Jump to content

Smrad ispuha u kabini


cane

Recommended Posts

Pozdrav.Vozim Scenic III 1.5dci 81kw EDC 2014.Prvo paljenje,dok je hladan,ulazi smrad ispuha u kabinu kroz ventilaciju.Nakon nekoliko minuta sve manje se osjeti.Vizualno je pregledan motor koliko se moze,nigdje masno sve se cini ok,preventivno i zamijenjene bakrene podloske na diznama ali je i oko njih bilo sve suho.Auto radi normalno u svakom pogledu,bez gresaka.Mozda koje crijevo ili spoj iza motora ?Da li je netko imao slican problem,hvala.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.Nisam se javljao jer svaki dan malo po malo se nesto istrazivalo na autu u vezi smrada,za sada bezuspjesno.Da budem precizniji nije to smrad ispuha nego vise garezi,zagorenog,recimo dok se raspoji cijev od turba,pa se pomirise unutrasnjost cijevi,tako nesto.Uglavnom auto je bio kod majstora za ispuhe,pola sata trazenja,nista.Nigdje nista masno,nigdje se konkretno nije vidjelo dim ali se osjetilo.Do sada su zamijenjene podloske na diznama,ociscen egr ventil i ona “saksofon”cijev od egr ventila,pregledan ispuh.Auto radi normalno,nema gresku nikakvu,sve je ok.I dalje,pogotovo dok je hladan ulazi smrad garezi kroz ventilaciju.Ako netko ima jos kakav prijedlog za pogledati i provjeriti nesto,zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

Imam,pregledano,sve ok,nista zastopano,membrana kao nova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cijev koja spaja senzor pritiska u auspuhu? meni to bilo..pored poklopca ventila je

exhaust pressurw senzor

Link to comment
Share on other sites

To je onda vjerojatno cijev sa straznje strane,vecinom je crvene boje,gledalo se i to koliko se moglo ali samo vizualno,nije se skidalo,pogledat cu jos jednom,hvala.Mada sam odustao neko vrijeme od trazenja,uz stalno upaljenu klimu malo manje se osjeti😐

Link to comment
Share on other sites

image.png.870da8a2c037e5589fd00ec0f406485f.png

To ti je ovo gumeno crijevo... odmah pored poklopca ventila.. 
Meni dok je pregorilo, prvo mi je smrdilo i onda je brzo bacilo crveni error.. i sto je najgore temperatura vruceg auspuh plina mi je spalila poklopac ventila koji je naravno plastika. Jebala ih plastika...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.