. Vodu sam ispustio tankim svrdlom, ali kondenzat je ostao. Provjerili smo osigurače i ne vidimo da je neki krepao. Glupi renault nema shemu osigurača nigdje.. ali smo pogledali sve one ispod poklopca motora....Otraga pozicije uredno rade obje (sve 4).
Da li se to svjetlo da popraviti? Novo košta 800 kn i to ne dam. Problem ga je skinuti jer se treba boriti kroz blatobran ili treba skinuti cijeli branik dolje.... Nisam fan ni jednog.. a otići majstoru da skine.. pa da se ja borim sa svjetlom ( pretpostavka je da su možda kontakti oksidirali od vlage i da bi čišćenje pomoglo, no ako je jednom ušla voda, ući će opet) je glupo...

Da li postoje zamjenska svjetla? Gdje? Da tražim bolje po otpadima?
Ima neka 3ća opcija?

 

Unaprijed hvala.. Nadam se da me na tehničkom neće zajebavati zbog toga

Link to comment
Share on other sites

@ChILd_ReBoRn koliko me pamćenje služi mislim da pozicije na sjeniku u faru nikad ne rade. Rade ili one ledice ispod kad je na poziciji, a u faru samo duga i kratka... s tim da ledice rade cijelo vrijeme i kad su duga i kratka upaljena. Pričam o trojki phase 2 i 3 jer phase 1 niti nema te ledice dolje na braniku

Zamjena nije nekakav problem, mjenja se iznutra kad skineš dio oplate blatobrana i netreba branik skidati, evo ti video pa ti možda pomogne i možeš to sam odradit

Probaj vidjet neki polovni na otpadima da skineš

Kataloški broj ti je 266003179R

Link to comment
Share on other sites

vidio sam taj film.... bojim se kad krenem sa svojim rukama od 2 metra da cu se sav pogubiti iznutra.. lol.. nisam nasao ni jedan pametan otpad tu.. sutra cu se pozabaviti zvanjem..

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ti tu sa foruma, ja sam to svjetlo popravljao (doduše kod mene su sve ledice radile, ali se kućište raspalo od udarca). Možda bi ti neki elektroničar mogao zalemit nove ledic na pločicu.

Do ovoga sa desne strane (suvozačka) je prilično jednostavno doći "od straga".

 

 

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da bi Jens mogao to riješiti. Bavi se samo popravcima i preradama svjetlosnih sklopova. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.