Jump to content

Aftermarket autoradio?


Luka1991

Recommended Posts

Pozdrav,

zamijenio bih tvornički ugrađen autoradio u svom Cliu jer nema BT podršku i nekoliko je tipki pošteno oguljeno (prethodni vlasnik je bila žena, dugi noktići go brrrr 🤣).
Naletio sam na Alpine UTE-204DAB u čiji su opis stavili: "Spremno za kontrole volana" pa me zanima što to onda znači, da mi ovaj adapter treba ili možda ipak ne ako želim kontrolirati radio pomoću tipki na volanu (želim, naravno)?

Hvala unaprijed na pomoći. 👍

Zvao sam Ronis, naravno da treba adapter. Samo daj pare. 🤑

Link to comment
Share on other sites

Nažalost ti treba adapter jer mislim da neces moci povezati kontrole na volanu sa radiom.

Kupi radio bez adaptera pa probaj.

Prije 3 tj ugrađivao sam Kenwood u Clio i adaptet je morao ici.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mata73 said:

Nažalost ti treba adapter jer mislim da neces moci povezati kontrole na volanu sa radiom.

Kupi radio bez adaptera pa probaj.

Prije 3 tj ugrađivao sam Kenwood u Clio i adaptet je morao ici.

Koji točno model adaptera? Ovaj kojeg sam linkao ili nešto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Taj original radio ti ima RCA aux?

Ja imam ovaj BT adapter, uzmeš struju sa upaljača i uštekaš u aux i onda preko auxa imaš BT, radi odlično a ne košta ništa.

Screenshot_20240117-154214~2.png

 

Screenshot_20240117-154747.png

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

Just now, Display said:

Taj original radio ti ima RCA aux?

Ja imam ovaj BT adapter, uzmeš struju sa upaljača i uštekaš u aux i onda preko auxa imaš BT, radi odlično a ne košta ništa.

Screenshot_20240117-154214~2.png

Auto ima RCA AUX i nabavio sam Baseusov 12V punjač skupa s BT to AUX adapterom (isto Baseus) i to radi sasvim ok, ali ako mogu dobiti BT direktno na autoradiju - zašto ne? Treba ulupati barem parsto eura, ali što je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Meni osobno se ne uklapaju ti aftermarket u interijer, no osim vizualnog uzmi u obzir da vjerojatno onda onaj gore display postaje beskoristan. A gledati na stanicu itd dolje nije baš praktično i ne piše ti temperatura.

Link to comment
Share on other sites

E da, skroz sam zaboravio na taj mali display. Onda je praktički jedina opcija oriđiđi BT radio za Clio 3 makar pitaj boga kako taj deset i više godina BT chip radi danas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luka1991 said:

Koji točno model adaptera? Ovaj kojeg sam linkao ili nešto drugo?

 

Vjerojatno taj ali ne mogu potvrditi 100%

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Display said:

Meni osobno se ne uklapaju ti aftermarket u interijer, no osim vizualnog uzmi u obzir da vjerojatno onda onaj gore display postaje beskoristan. A gledati na stanicu itd dolje nije baš praktično i ne piše ti temperatura.

Jesi siguran da neće pisati temperatura? Koliko se sjećam - megane2 ph1 kad je radio ugašen, uredno pokazuje temperaturu.

 

Također primjer 2, megane 2 ph2 "extreme" - noviniz salona došao sa Sony radiom, temperatura uredno prikazivana na displayu na vrhu centralne konzole.

Znam, megane2 != Clio3, ali možda je logika ista.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domagoj84 said:

Jesi siguran da neće pisati temperatura? Koliko se sjećam - megane2 ph1 kad je radio ugašen, uredno pokazuje temperaturu.

 

Također primjer 2, megane 2 ph2 "extreme" - noviniz salona došao sa Sony radiom, temperatura uredno prikazivana na displayu na vrhu centralne konzole.

Znam, megane2 != Clio3, ali možda je logika ista.

Moguće onda da i radi, znam da im je radio kao "mozak" pa možda izgubi još funkcija 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Domagoj84 said:

Jesi siguran da neće pisati temperatura? Koliko se sjećam - megane2 ph1 kad je radio ugašen, uredno pokazuje temperaturu.

 

Također primjer 2, megane 2 ph2 "extreme" - noviniz salona došao sa Sony radiom, temperatura uredno prikazivana na displayu na vrhu centralne konzole.

Znam, megane2 != Clio3, ali možda je logika ista.

Taj Sony je baš bio specifičan za Megane 2 jer je sa njim radio taj display. Kupovao sam tada novi Meg 2 i to je bila jedna od doplata koju nisam uzeo jer sam imao neki ok radio i zvučnike koje sam sam ugradio tako da sam kupio auto BEZ ikakvog radija 😄

A za prikaz temperature mislim da ne treba radio nego baš cijela instalacija sa žicama i senzorom u retrovizoru - raspitivao sam se i za to i na kraju odustao jer je trebalo opet dati neku lovu za sve to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne bi bilo zabune, na tom konkretnom primjerku, radio Sony nije prikazivao apsolutno ništa na displayu od auta. Jedino što se na njemu prikazivalo je temperatura vanjska, radio upaljen ili ugašen.

Link to comment
Share on other sites

On 17. 01. 2024. at 16:23, Luka1991 said:

E da, skroz sam zaboravio na taj mali display. Onda je praktički jedina opcija oriđiđi BT radio za Clio 3 makar pitaj boga kako taj deset i više godina BT chip radi danas.

Nije baš neka sreća u cliu, ja ga imao u 2012 trojci RS tvornički ugrađen, i dođje usb je bio ispred mjenjača, al znao je smrznut se preko BT dok je sviralo. U meg3 resizajnu radi savršeno i scroll po folderu i sve.

E sad jel neko zna jel samo do radia ak staviš taj model sa BT odmah sve radi ili ima nekih modula koje još treba ugradit, jer raj auto je imao sve to tvornički pa nisam obračao pažnju, i RS monitor. Dok navigaciju nije imao onu s velikim ekranom.

Imam sad unutra Alpine 178 BT, dobar uredaj, ima sve i BT i kvaliteta zvuka je ok, ali bi za drugog koji ima klasiku mp3 i aux htio taj sa BT složit ak nije komplicirano da treba još osim radija menjat.

HvalA

Link to comment
Share on other sites

On 20. 01. 2024. at 22:37, Marekk said:

Nije baš neka sreća u cliu, ja ga imao u 2012 trojci RS tvornički ugrađen, i dođje usb je bio ispred mjenjača, al znao je smrznut se preko BT dok je sviralo. U meg3 resizajnu radi savršeno i scroll po folderu i sve.

E sad jel neko zna jel samo do radia ak staviš taj model sa BT odmah sve radi ili ima nekih modula koje još treba ugradit, jer raj auto je imao sve to tvornički pa nisam obračao pažnju, i RS monitor. Dok navigaciju nije imao onu s velikim ekranom.

Imam sad unutra Alpine 178 BT, dobar uredaj, ima sve i BT i kvaliteta zvuka je ok, ali bi za drugog koji ima klasiku mp3 i aux htio taj sa BT složit ak nije komplicirano da treba još osim radija menjat.

HvalA

Nemaju svi isti BT software (ili firmware, što god), onaj s eBay linka nije isti kao npr. ovaj s Njuške koji je, ako ćemo ići nekakvom logikom verzioniranja softwarea, noviji od prvog. To je još jedna prilično bitna varijabla, imho. Vjerojatno ni BT hardware nije isti u svima.

Edited by Luka1991
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luka1991 said:

Nemaju svi isti BT software (ili firmware, što god), onaj s eBay linka nije isti kao npr. ovaj s Njuške koji je, ako ćemo ići nekakvom logikom verzioniranja softwarea, noviji od prvog. To je još jedna prilično bitna varijabla, imho. Vjerojatno ni BT hardware nije isti u svima.

Uff odustajem onda odmah. Ionako ja i elektronika struja smo svijeztlosnim godinama udaljeni tak da neću niš kemijat, ostavit ovaj bez kontrola i niš ne prčkat dodatno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.