Jump to content

Dacia Duster 1.5dci 4x4 dovod goriva


donvito

Recommended Posts

Pozdrav forumaši,

 

Imam jedan problem za koji se nadam da mi netko može pomoći. Na Dusteru 1.5dci 4x4 81kw iz 2011. godine je procurila pumpica koja se nalazi na dovodu goriva i auto je prestao paliti, malo smo ju zaljepili trakom i nekako upali, ali na jedvite jade. U servisu su dijagnosticirali kvar i naručili taj rezerni dio pod brojem 175060064R ali ga ne dobivaju već mjesec dana, a auto je nevozljiv. Na internetu sam pokušao pronaći taj rezerni dio, ali bezuspješno, dolaze mi samo neki sumljivi webshopovi iz Rumunjske, Poljske, Cipra u koje nebi bas vjerovao. Također sam naišao na sličan komad pod brojem 175063943R za kojega isto piše da je za ovog Dustera, ali mi cijevi izgledaju kraće(barem na slici). 

 

Ukratko, htio sam vas pitati ako me netko može uputiti gdje da tražim taj komad? Može li mi netko detaljnije razjasniti ta dva rezerna komada koja je razlika? Zahvaljujem! 🙂

ep9027467-175060064r-kraftstoffleitung.jpg

Edited by donvito
Link to comment
Share on other sites

Baš tako kako kolega kaže a imaš u Rijeci trgovinu nautičke opreme Wasi, od njih kupujem takve pumpice.

Milutina Barača 3, tel: 051 642 107

Da bi auto vozio izbaci tu pumpicu van i spoji dva kraja crijeva sa spojnicom, kasnije lako umetneš pumpicu.

 

https://shop.wasi.hr/category/15002/cname/RUČNA-PUMPICA%2BCRIJEVO

 

 

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto su cijevi plastične, a izlaz od pumpice pod kutem, gledao sam sada pumpice koje Wasi ima u webshopu ali mislim da to nebi odgovaralo.

175060064r-id-43-379e43571371e69d7e7a8ae4efcd1a77.jpg

Snimka zaslona 2023-10-09 181655.png

Edited by donvito
Link to comment
Share on other sites

sve se to da preraditi, odrezi plasticnu i navuci obicnu gumenu preko nje, tu nema nikakvog tlaka

moze se i bez pumpice, ali ne znam kako bi palio kod duzeg stajanja, jer ima nepovratni ventil u pumpici

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wasi pumpice imaju šelne i mogu se izvaditi plastični nastavci za crijevo, tako da ne vidim neki problem to ugraditi.

Neke njihove pumpice imaju nepovratni ventil, ako nema nije nauka ugraditi prije pumpice.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoći, pronašli smo u novi originalni dio te je isti naručen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.