Jump to content

Megane 4 1.3 TCe program održavanja


mbubnjaric

Recommended Posts

Znači, 01.04.2024 izlazi mi 5 godišnja garancija na auto (kupljen rabljen u Sloveniji ali garancija vrijedi i u Hrvatskoj).

U okviru garancije je i nekakav My revision program po kojem imam pravo na besplatni servis/održavanje do kraja garancije. Pa sam tako za danas dogovorio servis u ovlaštenom servisu. Auto ima 60000 km i 17000 km od zadnjeg servisa.

I praktički sam dobio odbijenicu da nemam pravo na zamjenu ulja jer je kao po programu zamjena ulja na 30000 km.

Da li je to istinito? Ja sam mislio da je 1 godina normalan interval.

Uglavnom, ispratili me lijepo doma bez da su išta napravili, kao sve je mijenjano na zadnjem servisu prije godine dana. OK, možda su u pravu, ali zanima me da li netko ima program servisa za navedeni auto. Čisto da si potvrdim da je ovo s uljem istina.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa uvijek je za ulje bilo 30 tisuća ili 24 mjeseca.

Unazad 15 godina je tako, ako ne i više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nista. Zaboravi ih. Mijenjas ulje na 15000 km. Imas ulje elf ili castrol gtx, norma rn17fe

ELF EVO FULL-TECH R FE 0W20

Ili

CASTROL GTX RN17 FE 0W20

Cesto je u Renault pakiranju. Treba ti dakle rn17fe acea A5/B5, ne C5.

Druga opcija su RN 17 ulja, 5W30. 

Vidi sta je prije lijevano pa nastavi to.

ELF EVOLUTION FULL-TECH R 5W-30, RN17

Castrol GTX 5W-30 RN17

6 minutes ago, dizna said:

Pa uvijek je za ulje bilo 30 tisuća ili 24 mjeseca.

Unazad 15 godina je tako, ako ne i više.

Neko vrijeme je bilo 20000 km al onda su usrali opet

Zapravo ako vozis duge ture onda dulji interval, ako vozis kratke rute onda kraći interval.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mbubnjaric said:

Znači, 01.04.2024 izlazi mi 5 godišnja garancija na auto (kupljen rabljen u Sloveniji ali garancija vrijedi i u Hrvatskoj).

U okviru garancije je i nekakav My revision program po kojem imam pravo na besplatni servis/održavanje do kraja garancije. Pa sam tako za danas dogovorio servis u ovlaštenom servisu. Auto ima 60000 km i 17000 km od zadnjeg servisa.

I praktički sam dobio odbijenicu da nemam pravo na zamjenu ulja jer je kao po programu zamjena ulja na 30000 km.

Da li je to istinito? Ja sam mislio da je 1 godina normalan interval.

Uglavnom, ispratili me lijepo doma bez da su išta napravili, kao sve je mijenjano na zadnjem servisu prije godine dana. OK, možda su u pravu, ali zanima me da li netko ima program servisa za navedeni auto. Čisto da si potvrdim da je ovo s uljem istina.

 

Istina je imao my revision na meganu 3. Na 15 tkm zamijeni ulje negdje o svom trošku (ne u ovlaštenom), a na 30 tkm u ovlaštenom besplatno - da ti ostane garancija. 

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Hvala na info!

Nego, iako je auto bio kod njih na kontroli/servisu nisu mi obrisali poruku "servis potreban".

Kak se to brise. Na youtubeu sam nasao uputu: kontakt, dodjes na poruku, stisnes 5 sekundi OK i onda udjes u taj neki izbornik. Kod mene se nista ne dogodi kako god dugo drzao OK.

Link to comment
Share on other sites

Na meganu 3 sam našao preko YouTubea iste sam poništio..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mbubnjaric said:

Hvala na info!

Nego, iako je auto bio kod njih na kontroli/servisu nisu mi obrisali poruku "servis potreban".

Kak se to brise. Na youtubeu sam nasao uputu: kontakt, dodjes na poruku, stisnes 5 sekundi OK i onda udjes u taj neki izbornik. Kod mene se nista ne dogodi kako god dugo drzao OK.

Ja bi se vratio nazad i pitao što sa porukom? Ono malo se glup pravio :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako ti placas servis onda je godinu dana ili 20000km a ako oni onda je 2 godine ili 300000km...

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

na 20 se mijenja samo ako si ne volis turbinu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na uputi za reset servisa, uspio sam.

Sad me samo zanima ovaj RN17 5w30 i RN17FE 0w20.

Koji tip je bolje uzeti?

Link to comment
Share on other sites

A vidi sta su prije stavljali pa stavi to.

Link to comment
Share on other sites

On 28. 03. 2024. at 14:39, mbubnjaric said:

Znači, 01.04.2024 izlazi mi 5 godišnja garancija na auto (kupljen rabljen u Sloveniji ali garancija vrijedi i u Hrvatskoj).

U okviru garancije je i nekakav My revision program po kojem imam pravo na besplatni servis/održavanje do kraja garancije. Pa sam tako za danas dogovorio servis u ovlaštenom servisu. Auto ima 60000 km i 17000 km od zadnjeg servisa.

I praktički sam dobio odbijenicu da nemam pravo na zamjenu ulja jer je kao po programu zamjena ulja na 30000 km.

Da li je to istinito? Ja sam mislio da je 1 godina normalan interval.

Uglavnom, ispratili me lijepo doma bez da su išta napravili, kao sve je mijenjano na zadnjem servisu prije godine dana. OK, možda su u pravu, ali zanima me da li netko ima program servisa za navedeni auto. Čisto da si potvrdim da je ovo s uljem istina.

 

ako su bili bezobrazni onda je stvarno odjebenica i pol.. ako su ti ljudski pokusali objasnit zasto ti to ne mogu odradit pod garancijski rok, ajde de.. ali sad fino svake god ili 15k km radi mali servis i miran si.. kakvih mrtvih 30k km.... to ne bih radio ni da radim tolko godišnje... al to sam ja..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.