Jump to content

Clio 1,2 16 V-zuta lampica, ne vuce


Del Piero

Recommended Posts

Pozdrav, unazad par dana na Clio II 1,2 16 V, 2004. god., 145 000 km, mi se pocela paliti žuta lampica koja izgleda kao grijac (stavljam sliku dole). Kada se upali, jako slabo vuce. Stanem sa strane, ugasim, upalim i onda zna nestat ili se opet upalit i tako ukrug.

 

Frend mi ga spojio na dijagnostiku i pokazuje gresku P0225 - Throttle/Pedal Position; Sensor/Switch C Cirkuit (slika dole).

 

Je li imao tko kada problema s time? Je li problem s nekom papucicom? Sta se mijenja ili popravlja od dijelova, koliko dode otprilike i koliko je komplicirano zamjenit (mogu li sam rjesit)?

20240106_144208.jpg

20240109_165611.jpg

Link to comment
Share on other sites

Često se dešava ovaj problem na benzinskim motorima tih godišta. 

Problem je u nekom od kontakata. 

Ili na pedali gasa u đeku ili čak unutar papučice na kliznim kontaktima. 

Ili na đeku leptira gasa. 

Na djelić sekunde auto izgubi komunikaciju i onda izbaci grešku i dešava se ovo što ti se dešava. 

Ja nebi na blef mijenjao papučicu gasa ili klapnu gasa, nego bi se najprije poigrao sa kontaktima na ova dva dijela. 

Tek kad si 100% siguran da je jedan od dijelova defektan onda bi njega mijenjao. 

Mene je na 1.6 16V (Laguna 2 karavan 2001) zezao kontakt na đeku od klapne gasa. Kad bi se to dogodilo, izvadio bi đek, pošpricao kontakt sprej, čekao da se osuši, vratio i onda bi bio mir poprilično dugo

Jedno od rješenja je direktno zalemiti žice na klapnu gasa. Ili pronaći drugi/novi đek i zamijeniti. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imao sam isti problem samo sa 1.5 dci.

Moze biti puno toga kod mene osobno je bila elektronika (klasicni renault). Zamjenio rilej popravak 10 eura. Takodjer mogu bit grijaci motora i jos saka stvari, najbolje da ides kod dobrog prije svega autoelektricara i mehanicara

Edited by vinkec
Link to comment
Share on other sites

Ta lampica se drugačije manifestira na benzincu i dizelašu.

Tako da priča sa relejem i grijačima ovdje (kod benzinca) baš ne drži vodu.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.