Jump to content

Ugradio sam ambijentalno osvjetljenje (projekat)


Vexonn

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Kao što naslov kaže, ugradio sam ambijentalno osvjetljenje u vrata Megane IV, 2019 god. Ukoliko nekoga zanima, cijeli opis projekta je ovdje!

Ugradio sam led neon flex 12v plave boje, i spojio sam ih na osvjetljenje (led diodu) podizača stakla, tačnije na kontakt (u mom slućaju na led diodu) koja osvijetli dugmiće na podizaču stakla, tako da se osvjetljenje pali samo kada su upaljena kratka svjetla a to mi je i bio cilj! Dakle, prije svega sam na youtube naletio na neke ljude koji su to več uradili, i mene je samo zanimalo odakle uzeti struju! 

- Prva slika je sa youtube, a druga slika je sa moje elektronike! Kod mene je na tom izvoru struje led sijalica i pored nje sam zalemio crvenu žicu (+)
1.thumb.jpg.fbda1e784da09e67420fd8b4f46ff77c.jpg      2.thumb.jpg.c1523ff7a2fa0faf5f1f6e8d4824de02.jpg

- Slika br 3 je sastavljen podizac i spreman za spajanje ali prije toga slijedi provlacenje zica, sto je po meni nekako naj teže u svemu ovome i traži najviše vremena! 
3.thumb.jpg.8be29d640a754ef66b6a9cac1d56ecfc.jpg

- Slika br 4 - Spremne Diode!
4.thumb.jpg.b7a9704aeb45eb6d62530a3fbac395b0.jpg

- Slika br 5 - Prije provlačenja žica odvrnuo sam i dva šarafa sa drške da bi se dobilo na prostoru unutar vrata, dakle diode tj žice se postavljaju prvo u prazninu gdje idu diode pa ide gore u vrh šteke, i odozgo se spušta opet dole u prazninu gdje dođe elektronika podizača stakla. Za provlačenje žica sam koristio malo tvrđu žicu.
5.thumb.jpg.8cda516f56f2a6ba2d99b94639926532.jpg

- Slika br 6 - postavljanje diode u ležište.
6.thumb.jpg.b7ac36d947282a86fb6cb086e91d198e.jpg

- Slika br 7 - Spajanje crne žice (-) u džek!
7.thumb.jpg.b59a54dc7839ac1b1c88958ff30621d7.jpg


- Slika br 8 - Spajanje crvene žice (+)
8.thumb.jpg.6aed656f3c972dbadaf3d2c62db3f75a.jpg


- Slika br 9 - Zadnja vrata, te prednja suvozačeva vrata, spajanje ide samo u džek, i izoliranje iste (slika br 10) prije spajanja!
9zadnjavrata.thumb.jpg.2feebb4190dd5243ebf023adc49cf758.jpg10.thumb.jpg.db69157d21be8d5d245ae21d472aa8ea.jpg


- Ostale slike su final izgled!
Ukoliko nekoga nesto zanima, slobodno pitajte!

13.thumb.jpg.7b5e2e8c4f6842aad87e16f6847398d5.jpg 14.thumb.jpg.c745e26a40a1d22f61b88c10c6077d82.jpg 

15.thumb.jpg.a80170773505fc83d0fab64efb80e63c.jpg 16.thumb.jpg.b8f9e34f64dd05aaf855182b50b6b170.jpg

Edited by Vexonn
Opisi iznad slika!
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mata73 said:

Odlično!

Daj neki link dioda.

Hvala mnogo!!!

 

Od ovih sam narucio

LED neon zeleni 12V 220V (12 KM)

https://olx.ba/artikal/38139794

U oglasu je zeleni ali imaju vise boja.

 

Screenshot_20230529_205518_OLXba.jpg

Screenshot_20230529_205506_OLXba.jpg

Screenshot_20230529_205450_OLXba.jpg

Edited by Vexonn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo baš super izgleda, baš podiže izgled interijera.
Moj nema ambijentalno osvjetljenje pa bi ovako nešto baš super bilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam mislio da sam ja temperamentan...

jedno pitanje: zasto nisi uzimao sa ali expressa one led trake RGB sa podesavanjem preko mobitela? kad si vec radio taj cijeli posao, ovo je meni kao polovicno odraden (ne ruke, nego cilj dosegnut na pola, kad postoje mnogo boljih varijanti) i kad si vec isao na imitaciju originala, koji isto ima par boja na mjenjanje...

osim sta su te sigurno kostale dosta vise preko olx

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruske said:

ja sam mislio da sam ja temperamentan...

jedno pitanje: zasto nisi uzimao sa ali expressa one led trake RGB sa podesavanjem preko mobitela? kad si vec radio taj cijeli posao, ovo je meni kao polovicno odraden (ne ruke, nego cilj dosegnut na pola, kad postoje mnogo boljih varijanti) i kad si vec isao na imitaciju originala, koji isto ima par boja na mjenjanje...

osim sta su te sigurno kostale dosta vise preko olx

Ja sam isao bas na ovu opciju, htio sam samo plave. Najtezi posao ovdje je provlacenje zica, tako da nekad s vremenom umjesto ovih mogu ubaciti te koje navodis. 

1m ovih preko pika kostaju 12 km, 6 eura.

Edited by Vexonn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Finjak izgleda, kao original. Trebamo više ovakvih podhvata na forumu! 🙌

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Display said:

Finjak izgleda, kao original. Trebamo više ovakvih podhvata na forumu! 🙌

Hvala puno, živio!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljepo odradjeno. 

Moj bi savjet bio da iduci put koristis drugi nacin dobivanja struje a ne u dzek na zadnjim i suvozackim vratima

To govorim jer kad uklonis jednig dana zicu iz njih, oni vise nece imat dobar kontakt jer si ih "razguzio" sada. 

 

Ovako nesto je mnogo sigurnije i kvalitetnije rjesenje.

41qAtbZCMeL._AC_US1000_.thumb.jpg.f097aa2c6fc93eda452f1f333f75521c.jpg

Kod mene su time spojeni xenon ballasti tj 8A bez problema "tece" kroz spoj. 

 

Dobar trik je taj spoj namazat dielektricnim masti da sprijeci oksidaciju zice uslijed vlage u zraku ili eventualne vode.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Vexonn znas da onaj ko reagira je tek interesantan za jebavanje... prihvati igru, jebavaj natrag, stedi teske rijeci! :hdbg:

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MilosB said:

Ljepo odradjeno. 

Moj bi savjet bio da iduci put koristis drugi nacin dobivanja struje a ne u dzek na zadnjim i suvozackim vratima

To govorim jer kad uklonis jednig dana zicu iz njih, oni vise nece imat dobar kontakt jer si ih "razguzio" sada. 

 

Ovako nesto je mnogo sigurnije i kvalitetnije rjesenje.

41qAtbZCMeL._AC_US1000_.thumb.jpg.f097aa2c6fc93eda452f1f333f75521c.jpg

Kod mene su time spojeni xenon ballasti tj 8A bez problema "tece" kroz spoj. 

 

Dobar trik je taj spoj namazat dielektricnim masti da sprijeci oksidaciju zice uslijed vlage u zraku ili eventualne vode.

Hvalaaaa na info!!!

Link to comment
Share on other sites

E al cijeli projekt nema ko original da same blinkaju barem one iza jer su tvornicki u k... 😀

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Predlažem brisanje! 

Čim prije tim bolje. 

Mala smo zajednica kao sto brusli reče i ako se nezna ponašati pa ni ne mora.

 

 

A sto se tiče ovih stopica za brkove.. na vojažderu su 31god na instalaciji od kuke. I može biti puna žica.

Na kraju krajeva bolja i logičnija opcija je Mrle brk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da moze odgovarajuce uhvatiti punu zicu. Dobro za znat

Link to comment
Share on other sites

A cuj cim nešto petljaš naknadno, jasno je da nemaš odgovarajuće konektore da to izgleda elektronički ispravno.... 

Edited by macan
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilosB said:

Nisam znao da moze odgovarajuce uhvatiti punu zicu. Dobro za znat

Zapili je nekoliko

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 31. 05. 2023. at 20:18, macan said:

A cuj cim nešto petljaš naknadno, jasno je da nemaš odgovarajuće konektore da to izgleda elektronički ispravno.... 

Naravno da se to može riješiti s originalnim konektorima, plag en plej kak se kaže. 

Sad ću da nađem kataloški broj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, direstraits said:

Sad ću da nađem kataloški broj. 

Odma nadji i od ogledala da ne moras dva put listat katalog.

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.