Jump to content

Promjena kuplunga


hood034

Recommended Posts

Pozdrav, kupio sam od kolege u Francuskoj Renault Scenic 3, 1.5dci, bose edition, 2016.godina, 145000km, te je došlo vrijeme za zamjenu kuplunga (postao je dosta tvrđi, pa su mi rekli da bi to bilo pametno promjeniti)...Iako sam prosli Scenic 3 vozio sa takvim kvačilom 6 godina (čovjek se navikne)...Sad me zanima dali treba mjenjati zamašnjak zajedno sa setom spojki ili je dovoljna samo spojka (sve radi super, samo što je kvacilo tvrđe i zna malo cukat pri kretanju). Ugl. zanima me koji model gledati jer vidim da cijene variraju od 400€, pa sve do 1500€. Hvala unaprijed i Lp

Link to comment
Share on other sites

pa vec kad skidas mjenjac mijenjas sve

Link to comment
Share on other sites

Još najbolje da promijeni ulje u mjenjaču i posudi od kočnica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ne klizi i ako nemaš problema sa ubacivanjem u brzinu nego samo sa tvrdom pedalom kod stiskanja i puštanja pedale, ja to nebi ništa mijenjao. 

I novo kvačilo će ti za godinu dana postati tvrđe nego je bilo novo. 

Neznam kako je auto vožen ali 145tkm nije neka kilometraža za zamjenu kvačila.

Jedino ako imaš kakvih problema kod mijenjanja brzina

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mijenjas kad pukne pumpica na pedali

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odg. Budem onda pričekao sa izmjenom

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao scenika 3 i mislim da sam na 180 ili 190 mjenjao kvačilo i zamašnjak sve od Luk-a i zadovoljan sam bio, sa 230 sam ga prodao...

Isto mi je bilo staro tvrdo katastrofa, znala me noga boljet kad sam dosta km radio po Zagrebu od stalnog šaltanja.

Majstor mi je rekao da je stari zamašnjak imao dosta lufta i novo kvačilo je bilo mekano kao prvog dana svih tih 40-50 tisuća što sam napravio do prodaje

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.