Jump to content

Megane IV 2016 ''Kočioni sistem greška''


ficko235

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Ima li netko iskustva sa ovom greskom?

Spajanje na dijagnostiku kaze da je neki problem sa adaptivnim tempomatom. Nemam sliku, ali na ekranu pise ''Kočioni sistem greška'' i svijetle lampice za stop, servis i upozorenje za sudar. Auto vozi normalno, samo adaptivni tempomat ne radi.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja danas izvezem Mega iz garaže operem ga, izglancam, zaključam i tako vratim se za dva sata kad ono dočeka me greška kočionog sustava i svijetli ikona ključa i stop. Auto se vozi sasvim normalno. Kako sam prao i okolo kotača vjerojatno sam zalio vodom po kočionom sustavu, pa je moguće da je voda ušla negdje gdje ne treba, jedino mi to pada na pamet. Šaljem fotku.

20240317_161517.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jel radi ABS?

Jedino pravo riješenje je spojiti na dijagnostiku i vidjeti što mu se ne sviđa. Sve ostalo je dijagnostika preko mutne kristalne kugle.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da li radi ABS. A bit će red odraditi dijagnostiku ukoliko samo od sebe ne prođe kad se posuši. Malo mi je čudno da se nakon pranja ovo desilo, pa povezujem s tim. 

Link to comment
Share on other sites

Jel proslo samo od sebe ili je ostala greska? Zadnji put kada mi se to desilo morao sam u ovlasteni da se ponisti greska. 

Navodno ima neka fora da se ponisti greska ako se odspoji akumulator na neko vrijeme da se resetira kompjuter, ali nisam probao (link ispod).

https://www.renaultforums.co.uk/threads/megane-4-2016-brake-system-fault-message.490305/

Link to comment
Share on other sites

Nije greška nestala sama od sebe, ali imam frenda koji bi mi mogao to poništiti. Međutim čuo sam da na Meganeu prilikom zamjene kočionih pločica treba se spojiti s laptopom i nešto poništiti, a prije mjesec dana mijenjao sam prednje pločice i napomenuo mehaničaru da će se vjerovatno trebati spojiti s laptopom i poništiti, ali on je rekao da mu nije izbacivalo nikakvu grešku, pa se nije ni spajao s diganostičkim alatom. E sad u tih mjeaec dana nije mi izabcivalo nikakvu grešku sve do sada. Ne znam....

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni ja, meni jos svijetli lampica za upozorenje za sudar. Nisam mijenjao kocnice ni nista slicno tako da mozda imamo istu gresku, ali razliciti problem. Ici su do ovalstenog servisa ovih dana pa javim sta kazu.

Link to comment
Share on other sites

Svakako javi, a budem i ja kad mi frend pogleda preko OBD-a i hoće li se opet pojavljivati ako poništi grešku. 

Link to comment
Share on other sites

Imas kakvih novosti? 

Ja nisam stigao ici do ovalstenog ovaj tjedan pa nisam nista saznao.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao istu grešku, kočioni sistem i tempomat/upozorenje za sudar. Spojio na dijagnostiku kod majstora, ne sjećam se točno kaj je bilo, nešto oko komunikacije pedala - računalo - štop svjetla. Poništio grešku i mjesecima se ne ponavlja. Tad je bilo dosta hladno pa ga je tu možda nešto smrdalo...ali i s greškom je sve radilo kak spada, kočnica, automatska ručna, ABS...

Prije nego sam išao do majstora mi je telefonski rekao da provjerim razinu kočionog ulja i dal rade sva štop svjetla. Probao sam i tu foru s odspajanjem akumulatora ali nije upalilo.

Link to comment
Share on other sites

On 22. 03. 2024. at 16:12, ficko235 said:

Imas kakvih novosti? 

Ja nisam stigao ici do ovalstenog ovaj tjedan pa nisam nista saznao.

Meni se danas frend spoio s dijagnostikom na mog Mega i u dijagnostici je bila handbrake fault, poništio je istu i sada je sve ok. Dakle vjerujem da kada sam prao auto nisam smio zalijevati iza stražnjih kotača po kočionom sistemu. Htio sam oprati talog okolo kotača koji se uhvatio za plastiku i dosta sam to zalijevao, pa se voda slijevala po kočionom sistemu. Jedino mi je taj scenarij logičan, jer nikada prije toga pranja nisam imao grešku. 

Link to comment
Share on other sites

Vidjeti ćeš hoće ponovno javiti. Meni je jako čudno iskreno sa boda kod kotača, koji su jelda izloženi vodi dok vozila javi grešku. Budeš vidio. Nadam se da je samo to.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.