Jump to content

Povremeno trzanje pri puštanju gasa u 4 i 5 brzini


deksa

Recommended Posts

Pozdrav, imam Renault Clio 1.5 dci iz 2018. Nakon velikog servisa u ovlaštenom Renault servisu sam primijetio da mi auto povremeno trzne (osjećaj je kao da lagano stisneš kočnicu) kad prilikom vožnje lagano puštam papučicu gasa i u ono trenutku kada broj okretaja pada ispod 2000. Najčešće osjetim kad sam u 5 brzini na autocesti, a pogotovo osjetim kada stavim tempomat na 80 - 110 km/h. Iako manje osjetilo se i u 4 brzini. Mislio sam da je do lošeg goriva ali problem se i dalje javlja. Nema nikakvih upaljenih lampica ili poruka na konzoli. Da li je neko imao sličnu situaciju?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mata73 said:

Da li se mijenjao zupčasti remen?

Ako je treba vidjeti da li je u fazi.

Da. Mijenjao sam zupčasti remen, remen alternators, remen razvoda i pumpu.

Sta znači da je zupčasti u fazi?

U servisu su me naručili za 2 tjedna i kažu da nije do njih i da to ne može biti do mijenjanja zupčastog remena ili bilo čega što je mjenjano u velikom servisu. 

Link to comment
Share on other sites

Znaci da motor nema palenje u pravom trenutku.

Nikad nitko, ali nikad nije priznao kao mogucnost da je preskocen jedan zub kod mjenjanja zupčastog.

Uvjek su to napravili 100% a to bude najcešći problem zbog kojeg se dečki javljaju.

Ne kažem da je to ali treba provjeriti fazu motora.

Isto tako sve nosače motora i mjenjača.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

nikad nije priznao kao mogucnost da je preskocen jedan zub kod mjenjanja zupčastog

Na 1.5 dci stvarno moraš biti stručLJak da fulaš zub na remenu. 

Link to comment
Share on other sites

Rođak automehanicar kaze njemu prvo egr ventil pada na pamet po opisanim simptomima, jer sumnja da bi neko zeznio postavljanje zupčastog remena.

Hvala na odgovorima! Javim za 2 tjedna sta mi kazu da je bilo i da li se problem javlja. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.