Jump to content

Poklopac prtljažnika se sam otvara


amilov

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Imam pomalo ludi problem na autu (Megane 2, 2007)

Dakle pred par dana mi se pojavio problem gdje cirka 5 sekundi nakon paljenja prtljažnik mi se sam otvori. Da tvar bude još luđa kad stisnem prekidač za otvoriti bunker pomakne se zadnji brisač. Brisač ne radi normalno tj ne mogu ga upaliti na ručici kod upravljača.

Gdje bi mogao biti problem? Unaprijed hvala.

Edited by amilov
Link to comment
Share on other sites

Kao što je kolega rekao, prekontrolirati stanje žica u krovnom prolazu žica iz kabine u vrata. 

Znaju po pucati pa se spajaju kako im padne na pamet. 

Ili je masa negdje nešto sredila. 

Link to comment
Share on other sites

Pregledao sam žice i nisam našao niti jednu u prekidu. Sve više divlja i otvara konstantno bunker te mi je izbacilo electronic fault.

Link to comment
Share on other sites

Prekidač ne radi problem jer kad ga izbacim iz sistema (odspojim) događa se isti problem. Sve kablove od tog spoja pa prema bunkeru sam pregledao komplet. Našao sam dva prekinuta kabela od grijača stražnjeg stakla samo to mi ne radi jako dugo vremena (sad znam i zašto). Kad odspojim sve iza, ostavim spojen brisač i pod kontaktom ubacim bravu u sistem, automatski mi pokrene brisač. Bravu sam otvorio i izgleda mi ispravna. Kablove koji idu prema unutra sam lagano vukao jedan po jedan jer da je koji pukao bi se vjerojano izvukao van. Za dalje nisam pametan gdje tražiti problem jer u krovu da se je nešto prekinulo ne vjerujem.

20230911_134523.jpg

20230911_135809.jpg

20230911_140209.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zna se desiti (vlastito iskustvo) da bužir izgleda dobro izvana, a žica unutra se drži na par niti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bužir u kojem dijelu auta? U bunkeru sam kompletno sve otvorio i svaki centimetar žice pregledao. Nigdje prekida.

Link to comment
Share on other sites

Pokrpao sam te dvije žice od grijača zadnjeg stakla i sve radi kako treba. Ni na kraj pameti da bi te dvije žice mogle imati takav utjecaj na ostatak sistema ... pogotovo na to da se prekidačem bunkera pali brisač.

 

Hvala svima na pomoći. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, amilov said:

Pozdrav svima.

Imam pomalo ludi problem na autu (Megane 2, 2007)

Dakle pred par dana mi se pojavio problem gdje cirka 5 sekundi nakon paljenja prtljažnik mi se sam otvori. Da tvar bude još luđa kad stisnem prekidač za otvoriti bunker pomakne se zadnji brisač. Brisač ne radi normalno tj ne mogu ga upaliti na ručici kod upravljača.

Gdje bi mogao biti problem? Unaprijed hvala.

U žicama u bužiru na spoju vrata i karoserije, nešto žica se zbrikalo.

Link to comment
Share on other sites

Mom puncu isto bilo na meg 2. 

Njemu se povremeno i brisac palio i ostajao na raznim mjestima na sajbi. 

Crni debeli kabel od mase bio puknut u tom buziru iz vrata u kabinu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.