Jump to content

Senzor kvalitete zraka


dr.Ante

Recommended Posts

Pozdrav ekipi, imam problem sa senzorom kvalitete zraka koji regulira dovod svježeg zraka u kabinu. 

Naime kada je vani kišno vrijeme senzor koji je vjerujem pokvaren zatvori dotok svježeg zraka i cijela se kabina zamagli. 

Moje pitanje je zna li netko lokaciju istog u grand scenicu 3 pa da ga zauvijek odspojim i postoji li mogućnost da se preko računala ugasi ta funkcija zauvijek?

Ja sam tražio po internetu i našao samo za megan 3, nisam uspio locirati za scenic.

Klima mi ne radi da bi si sa njom pomogao. To pitanje ću postaviti na drugom topicu.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Zato se i magli jer ti klima ne radi, pretpostavljam da filter nije tako nedavno promijenjen 

Link to comment
Share on other sites

Klapna mora biti otvorena da se ne bi maglilo.

Ako je više osoba onda u autu dok kiša pada klima jedina pomaže ili grijanje.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laci said:

Zato se i magli jer ti klima ne radi, pretpostavljam da filter nije tako nedavno promijenjen 

Ma nije do filtera, vjerojatno fali ili nema plina uopće...

Scenic 3 ima taj glupi senzor kvalitete zraka koji vrti zrak iz kabine uvijek par minuta nakon paljenja, otvara se tek poslije

Dok je oblačić veliki i mali na displeyu ne vuče zrak izvana, tek kad se upale listići onda radi normalno

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, zato tražim gdje je lociran da ga isključim, ne treba mi i radi velike probleme sad kad je klima pokvarena. 

Filtere mijenjam na vrijeme.

A klimu sam napunio i testirao rekli su da ne pušta međutim radila je kratko i nije mogla spustiti ispod 17 stupnjeva te je jedna strana puhala topliji zrak od druge iako su bile podešene na najnižu temperaturu.

Ali to je neki drugi problem, sad mi je bitno pred jesenje kiše popraviti taj senzor.

 

 

Edited by dr.Ante
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dr.Ante said:

Pozdrav ekipi, imam problem sa senzorom kvalitete zraka koji regulira dovod svježeg zraka u kabinu. 

 

Ja sam tražio po internetu i našao samo za megan 3, nisam uspio locirati za scenic.

Klima mi ne radi da bi si sa njom pomogao. To pitanje ću postaviti na drugom topicu.

 

Hvala.

Pa gdje di nasao da je taj senzor na megane 3? Jer meni je stalno otvoreno klapno da vuce izvana, samo ako stisnem gumb recirkulacija, onda se otvori klapno (neki valjak) i vrti zrak samo unutra..

Automatska klima je.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ivan.martinko said:

Pa gdje di nasao da je taj senzor na megane 3? Jer meni je stalno otvoreno klapno da vuce izvana, samo ako stisnem gumb recirkulacija, onda se otvori klapno (neki valjak) i vrti zrak samo unutra..

Automatska klima je.

Evo ga ovdje https://forum-auto.caradisiac.com/topic/82190-air-quality-sensor/  kod tebe ga pretpostavljam nema jer je to dio dodatne opreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.