Jump to content

Rezervni kotač za Renault Scenic 3 (2009-2015)


Bosanek

Recommended Posts

Pozdrav!

Imam slučaj vozila Renault Scenic 3 koje je fabrički došlo bez rezervnog točka, tj. s onim glupavim tupavim kitom za "krpljenje" guma.

Cilj je nabaviti rezervnog točka s nekog auto otpada, i pri tom poželjno tanku / usku izvedbu (eng. "space saver spare wheel").

 

Pitanje 1: Da li su ova vozila ikad dolazila s takvim rezervnim točkovima, tj. ima li smisla to tražiti po auto otpadima?

Pitanje 2: Da li uz točak trebam tražiti i neke dijelove za pričvrščivanje točka za pod prtljažnika?

Pitanje 3: Koja je specifikacija felge za ovo vozilo (broj i raspon rupa i ostali parametri)?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na Scenicu 3 ide standardni kotač od 16 cola sa gumom 205/55 R16, raspon rupa 5x114.3

 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

  • mata73 changed the title to Rezervni kotač za Renault Scenic 3 (2009-2015)

Hvala za info.

Izgleda da je uz neke Grand Scenice 3 dolazio tanki točak. Valjda odgovara?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Raspon rupa odgovara sigurno, možda je promjer kompletnog kotača malo drugačiji - na Grand Scenicu standardna dimenzija guma je većeg profila bočnice, 205/60/R16 ( ˘~65,2 cm vs ~63,1 cm koliko je na profilu 55). U svakom slučaju za tu namjenu mislim da nije kritična razlika.

Jedna stvar koju trebaš uzet u obzir, na Grand Scenicu sa 7 sjedala rezervni kotač se nalazi vani, ispod podnice. Tako da ako nađeš ga polovnog, vrlo vjerovatno će izgledat nikako. Znam jer sam svog skidao dolje, pjeskario i piturao. Zapravo se taj rezervni kotač za moj, nalazi na popisu izabrane dodatne opreme uz još par stavki.

Gdje se nalazi na Gr. Scenicu sa 5 sjedala, ne znam.

Edited by Domagoj84
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je obični Scenic sa 5 sjedišta, nije Grand. Koristi gume 195 / 65 / R15 na 15" felgama.

Da li bi bio problem ako bi razlika prečnika mojih točkova i rezervnog točka (ako ga nekad budem morao postaviti) bude mnogo velika?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.