Jump to content

2.0 tce problem


Stric

Recommended Posts

Nakon malo više od dva mjeseca od prometne auto je gotov. ALI!!!!! Naravno da nije gotov. Auto ne želi upaliti,vergla i nikaj. Na kompu je sve ok,nema grešaka, kompresija kak treba biti i ne želi.  Komp iz nekog razloga ne daje naredbu za ubrizgavanje goriva. Preko testera sve funkcionira,kad ga se zavergla,samo vrti i nikaj... Ne daje nikakve greške da je komp u banani,ili da su injektori problem🤦 

Veli lik da mu se to prvi put u životu dogodilo...ja si mislim,stari moj samnom ti je sve moguće 🤦🤦

Pa sad,ako je netko imao slična iskustva nek podijeli . Živili 

Edited by Stric
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BorisL said:

A da li ima senzor udarca prilikom sudara?

Veli majstor da ima,ali da bi se on upalio da su se zračni jastuci aktivirali.. A kaj je zanimljivo,auto je normalno upalio kad je bila prometna,veli žena da ga je najnormalnije upalila i pomaknula 🤦

Link to comment
Share on other sites

Frendu se senzor udarca aktivirao i bez otvaranja zračnih jastuka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam kako je na renolu, ali  na nekim autima imas za "deaktivirati sudar"

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Treba provjeriti koja dijagnostika. I kada je radio po autu da. Uje iskopčao ili potrgao. Fora je što u opće greška ne mora biti u ECU motora da ne upali. Moguće Airbag ili nešto treće.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li taj auto sigurnosnu sklopku za prekid dovoda goriva?

Možda se ona nekako aktivirala (iako kako kažeš, auto upalio neposredno nakon nezgode...)

Ovako nešto:

9917756a8d88e235389e6b1c55792405-jpg.126

Više info na linku dolje, kako otprilike izgleda.

https://cliosport.net/threads/whats-this-button.790624/

Edited by Domagoj84
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imali nedavno slucaj na onom bugaru od Fluencea, isto tak cak nije ni sudar bio nego vise manje sam od sebe , sve ispravno sve super vergla al nece upalit.

kod nas je bila eletronika, jedan kutija s elektronikom koja se nalazi ispod haube, mislim da se to zove uch modul, slabo nam je i covjek koje je popravio htio pricat.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tnx svima,zovem majstora kad počne delat,pa bum vidio kaj bu rekel🍻

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Saga napokon završena,problem je bio sa strujom,neka žica se odpojila prilikom udarca,i trebalo je puno vremena da se sve ispita i nađe uzrok... Napokon jurimo... za sad 😎😂

Edited by Stric
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.