Jump to content

Auto sjedalice u Dusteru


Rangorak

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, ima li tko iskustva sa instaliranjem, stavljanjem tri dječje autosjedalice na stražnju klupu u Dusteru? 

Pitam jer u Sandera ne stanu tri, a uskoro ću morati nekako stisnuti 3 sjedalice. Sadašnje  isofix sjedalice ne ostavljaju nimalo prostora ni za osobu a kamoli za treću autosjedalicu.

Opcija mi je uzimanje Dustera plus još jedne sjedalice, jer su mi rekli da je stražnja klupa Joggera jednaka kao i kod Sandera. 

Eto, ako netko ima kakva iskustva molim vas za savjet! 

Link to comment
Share on other sites

Bok, mislim da Jogger ipak ima širu stražnju klupu. Rekao bih da je ta klupa u Joggeru približno ista kao i u Dusteru.

Evo što britanski Dacia forum kaže:

https://www.daciaforum.co.uk/threads/3-child-seats-in-a-dacia-jogger.41865/

Britax Adventure Group
Chicco Fold and Go
Joie Spin 360

 

image.png.2875a01067856f422789c5a02aba5bb5.png

 

Ovaj Chicco fold&go je mala sjedalica i mora se vezat pojasom.

 

Link to comment
Share on other sites

Moji su bili od uva do uva i u jednom trenu su tri sjedalice bile na zadnjoj klupi. Laguna 2 karavan. Dvoje bočnih su sjedali u sjedalice montirane na isofix sa svojim pojasom i nije bilo nikakvih problema. Treća je bila u sredini nije bila fiksirana i koristio se pojas od auta. I to je bila akrobacija sjesti i vezati. 

Nakon mjerenja raznih auta i njihovih klupa preporod smo našli u Espaceu gdje je svaki od njih imao svoje sjedalo, stolicu vezanu isofixom i dovoljno prostora da nitko nije izvodio egzibicije.

Znam da je Espaceu IV sad već poprilično star auto, ali mislim da je to u Renaultovoj gami jedini pravi izbor za obitelj sa troje male djece koja trebaju autosjedalice. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Razumijem da bi Espace bilo dobro rješenje, ali mislim da to baš financijski ne bi bilo. 

Razmišljao sam čak dvije sjedalice stavit da se vežu pojasom, a da za bebača bude na isofix. 

Link to comment
Share on other sites

U Scenic 4 stanu 3sjedalice u isti red

Link to comment
Share on other sites

Rangorak.... Polovni espace nije nešto strašno skup. Razlika u odnosu na duster nije velika. Jedino je godište na strani dustera. S druge strane ne znam Vašu financijsku situaciju pa nebi htio nametati. 

45 minutes ago, laci said:

U Scenic 4 stanu 3sjedalice u isti red

To nisam znao. Doduše Scenic IV je puno mlađi i kad je on izašao meni više nisu trebale sjedalice. 

Link to comment
Share on other sites

Kangoo prima 3 sjedalice i izuzetno je praktično pristupiti svakoj sjedalici zbog kliznih vrata.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za investiciju u novi Duster/Jogger, pogledaj cca 2 godine star Berlingo/Combo/Rifter/Proace City Verso. Iza možeš staviti tri sjedalice, sve tri isofix. Klizna vrata i dodatna visina jako olakšavaju s djecom. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Espace, našao oglase neke pa ću vidjeti. Moram se složiti da ulagati u novi auto i nije neka sreća, a Espace rabljeni je i dosta povoljniji od novoga Dustera ili Joggera. Koliko god mi je Duster san, treba bit razuman.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.