Jump to content

Ekipa pomagajte Kod getribe


nike

Recommended Posts

pozdrav renoljubci..kak se netko poigrao u proizvodnji sviječica tako je i meni na Fluence sviječica izbila tokom vožnje i skoro zapalila auto..no našao se tu i neki sretni meštar koji će eto obovit navoj pa ga je još bolje i izjahao...no sudbina bijaše dobra pa mi poslala NOVI motor al za renault Senica, na slikama šaljem broj motora...Za njega mi treba getriba jel ima netko informaciju koja getriba i koji ident broj getriebe ide na ovo govance hvala svima unaprijed 

IMG-20230503-WA0001.jpg

IMG-20230503-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jel se nije taj isti motor i u Megana 3 ugrađivao?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, robimarko said:

Jel se nije taj isti motor i u Megana 3 ugrađivao?

Da...slični su jako..al getriba ne paše..mislim paše ali je Anlaser na senicu naprijed a na fluencu iza..ili ako gledamo motor: Anlaser na fluencu desno a Senica lijevo. Tako da je sama pozizija anlasera koja se montira na getribi na krivom strani...

Ja sa isto mislio isto da plug and play 😅

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj možda TL4-030 jel bi odgovarao?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti imas getribu sa 5 brzina a na taj motor ide getriba sa 6 brzina.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Ti imas getribu sa 5 brzina a na taj motor ide getriba sa 6 brzina.

 

To mi je jasno.. Samo još ako imaš listu gdje pišu tipovi tj. Broj getriebe bilo bi najs

2 hours ago, robimarko said:

Pogledaj možda TL4-030 jel bi odgovarao?

pogledat ću hvala na info

Link to comment
Share on other sites

Takav motor imam ja u meganeu. Nisam siguran da na njega uopce ide 5 brzinska getriba..

TL4-030 je 6sp getriba.

Mozda je jednostavnije staviti 6sp getribu i sloziti sajle i rucicu da imas 6 brzina. 

Na 5 brzinskom bloku ovog oznacenog dijela nema, pogledaj si na svom starom bloku kak izgleda

 

IMG-20230503-WA0002.thumb.jpg.29d050c6b7438230874bd9fae5ae1b6c.jpg

b51f9a20f6955006fedf2705390286bf.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ivan.martinko said:

Takav motor imam ja u meganeu. Nisam siguran da na njega uopce ide 5 brzinska getriba..

TL4-030 je 6sp getriba.

Mozda je jednostavnije staviti 6sp getribu i sloziti sajle i rucicu da imas 6 brzina. 

Na 5 brzinskom bloku ovog oznacenog dijela nema, pogledaj si na svom starom bloku kak izgleda

 

IMG-20230503-WA0002.thumb.jpg.29d050c6b7438230874bd9fae5ae1b6c.jpg

b51f9a20f6955006fedf2705390286bf.jpg

Ee upravo baš to...jer mi je motor jeftino uletio i jednostavnije mi sajle promjenit nego tražit karambol sa 150000  km da izvadim motor. Nadao sam se da bude 6 brzina jer mi je uvijek nekako bio bučan na 120..ionako sam to htio testirat a sad imam priliku za to. Još da nađem sve kodove jer je navodno više izvedbi bilo. Pa ako se nađe dobra duša sa Senicom  od 2010 da pogleda brojeve i usporedi kod na getribi i motoru bilo bi više nego ok.

Hint: kod motora je ispod plastične grane( između rebara se može vidjet) a gdje stoji na getribi nezz..

Evo 1 stari motor 

       2 novi

Hvala na info 

IMG-20230503-WA0004.jpg

IMG-20230503-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trebala bi bit getriba ko i na mom. Isto je godiste. Ja bih ti pogledao al trenutno me kicma boli da se nemrem sagnuti. Nisam trebao sad servis raditi, taman me popustalo i sad me opet boli. Moja getriba je

TL4030

Utipkaj tu svoj vin br pa provjeri

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Uveli su naplatu te stranice, nisu normalni s cijenama , ajd da je nesto malo pa da se plati jos al ovo. .

ak netko ima alternative a da je tak detaljno do tell

 

sto se tice same getribe, taj 81/82kw motor je dolazio AFAIK samo sa 6brzinskom getribom, ne znam di je izvukao on uopce 5brzinsku

bas zovem poznanika koji ima takvog fluencea 2010 1.6 motor 6 brzina je

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Trebala bi bit getriba ko i na mom. Isto je godiste. Ja bih ti pogledao al trenutno me kicma boli da se nemrem sagnuti. Nisam trebao sad servis raditi, taman me popustalo i sad me opet boli. Moja getriba je

TL4030

Utipkaj tu svoj vin br pa provjeri

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

Hvala pogledati ću..uzmi nešto pod zub ono tekuće dezinf. 😉 bit će lakše..

 

7 minutes ago, hrvojexyz said:

Uveli su naplatu te stranice, nisu normalni s cijenama , ajd da je nesto malo pa da se plati jos al ovo. .

ak netko ima alternative a da je tak detaljno do tell

 

sto se tice same getribe, taj 81/82kw motor je dolazio AFAIK samo sa 6brzinskom getribom, ne znam di je izvukao on uopce 5brzinsku

bas zovem poznanika koji ima takvog fluencea 2010 1.6 motor 6 brzina je

 

5 brzina od prvog dana...to me i iritirlo..ja ga kupio u autokući novog..6 brzina su bili dizeli i onaj 2.0 turbo a za ovaj 1.6 da sam znao dao bi slezenu

2 hours ago, ivan.martinko said:

Utipkaj tu svoj vin br pa provjeri

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

Nemam vin broj šasije. Motor je iz proizvodnje nov, samo je stajao u skladištu zapakiran. A moj mi ne koristi jer su slični a opet različiti motori sudeći po getribi

Link to comment
Share on other sites

Imas novi motor? 0 km?  Pa gdje si ga nabavio? Kolika je cijena?

Oni se ne proizvode od 2014.

 

Je bio je i megane 3 generation, turcin, 81 kw a 5 brzina.. i fluence je turcin. evo jednoga.

https://www.neostar.com/en/renault-renault-megane-berline-1-6-16v-generation-megane-berline-1-6-16v-generation

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Imas novi motor? 0 km?  Pa gdje si ga nabavio? Kolika je cijena?

Oni se ne proizvode od 2014.

 

Je bio je i megane 3 generation, turcin, 81 kw a 5 brzina.. i fluence je turcin. evo jednoga.

https://www.neostar.com/en/renault-renault-megane-berline-1-6-16v-generation-megane-berline-1-6-16v-generation

Tako je dikektno iz turske došao..malo boja malo oprema i odmah se po naruđbi radilo..

Ugl. Da 0 km ima motor, 700 jura dao za njega. Doduše bez komp. Klime i još nekih sitnica ali da nov...brtve na njemu itd.

Nabavio u Dojčland preko ebaya..frajeru tata umro a stari je imo svugdje konekcije pa je sve sakupljao ali u većim gabaritima kao tenkovski motori  neki bijesni agregati itd. Kad je stari umro sin rasprodao..navodno ih je bilo 7 u paketu na paleti ovaj zadnji ostao.

Pošto ga je nemoguće na našem tržištu nači i rabljenog (mislim začas ode) ovo je više nego jednorog među njima zbog toga i ulažem napore da ga složim. Sad ću ako bog da s vašom pomoći naći i getribu i zvat u poljsku po repariranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hm, morat cu i ja trazit kakav novi K4M, mozda sto naleti :bigl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DA se ispravim, 5 brzina je fluence ovaj "naš"

2010g kupljen u RH

kakav komunizam od auta

IMG20230506183741.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, frenchkey said:

Hm, morat cu i ja trazit kakav novi K4M, mozda sto naleti :bigl:

Rade uzmi 2.0 turbo ima ih dosta po DE. Doduše cijeli auto ne motori

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.