Jump to content

ugradnja mjerača tlaka ulja clio 3 rs


Hrv20

Recommended Posts

Pozdrav

Treba mi info koji tip mjerača tlaka fi 52 preporučujete i koji adapter na bloku motora trebam .

Pronašao sam u race shopu MJERAČ RACES CLUBMAN - TLAK ULJA 50 eur. cca

Mjerač ću ugradit u ventilacijski otvor sa lijeve strane volana narućio sam ovu rešetkicu  vent. otvora.

Zanima me koji je navoj na bloku motora i koji adapter mi treba.

Hvala.

otvor.PNG

adapter.PNG

mjerac.PNG

Link to comment
Share on other sites

To je kit s aliexpressa za 5-15$..  Tj hocu ti rec da ne placas porez samo zato da bi ga kupio "lokalno"

I ovi gore radedosta ok. Koristio ga u RX-8

Moderni imalo kvalitetni senzori izgledaju malo drugcije:

Evo jedan primjer,

https://www.raneystruckparts.com/engine-oil-pressure-sensor-1834538c91/ (cijene su sigurmo nize ali idem spavat a zelim pomoci) ali ne znam koje urice se mogu usparit uz tako nesto. 

Ps, ja bi isao na nesto ozbiljnije integrirano s AFR wide band sondom kombinovano npr da povecam sigurnost kad vec slazes motor. 

Link to comment
Share on other sites

Može info koji je navoj na bloku motora za zavidat adapter,senzora pritiska? 

Ako netko zna

Da nije možda 18 x1. 5

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Hrv20 said:

Može info koji je navoj na bloku motora za zavidat adapter,senzora pritiska? 

Ako netko zna

Da nije možda 18 x1. 5

M14x1.5 ti je navoj

Tokar ti napravi od šesterokutne cijevi šuplji  "spacer" i njega userafis u blok (duzine se vise ne sjecam) ali da bude iznad/nakon filtera ulja i na kraju ti napravi navoj kakav indikator si kupio . Rupa je preblizu izmjenjivacu topline i indikator za pritisak ne stane. Kupis normalnu firmu indikatora i cukice (Tipa VDO) jer sa ovim kineskim se neces bas pomoc ako hoces da je tocno.

Vdo ima indikator koji ima na sebi za lampicu i cukicu...tak da orginalni onda izbacis.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

na zalost i vdo je sad vec made in china, a senzori su jednake kvalitete. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MilosB said:

na zalost i vdo je sad vec made in china, a senzori su jednake kvalitete. 

Nije neg u turskoj ili ak ga kupis u ovlastenom ducanu onda u njemackoj 😉

Edited by Goran_
Link to comment
Share on other sites

aha :D kao i Med, pakiran i mjesan u Hrvatskoj od sirovine proizvedenoj u PRC :D 

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju koriste jako zastareli tip senzora za te pare.. 

alternative po meni MNOGO bolje 

Bosch 0 261 230 340 combined pressure and temperature sensor

 

ili pak nesto jeftinije s komplet specifikacijama

https://www.reveltronics.com/en/shop/60/6/onboard-computers/oil-fuel-pressure-sensor-150psi-10bar-5v-detail

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilosB said:

u svakom slucaju koriste jako zastareli tip senzora za te pare.. 

alternative po meni MNOGO bolje 

Bosch 0 261 230 340 combined pressure and temperature sensor

 

ili pak nesto jeftinije s komplet specifikacijama

https://www.reveltronics.com/en/shop/60/6/onboard-computers/oil-fuel-pressure-sensor-150psi-10bar-5v-detail

Po cemu je bosch bolji? 

I zas je ovaj zastario?

Mislim nemam pojima o materiji...pa me malo educiraj.

Mislim znam slozit motor, znam kako napravit da ima veci pritisak ulja..i znam ušerafit senzor.. sa detaljima senzora se nisam nikad opterecivao.

Zaguram prvo svoj analgoni manometar, vdo mi pokaze isto i ja sretan.

Ja sam ti jednostavan...scrolam po faceu i instagramu, vidim sise stisnem like i scrolam dalje...nema tu pretjerane dubine u meni 😄

 

Tak isto...odem u Tahograf, uzmem vdo cukicu i senzor, uzmem R1 racun i pozdravim se i odem...ne razmontiravam internet da nadem sveti gral...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

pa ja koristim (tj koristio sam) ali express, koji je cijeli set 3 senzora kostao manje nego jedan analogni koji je bio isto montiran kao "kontrola" :D
senzore temperature sam isto prije ugradnje provjeerio na 100C i 0C (pomjesas led i vodu i to daje 0±0.1C i kljucala voda 100±0.5C 

ali ti senzori su starog sporog mehanickog tipa. ujedno je kao senzor nivoa goriva. potenciometar i membrana koja se deformira:

image.png.146eed0547434e1e5976b1b6d959a9c1.png

 

noviji senzori su tipa kao i onaj u MAF-u i mjeri deformaciju same membrane tj kao strain gauge i lako ih je prepoznt da moraju imati svoje napajanje i zato je 3 zice. +5, 0 i signal. Mnogo brze reaguju. 

 

mnogi se kune u cisto mehanicki gde dovedu tanku cijev pod tlakom u kabinu i tako mjere :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Još uvjek najjednostavniji mehanički tipa za stare traktore. Priključak za u vod pod tlakom istokaren i povučena cjevčica do instrumenta koji je na svom mjestu i amen. Da ne govorim da su supertočni ako su neki od boljih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad sam naletio  na ovakav adapter koji se ugradi između filtera ulja i bloka.

Da li je po vama bolje ovo bolje riješenje i da li ima mjesta za ugraditi ovaj adapter.

Čini mi se jednostavnije i ima izvode za priključke.

NAVOJ BI TREBAO BITI M20 X 1,5  ako se nevaram ?

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

Ne, ovo je ono sta je on napisao...

Ja oskbno ne volim te jer su slabasne kvalitete (neovisno o cijeni) i znaju curit/slinit.

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo je za ugradit i senzor pritiska tlaka ulja. 

Neovisno o izvedbi ima ih raznih. Mislim da ću ić na ovaj tip. Jer je izrađen od kvalitetnog 6061 aluminija. Mislim da je to najjednostavnija ugradnja a ima i mjesta dovoljno za senzor tlaka. 

Screenshot_20230915_192751_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mishimoto ti je doslovce "sort by cheapest" i onda dodaju svojh dekoraciju... Mnogi proizvodi njihovi su mi dosli pod ruke..

Drugo 6061 od kineza ti jednako znaci kao i kad napise Hight Strength... Pisu sta im se hoce.. Pogotovo na proizvode koje niko ne mora testirat /odobrit..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 hours ago, Hrv20 said:

Trebal si uzet neku koja svijetli crveno/narancasto da se bolje uklopi...

Ja imam u ovoj svjetlosnoj varijanti cukicu za tlak turba, toliko me iritira da cu uzet neku sto slicniju boji osvjetljenja u autu.

Btw. Kolki je pritisak? 😁

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo sam tek spojio na napon.Mislim da ima odabir 7 boja u postavkama još moram spojit senzor na blok motora.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.