Jump to content

Distanceri na clio II 1.5 dci


vinkec

Recommended Posts

Imam clio II 1.5 dci zanima me ako ugradim distancere hoce li mi poboljsat stabilnost na autu i jel bolje da stavim 4 distancera ili samo na zadnje tockove. Prioritet mi je drzanje auta u krivina izgled mi je nebitan

Link to comment
Share on other sites

Hoće. 

Imam viška.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije to sukob interesa :D ako je vise distanci = bolje, kako mozes imati visak 😛

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Vis da nema vise clia. Auto je prodal al od distanci se do sad nije mogo odvojit!:D

Vinkec, u prvom redu, nemoj stavljat nikakve distance bez zuba, treslo bude i amen. Odi vidi u moj stari topic... link je ispod. Jednu stranicu prije imas slike s distancama 10 mm (stranica 7 i 8).

Ovo je s 16tkama OZ ultra 7J, ET37 i H&R federi -30mm. Pretpostavljam da mores izracunati +/- u odnosu na felge koje imas sad. Ak trebas pomoc, pucaj. Ima kalkulatora online al zna biti zbunjujuce. Imaj na umu da su gore bile 205 gume koje su ipak malo overkil. Sa 195/50/15 ili 45/16 si safe.

Vezano za performanse... nemoj ocekivati cuda i neke lude promjene. Krug okretaja bude nesto veci, a zbog sireg traga kotaca bi nesto mogel dobit al ko sto rekoh, ne ocekuj cuda. Narusavanjem orginalne geometrije se more u pravilu samo razjebat drzanje. Najvise se dobije boljom gumom i boljim amortizerima. Moj je bil na bilsteinu b12 i u onom setupu mislim coniti SC2. Jedno od najboljih guma koje sam ikad vozio. U toj postavi i s onom hrabroscu auto je bil raketa. Ludo kak se to drzalo u zavoju. Naravno bio je i mapiran. :zubo:

Clio dvojka je odlicna platforma za prckanje i osjetan tuning za male pare. Sretno i izvjestavaj!

 

Pere me nostalgija dok se sjetim tog auta... dan-danas jos uvijek juri medjimurskim cestama s prek 300k km u guzici. Nazalost vlasnik je stavil orginal amortizere i federe i 15 col felge bez distanci. Ubio mu atraktivnost do amena.

Edited by pere
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imam 12komada 4x100 a ni jedan auto trenutno s tim rasponom. 4kom su mi na prikoličici sa pržonjerama i felgama od gtt. Za jeep imam samo dve i još dve ću dat napravit za iza. I za megana isto moram dat napravit.

Nemam vise clia ali nikad se nezna..tako da u biti možda i nemam viška distanci, ni vida ni pržonjera 🤔

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Dogovoreno!

Ali nisu na prodaju, posudim ti ih :laugh:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tebi posudim gajbu pive, more? Il nekaj drugo... Stanje pri povratnu nebitno! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoci felge 14ke 175/65 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vinkec said:

Hvala svima na pomoci felge 14ke 175/65 

po meni i mom skromnom znanju 195/50 ili 205/45 je najnizi profil gume, a ujedno i najbolje prijanjajuci. 16" (u oem vanjskom promjeru gume) znatno gubi na gripu cak i uz polu slick.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, pere said:

@laci pripremi 25mm i 30 mm!! :D

Mislim da su 30bez srca ali napravit će tokar bukolu pa nebu treslo. 
Sto se tiče pivi..Morat ćemo ti i neko spavanje riješiti jer nakon tvoje gajbe i nakon moje teško da ćeš voziti ikamo

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

nakon toga vam bu dobro i R5 zadnje sjedalo. :D

Link to comment
Share on other sites

Milos ne mesaj se, to je mala zadnja klupa, znam da bi najradje al izracunaj pa bus videl da nema mesta. 😂😂😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ak mogu 15 ljudi u ficu morete i vas dva u r5 :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci samo nam fali r5 još

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.