Jump to content

Clio 3 prednji senzor nivelacije ksenon svjetala


Zrmi RS

Recommended Posts

Pitanje za znalce. Naime kako taj senzor stalno rikava i onda se ksenoni spuste u pod ili odu u nebo, riješenje je zamjeniti ga ili isključiti autonivelaciju. Njegov originalni kataloški broj je 8200600915. Naravno dio je nedostupan trajno, a polovni su trajali vrlo kratko. Našao sam novi u Turskoj, ali pod drugim kataloškim brojem 8200630368. Kad pogledate shemu ispod, koliko vidim razlika je samo u bracketu, tj.metalnom nosaču. Iako mi nikad nije bilo jasno koji je senzor za koji br.6 i br.4:

https://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiQ2xpbyBJSUkiLCIzMCI6IkNSME4iLCI0MCI6IlVwaG9sc3RlcnkgLSBFbGVjdHJpY2l0eSIsIjUwIjoiODAgQmF0dGVyeSAtIEV4dGVybmFsIGxpZ2h0aW5nIFwvIEhlYWRsYW1wIn18fG5vcHJzPT0xMzg1fHxicmFuZD09UmVuYXVsdHx8bm9wcj09MTM4NXx8dHlwZT09Q1IwTnx8Y2F0X2lkPT1JfHxpbWc9PTAxMDM2MTA0fHxncnBfaWQ9PTgwfHxzdWJHcnBfaWQ9PTgwQnx8Y3JudE5vcHI9PTEzODV8fHJlZmFjY2VzPT1OODA1MTEw

Broj 6 se vodi kao original, a broj 4 zaista nznm za koje je vozilo, možda za clio običan sa ksenonima? No po linku ispod je za clio 3 s ksenonima i za Renault Modus, pa su možda samo drugačiji prihvati. Meni iskreno metalni nosač ne treba, ja samo elektroniku prebacim i to radi. No zanima me ako je netko iskusan da potvrdi da li bi to radilo?

Recimo ovaj lik prodaje taj senzor pod tom drugom šifrom sa clia 197 i kaže da je broj 8200600915 pod tim brojem 8200630368. E sad ono da nebi bilo neke razlike u elektronici unutra pa da neće ispravno raditi? Iako mislim da je samo razlika u metalnom nosaču ali nisam siguran.

https://www.totalparts.eu/eng/part/H40000F8LL/8200630368+headlight-adjustment-xenon-voor+renault+sport-clio-iii-cr-hatchback-2-0-16v-f4r-830-145kw+2006-2007-2008-2009

 

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

  • Zrmi RS changed the title to Clio 3 prednji senzor nivelacije ksenon svjetala

Ja bi rekao da je to isto, ne vjerujem da su radili sami senzor drugačiji i da idgovara na više modela Renaulta tih godišta.

Prvi put kad je senzor počeo ludovati (prednji) kupio sam rabljeni i iskopcao polugu koja ga veže na vilicu.

Ionako smo se vozili samo žena i ja i visina je bila kako treba. Ako sam vozio nekoga ili nešto prikopčat polugu na vilicu je 10s.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Senzor odgovara. Odsarafi se samo s nosaca i prebaci na drugi. Razlika je naravno nosac i polugica. Elektronika ista. Danas to rijesio bez beda i konacno ksenon opet radi. Kontam ds je zadnji na istu foru...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jesi kupio jednog s ovih likova ili si nabavio polovni? 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, petak said:

Jesi kupio jednog s ovih likova ili si nabavio polovni? 

https://karaogluyedekparca.com/urun/renault-modus-clio-3-xenon-far-ayar-beyni-8200630368/

 

Odavde. Ali nemaju dostavu za HR. Pa je slano po vozaču kamiona. Pa dok smo se mi sporazumjeli. On je trebao paket ostavit u Vinkovcima kod jedne benze jer ide za Srbiju i nznm gdje. Pa me zvao dok spavam da ta benza ne radi. Pa sam ja u 3h to skuzio brzo ga zvao. Na kraju je ostavio u Starom Petrovo Selo odmaraliste na AC pa sam ja jucer isao po to. Troskove sam poslao ovome sto mi je prodao jer je rekao 20e ce mi dat povrata za Vinkovce jer nema direkt dostave za HR. Uglavnom malo zeznuto je bilo. Sad cekam da se javi da vidimo koliko ce mi vratit jer realno oslo mi 50e sa seatrinim autom. 

Uglavnom polovno se ne isplati. Bio dva uzeo i kratko traje.....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mjesec dana i ooet greška sa senzorom. Odmah sam skuzio cim nije kad upalim svjetla napravio nivelaciju. I vidim kako ih nekad malo na ravnom nivelira. Sad recimo ooet radi, ali nekad ne. Steker je isto promjenjen. Do cega moze biti da tako zeza? Ima i instalacija cijela od zadnjeg do prednjeg i u kompjuter svjetala, ali mi kazu da je ovo opet greska u senzoru. Nznm do cega to moze biti? 

20231104_104339.thumb.jpg.5b5ad9b78862c3df4d970ffcf89e38c7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo zvuci kao kratki spoj. E sada gdje to je tesko pitanje.

Jedan link

Treba kablovanje provjeriti ako si siguran da voda nije unutra napravila kratki.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je kompletan kabl koji ide od zadnjeg senzora, do prednjega te u jedinicu za svjetla. A nema sanse da ne voda usla u mjesec dana pa to je onda njesra. Sad nemam vremena zezat se s tim ali taj kabl cu promjenit s tim stekerima....Screenshot_20231105_210029_Messenger.thumb.jpg.b3d0b0ebf769522786842785e6b5461d.jpgScreenshot_20231105_210005_Messenger.thumb.jpg.49f35c027a8af82292656cd081e75e8e.jpgScreenshot_20231105_205955_Messenger.thumb.jpg.da9a99cac8112c2320e29849798594a8.jpgScreenshot_20231105_205941_Messenger.thumb.jpg.397fac57e1a22c60ee7cc0d73133018d.jpgScreenshot_20231105_205933_Messenger.thumb.jpg.38e26850b6d5e8105a29d8b102bc7975.jpg

Link to comment
Share on other sites

Provjeri si pinove na light control unitu. Pinovi na Renfaultovim kontrolerima mogu biti tretirani nekim sredstvom protiv korozije koje se s godinama opusti i počne grudati pa izgleda kao napola osušena prozirna smola.

Meni je Clio prije dvije godine počeo bacati grešku druge lambde i još nekih nepovezanih stvari pa sam vidio da mi je srednji konektoru na ECU postao kontaminiran tim sranjima. Nakon čišćenja konektora pincetom i kontakt sprejevima greške se od onda nisu vraćale. Začudo pinovi su izgledali kao novi prije čišćenja ali te grudice su očito radile probleme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 05. 11. 2023. at 23:43, Med0 said:

Provjeri si pinove na light control unitu. Pinovi na Renfaultovim kontrolerima mogu biti tretirani nekim sredstvom protiv korozije koje se s godinama opusti i počne grudati pa izgleda kao napola osušena prozirna smola.

Meni je Clio prije dvije godine počeo bacati grešku druge lambde i još nekih nepovezanih stvari pa sam vidio da mi je srednji konektoru na ECU postao kontaminiran tim sranjima. Nakon čišćenja konektora pincetom i kontakt sprejevima greške se od onda nisu vraćale. Začudo pinovi su izgledali kao novi prije čišćenja ali te grudice su očito radile probleme.

Auto je trenutno na popravku pa cu to provjeriti kad ga preuzmem. To jos nikad nisam iskapcao i gledao. Nabavit cu i drugi kabel pa cemo to sve provjerit...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.