Jump to content

Crko Scenic 1.6 16v vergla ne pali


Žac

Recommended Posts

Pozdrav svima,
Crko mi Scenic 1.6 16v srećom ostavio me na parkingu a ne u vožnji.

Parkiram auto i ponovo ga hoću upaliti sat dva kasnije vergla ko lud ali ne pali.

Napravio sam do sada:
1.    akumulator uredan napunjen do vrha
2.    tlak goriva uredan te pumpa uredno isporučuje gorivo na rail
3.    skinuo TDC senzor radilice konektori uredni on čist iznutra vrlo je malo bio prljav od prašine očistio prljavštinu te ga vratio
4.    Spojio CLIP te pobrisao greške od dosadašnjih razno raznih skidanja konektora
5.    Sada verglam dalje opet bez paljenja ali CLIP ne pokazuje nikakvu pogrešku više
6.    Signal zamašnjaka motora se kod verglanja u CLIP-u pokazuje kao 'NEOTKRIVENO' pa onda 'OTKRIVENO' pa opet tim redosljedom te mi se čini da je TDC senzor u redu ?
7.    Okretaji se kod verglanja na moment popnu na neku malu vrijednost što mi je opet nekako potvrda da TDC radi i daje signal ?

Budući da auto ima ugrađen plin da li možda postoji mogućnost da je plinski komp riknuo pa da ne bajpasira signale dalje? Auto niti na plin neće upaliti također…

Nisam napravio:
1.    Skinuo jednu od bobina i provjerio da li baca struju na svjećice (budemi čim stignem)

 

Što bih još mogao pogledati prije nego ga vozim mehaničaru-električaru ne znam ni sam kome…?
 

Link to comment
Share on other sites

bobina, te maknut van ecu od plina. ako clip mijenja otkriveno neotkriveno prilikom verglanja onda ne dolazi cisti signal do ECU-a... mozda smao njega da premostis... 

Link to comment
Share on other sites

Možda senzor gornje mrtve točke?  To je problem i na 1.4 i na 1.6 16v. Mene je mučio. On se inače očisti. 

 

 

A,vidim da si ga gledao već. Nisam dobro čitao. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Probaj vidjeti hoće li upaliti na starter sprej

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilosB said:

bobina, te maknut van ecu od plina. ako clip mijenja otkriveno neotkriveno prilikom verglanja onda ne dolazi cisti signal do ECU-a... mozda smao njega da premostis... 

Točno moram bobine provjeriti. Daj molim te pogledaj video da li je ovo normalno ponašanje?  Što ne bi on trebao imati signala samo kada naleti na poziciju na zamašnjaku kod verglanja?

Ukoliko maknem plinsko računalo onda bi morao spojiti signale na onom konektoru velikom za injektore pretpostavljam ?

Link to comment
Share on other sites

Gle, verglanje je na minimum 100 okretaja. To je bar 1 u sekundi.. Ujedno senzor ocitava 60tak zuba u jednom okretaju... Ne sjecam se vise tocno kako Clip pokazuje, ali je po meni ovo nepravilno. Po meni tu ECU jos ni ne pokusava palit iskru jer nema polozaj radilice dok s bregaste dobija samo polozaj ciklusa (dal je GMT nakon ispuha ili nakon kompresije).

Sta he tocno uzrok da ecu ne dobiva signal, ne znam jer ne znam kako je plin spojen (najiskrenije receno)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Budem provjerio još da li ima struje direktno na bobinama, a onda mogu i kupit senzor valjda nije toliko skup pa da probam jednostavno prvo to...

Najgore je kad pola mehaničara ne radi struju, a većina bježi od plina pa sad ti nađi nekog tko je objedinio sve to i hoće se pozabaviti problemom, koga god zoveš drama kada čuju struja a pogotovo plin... 😞

 

Link to comment
Share on other sites

na verglanju je 200-300 okretaja, ja tu bas i ne vidim da nesto ocitava

 

a mehanicar koji ne zna dijagnosticirati senzor radilice moze slobodno zatvoriti radionu

Edited by robyakarider
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Na zalost je doslo vrijeme da je dobro ak pravilno izmjene ulje, a premija ako znaju napravit servis kocnica.. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, robyakarider said:

na verglanju je 200-300 okretaja, ja tu bas i ne vidim da nesto ocitava

 

a mehanicar koji ne zna dijagnosticirati senzor radilice moze slobodno zatvoriti radionu

E to mi je korisna informacija prije kupnje jer ne znam kako CLIP mora točno pokazivati a znam da okretaji moraju biti prisutni (tu se tu i tamo jave malo) pa je možda stvarno on riknuo. Čudno mi je jedino da sada nakon brisanja grešaka ništa ponovo ne javlja na CLIP-u sve zeleno i uredno. Prije brisanja mi je jedna od grešaka bila ožićenje senzora ali sam bio skidao konektor i senzor no sada ne javlja ništa?

7 minutes ago, MilosB said:

Na zalost je doslo vrijeme da je dobro ak pravilno izmjene ulje, a premija ako znaju napravit servis kocnica.. 

Ma zato si koliko mogu sve sam napravim ili barem približno vidim i saznam što bi moglo biti jel nemam živaca prolaziti priče i slušati svašta, a naslušao sam se svega pogotovo u ovlaštenim... I nije uopće problem platiti ali danas je problem kome jer bitno je samo da ti napravi kako treba... Tu smo di jesmo sami smo si krivi...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ekipa riješio sam problem ipak je senzor radilice bio u pitanju. Nisam ga mogao nabaviti u Zagrebu nema Tokić nigdje, Ciak je imao samo izvan Zagreba uglavnom kupio sam ga konačno jučer u Intercarsu. Uzeo sam neki AUTLOG AS4598 najjeftiniji 17 eur čisto za probu i scenic upalio ko mina. Sad mi je žao što nisam uzeo neki skuplji nudili su mi VDO za 40 eur no bitno je da sam ga zapalio mogu sada još jedan uzeti za rezervu...

Hvala svima na pomoći i savjetima definitivno informacije o ponašanju senzora i pokazivanju na CLIP-u mi je pomogla.  

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

za Lageros nisi čuo?

Naravno da jesam milijune sam mu ostavio za dijelove... 😂🤣   Ovako je trebalo biti brže i bez čekanja te plaćanja dostave jel je mali iznos, a i jednostavno ovih dana nemam vremena sada ići u VG po to. Ovi ostali su mi svi usput na dohvat ruke pa nije problem bio kad prođem vidjeti... 😉 

36 minutes ago, MilosB said:

Mislim da bi u renou platio jednako a imaju na stanju.. 

Kod Stanića je original 50 eur tako da je u Renolu vjerojatno dosta skuplji...

https://www.autostanic.hr/senzor-radilice-clio-iii-14-16v-original-renault-8200647559-af-8200647559 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Žac said:

Naravno da jesam milijune sam mu ostavio za dijelove... 😂🤣   Ovako je trebalo biti brže i bez čekanja te plaćanja dostave jel je mali iznos, a i jednostavno ovih dana nemam vremena sada ići u VG po to. Ovi ostali su mi svi usput na dohvat ruke pa nije problem bio kad prođem vidjeti... 😉 

Kod Stanića je original 50 eur tako da je u Renolu vjerojatno dosta skuplji...

https://www.autostanic.hr/senzor-radilice-clio-iii-14-16v-original-renault-8200647559-af-8200647559 

ne spominji, i ja sam

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.