Jump to content

Klima ne hladi...


Danijel.Domazet

Recommended Posts

Grandtour je iz 2008, vozim ga od 2015, i nikako nisam punio klimu jer je sve bilo OK. 

Danas odem na plažu s klimom, al na povratku ne hladi. 

Kad upalim klimu, uredno se čuje kako kompresor počne raditi, no zrak nije hladan.

Šta napraviti?? 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, petak said:

Provjeriti stanje plina!

 

Ne kužim, gdje i zašto plin odjednom nestane? Vozim ovaj auto već godinama... 

Link to comment
Share on other sites

Spojevi postanu porozni, kompresor može popustiti na brtvama, hladnjak može istruliti ili popusiti.

Puno je mjesta gdje sustav može puštati plin. Nemora to biti jako, ali dovoljno da nakon nekog duljeg perioda količina plina padne ispod granice kada sustav može obavljati funkciju hlađenja.

Sustav klime na autu je puno više podložan gubljenju plina nego sustav klime u kući. Puno više je pokretnih dijelova, vibracija, udaraca.

 

Svake godine kontroliram sustav na krstarici (espace iz 2007) i svake godine fali malo plina. Ne toliko da ne hladi ali fali. E sad da nisam kontrolu radio 3-4 godine falilo bi puno plina i sustav nebi radio.

Zato bi ja krenuo od toga jer je to najbezbolniji "kvar". Ako je tu sve uredu i plina ima dovoljno onda treba tražiti problem na nekom drugom mjestu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni je kako se cini hladnjak oso k vragu, oni limici dolje svi lamataju kad radi auto. Koji hladnjak uzet i koja je shema s ugradnjom, vjerovatno kosta koliko i hladnjak...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je na kraju plin nadopunjen (iako ga je bilo dovoljno), no to nije riješilo problem. Problem koji kompjuter prijavljuje je "špula na kompresoru". Nisam imao vremena dalje popravljati na otoku, pa sam otišao nakon par dana na kopno... gdje mi je drugi majstor (polu-amater koji radi samo Renault) rekao da ako komp prijavljuje špulu, 99% je šanse da je cijeli kompresor pokvaren. Nakon što je pogledao, promijenio je cijeli kompresor i sad klima uredno radi. To zadovoljstvo me koštalo 415€. 🙂 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala ti što si nam dao povratnu informaciju. 

Žao mi je da nije bilo bezbolno, ali mi je drago da si detektirao gdje je problem i uspio ga riješiti

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Molim vas za preporuku dobrog klima servisa u Zgu. Radi se o novom plinu kojeg još uvijek malo servisera ima jer me svi redom šalju u ovlašteni. Prošle god sam dopunio plin u Karlovcu u Frigoomu s kojima sam izuzetno zadovoljan, međutim očito treba sve mijenjati jer negdje pušta pošto se ispraznilo od ljeta već ponovo. Da bi se sve servisiralo kažu da im treba jedan dan (zbog skidanja cijele prednje maske) što mi je malo nezgodno radi posla jer rade samo od 8-16h pa bi dva puta u radno vrijeme morao ići do Karlovca i nazad.

Pa me zanima ima li u Zgu netko tko to zaista zna i može kvalitetno odraditi, a da nije ovlašteni za 500000000 eura.

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao sa toyotom auris nekaj, nije mi baš šljakalo kak spada, išo sam u hrastinski, baš se čovjek potrudio, dobro je isprao neke dijelove, brijem da je hladnjak ili nekaj bilo zmazano, zaštopano

plin je samo dopunio i naplatio manje nego komplet punjenje, posle toga nisam jako dugo imao taj auto, ali radila je klima tip top

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AllesGut said:

ja sam imao sa toyotom auris nekaj, nije mi baš šljakalo kak spada, išo sam u hrastinski, baš se čovjek potrudio, dobro je isprao neke dijelove, brijem da je hladnjak ili nekaj bilo zmazano, zaštopano

plin je samo dopunio i naplatio manje nego komplet punjenje, posle toga nisam jako dugo imao taj auto, ali radila je klima tip top

A radila je i meni prošlo ljeto tip top kad su mi dopunili, ali opet više ne radi :). Nije nikad do sada ništa mijenjano pa kažu da nekih 6-7 god i je vijek cijevi, ventila, brtvi, gumica ili čega god da s vremenom treba mijenjati nove jer puštaju...

Link to comment
Share on other sites

Hrastinski,

Nova cesta 181,

01 3027 981

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.