Jump to content

Garancija


Kameni

Recommended Posts

Molim ako neko zna.

Promjena pločica , promjena kočionih crijeva + ulje , dali utječe na garanciju. U pitanju Megan 4 160 RS Line ,1g star

Mislio sam stavit KOČIONE PLOČICE EBC YELLOWSTUFF STREET + HEL Perfomance opletena crijeva

 

Link to comment
Share on other sites

E broj u krugu na staklu od moje Čvrkice

IMG_20200921_081049.thumb.jpg.6c55caf1d6c3d423d88c51a84e97978c.jpg

Dio oznake norme po kojoj je neki dio napravljen

E6 se odnosi na zemlju porijekla stakla odnosno zemlju u kojoj je staklo testirano. (Obično je povezano sa mjestom tvornice koje izrađuje staklo za auto)

43R oznaka norme po kojoj se staklo testira

00082 je oznaka norme za staklo na mojoj čvrkici

AS2 označava vrstu stakla. U ovom slučaju kaljeno staklo

M4 je oznaka modela stakla

DOT90 američka oznaka proizvođača stakla. U mom slučaju francuski Soliver

Četiri točkice i broj 2 bi u mom slučaju značile da je staklo proizvedeno u Ožujku 1992 godine.

Po tome se može zaključiti da se radi o originalnom staklu s kojim je auto izašao iz tvornice (jer je moja čvrkica izašla iz tvornice u 10 mjesecu 1992 godine)

:bigl:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

Što su E brojevi?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Homologacija za odredjeni dio da je siguran - testiran...... 

5 hours ago, Kameni said:

Molim ako neko zna.

Promjena pločica , promjena kočionih crijeva + ulje , dali utječe na garanciju. U pitanju Megan 4 160 RS Line ,1g star

Mislio sam stavit KOČIONE PLOČICE EBC YELLOWSTUFF STREET + HEL Perfomance opletena crijeva

 

Ako cemo mak na konak netreba bit orginal... Nego moze i zamjenski koji udovoljava standardima renaulta.. I nemora bit ni radjeno u ovlastenom.. Bilo koji legalna automehanicarska radiona.. I garancija vrjedi stecevina EU

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

opss,

pločice prolaze imaje E 😂

Za početak super

Yellowstuff_Generic_pad_1000x500px.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kameni said:

opss,

pločice prolaze imaje E 😂

Za početak super

Yellowstuff_Generic_pad_1000x500px.png

Samo moraš provjeriti je li original, na drugoj pločici treba pisati BRAKE OUT. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

To nisam znao

Pa mislio sam drito iz EBC brakes store naručiti

Pa tu nebi trebalo biti muljana.

26 minutes ago, macak said:

Homologacija za odredjeni dio da je siguran - testiran...... 

Ako cemo mak na konak netreba bit orginal... Nego moze i zamjenski koji udovoljava standardima renaulta.. I nemora bit ni radjeno u ovlastenom.. Bilo koji legalna automehanicarska radiona.. I garancija vrjedi stecevina EU

To te ja pitam

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kameni said:

To nisam znao

Pa mislio sam drito iz EBC brakes store naručiti

Pa tu nebi trebalo biti muljana.

To te ja pitam

Imas u V Gorici firmu koja drzi njihove proizvode pa pogledaj... Zaboravi kako se zovu... 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, macak said:

Imas u V Gorici firmu koja drzi njihove proizvode pa pogledaj... Zaboravi kako se zovu... 

Hvala

Našao

WWW.KOCNICE.COM

Link to comment
Share on other sites

Znas kak to ide kod nas... Aha sportske kocnice? Kaj vozite se na stazi? E za to vam auto nije napravljen, garancija laku noc. :zubo: Nadam se da ne bude niti kakvih problema, a u slucaju da bude, da necete naletit na takve panjeve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja znam da u Hrvatskoj u garanciji ne smiješ ništa prčkati po autu sam, i sve se mora ugraditi u ovlaštenom. ja bih pričekao da garancija istekne. 

Link to comment
Share on other sites

Zar nisu neki nekada davno izgubili garanciju samo zbog toga što su viđeni na stazi? Mislim Rene ili netko?!

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da javim ako bi neko isto htio pločice.

Prednjih ima.

Zadnjih ima za vozila do 2020 gdje je zadnja čeljust Girling/TRW

Auteki 2020 i dalje imaju čeljust TRW  i za njih tako i za mene još nema😭

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

ja znam da u Hrvatskoj u garanciji ne smiješ ništa prčkati po autu sam, i sve se mora ugraditi u ovlaštenom. ja bih pričekao da garancija istekne. 

Krivo... To su price kad ti to kaze.Pitaj ga  da ti to napisat i potpiše na papir.. Sa pecatom ovjerit... 

Pa ces javi šta je rekao na to.... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Med0 said:

Neke leasing kuće ti ne daju ni da si žarulju u faru promjeniš.

Kakve veze ima leasing kuca sa garancijom... Oni iznajmljuju auto i njihova imovina rade sa njom sta oce i kako hoce propisuju svoja pravila... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24. 03. 2023. at 17:13, macak said:

Kakve veze ima leasing kuca sa garancijom... Oni iznajmljuju auto i njihova imovina rade sa njom sta oce i kako hoce propisuju svoja pravila... 

Upravo to. Auto je njihov. Ti se možeš i ne moraš složiti s tim uvjetima pa će voziti njihov auto ili nećeš voziti njihov auto. Meni je bio problem sa službenim kojem se upravo to dogodilo.

Ja: "Što ako mi na autoputu krepa lampa u faru? Po Zakonu o sigurnosti prometa na cestama sam dužan zamijeniti žaruljicu na licu mjesta."
Leasing: "Dovezite se do najbližeg ovlaštenog servisa...."
Ja: "Budete mi vi platili kaznu kada me policija klepi zbog neispravnog svjetla na putu do servisa?"
Leasing: "Joj pa ne bude...."
Ja: "Budete meni i mojoj obitelji platiti troškove liječenja i odvjetnika kada se slupam na cesti s tehnički neispravnim autom?"
Leasing: (slijeganje ramenima)
Ja: "Budete mi platili smještaj ako servis ne bude radio ili ako im bude predugo trebalo da zamijene žarulju u faru?"
Leasing: (......)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@Med0Da bas to ali kako smo mi drzava puna pardoksa.. Obavezna oprema su zarulje.. A u teoriji i nebi smija minjat zarulje nego samo ovlasteni auto elektricar..

Ako se drzimo sljepo slova zakona.... 

Onda tu dolazimo do xy zavrzlama...

Edited by macak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu zarulje ko obavezna oprema kad moras dati "ovlastenoj" osobi da mjenja zarulje? Haha, elektricar moram mjenjat zarulje (mahanicka zamjena jednog dijela).... po tome se svaki hetero koji je barem jednom koristil alatku more zvati ginekologom.

Link to comment
Share on other sites

A što ako imaš LED svjetla kod kojih ne možeš mijenjati žarulju ili možeš ali džabe ti onda ona kutija sa rezervnim žaruljama kad tamo nema LED žarulja? 😂😂😂

Valjda onda moraš imati rezervne LED farove ako je neki pamteni AFL na autu, pa na licu mjesta zamijeniš cijeli far? 🤔

Možda i regler imati u gepeku pa da odmah naštimaš i snop...

Edited by Danchibald
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mene policajac pokušao nataknuti jer nemam rezervne žarulje a nemam ni jednu žarulju u autu, sve LED.
Sad ih imam jer neda mi se vise objašnjavati.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jednom dobio uvjetni oportunitet ili kako se već piše. Imao sam 2 tjedna da se javim sa autom u policiju da provjere da li sve radi. Crkla H4 taman na putu sa tehničkog kojeg sam prošao. Promjenio drugi dan žarulju i riješeno. Valjda je tako i sa led farovima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.