Jump to content

Android navi - projekt


Display

Recommended Posts

Pošto mi nikada ovaj model od 9" za megane III/Fluence nije legao iz razloga što mislim da je previše velik i ergonomski daleko od vozača za touch. 

photo_2023-12-28_11-59-45.thumb.jpg.e573e799f883a07dae4a5be3d83c9430.jpg

Uvijek me zanimalo postoji li neko bolje rješenje i naiđem na fb na poljaka koji to odradio ovako.

photo_2023-12-28_11-59-42.thumb.jpg.3910d47fcbf5099eae1a7d32d7897503.jpg

Frajer je iskoristio originalni R link okvir ekrana i iza zalijepio 7inch verziju androida koji je univerzalan za renaulte (poslao mi je link da isti koristi u laguni III) te u kitu kod njega dolazi i ovaj custom raido preko kojeg rade komande za navigiranje androidom. photo_2023-12-28_11-59-44.thumb.jpg.c17f14a59125ca987d88cccc6ec6f3d7.jpg

Lik za kit traži 400eur što mi je suludo te sam malo pronjuškao aliexpress.

photo_2023-12-28_11-59-38.thumb.jpg.e9ef751fc4ef01842d3890e33d0e7f7f.jpgphoto_2023-12-28_11-59-39.thumb.jpg.832f8fbd8671cea178b6907ff5409404.jpg

cca 140eur za radio + android, jedino je pitanje koliko je teško nabavit ovaj okvir za Rlink.

image.png.a06abca7b6847245d5c71e4654094948.png

Evo screenshot iz videa gdje se da naslutiti da je taj ekran ovaj model sa aliexpressa.

Zanima me ima li tko iskustva sa tim androidima bilo 7" ili 9" kako su se pokazali u praksi?

Ako bih slagao tako nešto uzeo bih vjerojatno verziju sa 4GB ram-a

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao neku verziju u Focusu. Sto da kazem. Radi svoj posao, sporije od Toyotine multimedije. Prijem radija je los, da se ne varamo. Ugradeni mikrofon za Handsfree je katastrofa, onaj sto dolazi dodatno nikada nisam instalirao. GPS je ok. Bila gore neka IGO verzija radila ok. Moze proci. Ja sam imao neki sa 4gb RAMa i DSP i ok je to bilo. Bio sam zadovoljan. Iskreno Android auto mi je puno bolji u GRY.

700km put, Spotify sa skinutom glazbom, i IGO za navigaciju i odradili bez problema. I dosta manjih slicnih puteva. Iskreno paliti Spotify za 6km do teretane mi se nije dalo, dok ga digne prodjem 2km :). FM je svirao, ponekad uz krcanje, DAB nisam imao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da si imao neki stariji na focusu bez android auto i carplay-a?

Ali da, ako bi se i ovaj tako sporo palio iritiralo bi me malo 😅

Ma da opet sa druge strane stock radio sad što imam nema ništa osim FM i AUX-a 

Link to comment
Share on other sites

@Display

Ovako bzvz pitam, i ja bi osao na android da je zerku jeftinije because why not, uvjek mi je bilo fora imat YT na ekranu u autu za muziku.

Al jel probelm ubacit npr radio ko moj sa CD i BT? Predpostavljam da toga ima kolko hoces u djelovima pa bi za frakciju cijene mogao imat mob spojen i deri?

Super projekt ugl, nebi se iznenadio da kod kineza imas tu r link blendu kad su vec tako daleko otisli da imaju komande radija custom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Display said:

Vjerujem da si imao neki stariji na focusu bez android auto i carplay-a?

Ali da, ako bi se i ovaj tako sporo palio iritiralo bi me malo 😅

Ma da opet sa druge strane stock radio sad što imam nema ništa osim FM i AUX-a 

Focus je bio 2009 godiste. Sto se tice multimedije narucena negdje prije 3-4 godine.

Radio, neki mp3 player, video player proradi jako brzo, 200, 300m, ali Spotify je bio uzasno spor :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DCA13 said:

@Display

Ovako bzvz pitam, i ja bi osao na android da je zerku jeftinije because why not, uvjek mi je bilo fora imat YT na ekranu u autu za muziku.

Al jel probelm ubacit npr radio ko moj sa CD i BT? Predpostavljam da toga ima kolko hoces u djelovima pa bi za frakciju cijene mogao imat mob spojen i deri?

Super projekt ugl, nebi se iznenadio da kod kineza imas tu r link blendu kad su vec tako daleko otisli da imaju komande radija custom.

 

Što se tice BT to sam imao i na ovom radiju, stavi se adapter i onda umjesto auxa imam BT i svirao je odlično i spajao se brzo na mob ali sam ga spržio dok sam traku ubacivao (dodirnuli mi se plus i minus a nisam skužio jer je bio kupus sa kablovima dok sam pokušavao skužiti što mi ne svijetli 🥲). Taman će mi doći u HR dok mi jedan čiko dobri pošalje visokotonce 😂.

Što se androida tiče viđao sam i jeftinije još ali 2GB ram-a ne znam kako to radi u praksi.

No naručen je drugi nije ni 50hrk sa dostavom, ali me kopka ovaj android ako bi našao blendu 😅

Screenshot_20231228-171149~2.png

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

148dd9f7-ebbe-466a-ae92-5756027587c8.jpg.10369e7b6ee200c0bd3ac63e2a94dd23.jpg

Meni vjerujem treba ovaj dio, originalni Rlink je 7" isto kao i taj android od 7" dijagonale i on je vjerojatno zalijepio ekran taman iza ovog otvora

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.