Jump to content

Nosivost gume za Renault Scenic 3 u dimenziji 195 / 65 / R15


Bosanek

Recommended Posts

Pozdrav,

namjeravam kupiti cjelogodišnje gume za vozilo Renault Scenic 3 (dizelaš 1.5 dci) u dimenziji 195 / 65 / R15.

Imam dilemu izbora nosivosti gume. Ne znam koja je tvornički predviđena nosivost.

Na tržištu u toj dimenziji postoje ponude guma sa indeksom nosivosti 91 kao i sa indeksom 95, čak i 96.

Da li je 91 tvornički predviđena nosivost? Da li ću dobiti "tvrđe" ponašanje vozila sa gumama nosivosti 95 ili 96?

 

 

P.S.:

Imao sam loše iskustvo s jednim drugim (terenskim) vozilom, gdje su bile promijenjene gume i nove gume su bile za 4-5 stepeni većeg indeksa nosivosti od predviđenog za to vozilo (npr. 101 naspram 96). Posljedica je bila da se vozilo ponašalo izuzetno tvrdo, kao da su gume napumpane na 5 bara. A sigurno su bile napumpane isto kao i prethodne gume, tj. na proizvođačevu preporučenu vrijednost. Vozilo je s novim gumama "odvaljivalo bubrege" u vožnji na makadamu.

Edited by Bosanek
Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam vidio Scenic 3 sa 15" gumama. Uvjeren sam da je najmanja dimenzija na njemu 205/60 R16.

Možda se varam...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, moril said:

Možda se varam..

Varaš se. Grand scenic ne ide na 195, obični ide. 

17 hours ago, Bosanek said:

Da li je 91 tvornički predviđena nosivost? Da li ću dobiti "tvrđe" ponašanje vozila sa gumama nosivosti 95 ili 96?

 

Broj šasije pa vidimo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VF1JZ0B0643365291

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.